Agushkowy ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Agushka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-02, 23:04

Agushkowy ogród

Post autor: Agushka »

Mój ogród to jedno z największych marzeń mojego życia. W zasadzie to ja nie chciałam domu, ja chciałam ogród :mrgreen: Oboje z mężem uwielbiamy sadzić, przesadzać, siać, przycinać i patrzyć jak kwitnie, rośnie, pięknieje w oczach. Już sześć lat staramy się, żeby to nasze miejsce na ziemi było takie, jak sobie wymarzyliśmy. Dużo pracy przed nami, ale i dużo już zrobiliśmy.
Najpierw to było szczere pole a teraz coraz bardziej zaczyna przypominać ogród.
Nie mam zbyt wielu aktualnych zdjęć, ale pokażę moje ulubione kwiaty z zeszłego roku.

Moje ukochane dalie
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

milin zaczynający kwitnienie
ObrazekObrazek

hortensja
Obrazek

i rudbekie
ObrazekObrazek

Na razie tyle, bo nie wiem, czy w jednym poście można wstawiać więcej zdjęć :)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

To widać, że dalie są Twymi ulubionymi kwiatami, bo pięknie odwdzięczają się kwitnieniem :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Masz piękny ogród,w tym roku posadziłam 5 dalii i nie mogę się doczekać na kwitnienie.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Bardzo podobają mi się Wasze dalie. Dorodne i kolorowe. Też posadziłam w tym roku dwie. Może mi rówież tak pięknie wyrosną :->
Mam pytanko: cóż to za piękna, czerwona róża na stronie Fotosika? Fantastyczny układ płatków!
Pozdrawiam:-)
Awatar użytkownika
Agushka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-02, 23:04

Post autor: Agushka »

Dziękuję Wam :) puchnę z dumy po takich pochwałach. Faktycznie, dalie pięknie mi kwitną, chociaż w tym roku straciłam sporo bulw. Mój nadgorliwy Tata (który nie odróżnia rododendronu od wiciokrzewu itp.) przykrył je folią bo stwierdził, że im za zimno i zgniły... Nie przyznał się, ale i tak wyszło szydło z worka ;-)
Kasik, z różami to u mnie jest tak - podoba mi się jakaś to kupuję, sadzę i zapominam jaka to odmiana. Zresztą nie tylko z różami, niestety. Potem mam kłopot kiedy chcę kupić coś nowego, bo nigdy nie wiem, co już mam, a czego nie.
Ta akurat jest szczepiona na pniu i ma piękny różowo czerwony kolor. Niestety, w tym roku mróz jej nie oszczędził i mimo szczelnego okrycia agrowłókniną pewnie nie będzie tak piękna, jak w zeszłym roku :cry:
Dodaję jeszcze kilka zdjęć - pomieszanie z poplątaniem, zbieranina z tego i z zeszłego roku
Pnącza to zaraz po daliach i różach to, co lubię najbardziej
ObrazekObrazekObrazek
róża angielska
Obrazek
i peonia drzewiasta ( tu akurat z tego roku)
Obrazek
i jeszcze magnolia, która w tym roku pierwszy raz tak pięknie kwitła. Wcześniej mogliśmy policzyć kwiaty na palcach,w tym roku palców by zabrakło :-D
ObrazekObrazek
i bałagan na klombie
Obrazek

Teraz muszę polować z aparatem bo jak widzę, niewiele zdjęc mi się zachowało po ostatniej naprawie komputera...
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

:roll: Jest co oglądać
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

No tą piwonią drzewiastą to mi podpadłaś!
Żartuję oczywiście :-D :lol: Najnormalniej w świecie zazdroszczę tych kwiatów :shock: Tym bardziej, że też takową piwonię posiadam (przynajmniej tak sugeruje etykieta). Krzew ma nawet pąk, ale nie myśli kwitnąć :-/ Czasami to czuję się jak bym mieszkała w innej strefie klimatycznej, ponieważ wszystko tutaj mi później kwitnie. Fajnie że wkleiłaś to zdjęcie, miło popatrzeć. Uśmiecham się o jakąś fotkę z bliższej odległośći :-D
Co do mrozów, to moja pienna róża, pomimo solidnego okrycia także mocno oberwała. Musiałam ją wiosną mocno przyciąć i chyba dobrze jej to zrobiło. Ładnie się teraz zazieleniła i wysypała pąkami. Ale też jeszcze nie kwitnie :evil: Ech, to czekanie...
Miłego dzionka.
Awatar użytkownika
Agushka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-02, 23:04

Post autor: Agushka »

Kasik, ja też chyba dwa lata czekałam aż mi ta peonia zakwitnie. A teraz czekam, aż się z tego zrobi prawdziwy krzew, bo te trzy kwiatki to dla mnie ciut za mało :lol: Tym bardziej, że w tym roku wiatr i deszcz szybko mi odebrały radość z oglądania ...
Kwiat w zbliżeniu mam w avku ale proszę bardzo - oto i on
Obrazek
i znalazłam jeszcze jedną z azalii
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Urocza ta peonia. Dzięki :->
Awatar użytkownika
basia 79
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-04, 17:07

Post autor: basia 79 »

piękne DALIE , i piwonia też super
Załączniki
70.gif
70.gif (1.58 KiB) Przejrzano 3519 razy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ładnie zagospodarowany ogródek. Dalie bardzo ładne. Pnącza ja też lubię. Piwonia ślicznie CI zakwitła. Swoją dopiero wiosną posadziłam.
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Ogród piękny. różnorodny i kolorowy , a piwonia jest fantastyczna :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Fajne kolory dalii, śliczny kwiat peonii, ładny ogród.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

No to jest nas tu więcej z tych co mają młode piwonie. Wiedzę na ich temat ma Mariusz (pracuje w arboretum, ma u siebie te wspaniałe krzewy i rozmnaża je z nasion - że tak trochę poplotkuję ;-) ) Więcej o naszych doświadczeniach można poczytać w wątku Piwonia krzewiasta na skróty
Liczymy Agushko na twoje wpisy także tam. Kolor twojej bardzo ładny. Akurat różu poszukiwałem. Moja jest/będzie też różowa.
Dodam tylko że u mojej małej (wys. ok. 40 cm) sadzonki usunąłem tworzący się pąk. Przy tej roślinie pochodzącej z cesarskich Chin trzeba wykazać się cierpliwością. :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Piwonia drzewiasta imponująca. Hortensje, jeżowki i droga z dali podobają mi się. Brawo :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ