Hortensje - sadzenie, podlewanie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
agalbn
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-17, 11:04

Hortensje - sadzenie, podlewanie

Post autor: agalbn »

Witam:)
Jakiś czas temu kupiłam 3 spore krzewy hortensji (kwitły). Przesadziłam je do sporych pojemników, przez jakiś czas (około miesiąca) rosły bardzo ładnie, kwitły obficie, wyglądały na 100% zdrowe. Potem nagle, dosłownie w ciagu tygodnia, zżółkły i opadły im wszystkie liście, zostały tylko suche "badyle". Miałam już je wyrzucić, ale teraz, równie nagle, wypuściły nowe liście, rozwijają się szybko i jedna nawet ma pączki kwiatowe. Zastanawiam sie, co zrobiłam nie tak, jak o nie dbać, zeby w przyszłości do takiej sytuacji nie dopuścić, moze nie powinnam ich przesadzać, kiedy kwitły, ale były w maleńkich pojemnikach.. Moe zmiana pojemnika na dużo większy tak podziałała, nie mam pojęcia. Dostają nawoz Substral dla hortensji, stoją na bardzo słonecznym stanowisku i są często podlewane (ziemia nigdy nie jest przesuszona).
pozdrawiam:)
Aleksandra3341
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2008-06-04, 17:51

Post autor: Aleksandra3341 »

Witam.
Wydaje mi się ,że nie powinnaś przesadzać hortensji w czasie kiedy kwitną.Ja swoje hortensje trzymam na słońcu ,a wodę wlewam wtedy gdy ziemia z wierzchu przeschnie,chociaż teraz gdy deszcze często padają wcale ich nie podlewam.Robi to za mnie deszcz.
Gdy podlewałam często i nie dopuszczałam do przeschnięcia podłoża moje hortensje wcale nie rosły ,a liście po prostu usychały.Powodzenia .
ODPOWIEDZ