Dereń Jadalny - Nowe odmiany na przetwory i nalewki

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANTOś 113
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2008-01-28, 09:03

Dereń Jadalny - Nowe odmiany na przetwory i nalewki

Post autor: ANTOś 113 »

Witam serdecznie przeczytałem wszystkie posty na temat Derenia jadalnego ale przyznam szczerze ,ze jestem w nie lada kłopocie bowiem nie znalazłem nigdzie AKTUALNYCH NOWYCH odmian derenia jadalnego , którego specjalnie polecano by na nalewki i przetwory a ja właśnie 2-3 takich odmian szukam do swojego ogrodu.
Czy KTOŚ z Was mógłby mi doradzić i podać namiary gdzie w okolicy Warszawy lub Koszalina ( ew. poprzez sklep internetowy lub adres bezpośredniego producenta ) mógłbym zakupić plenne i smaczne odmiany 2 - 3 odmiany.
Pozdrawiam serdecznie Antoś
Na drzewie dobrych intencji jest wiele kwiatów, lecz mało owoców.
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Nie pomogę Ci w tej sprawie. Sama kupiłam teraz derenia jadalnego, ale przyznam się szczerze, że raczej na kwiat wiosenny no i może tak by się coś zrobiło jakiejś dereniówki jak za dwnych czasów bywało. Niestety dereń kupowany u ogrodnika poza nazwą na przywieszce nie posiada żadnej nazwy odmiany.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Ja Ci mogę pomóc tylko w taki sposób,ta instytucja http://www.bolestraszyce.com/najciekawszede.html posiada kolekcje narodową derenia jadalnego.Po prostu skontaktuj się telefonicznie ,bądź przez adres,zapewne Ci pomogą.
ODPOWIEDZ