Iglaki - uprawa na trawaniku

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
pp23a
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-29, 18:21

Iglaki - uprawa na trawaniku

Post autor: pp23a »

Chcę wokół iglaków wysypać korę.Czy wyrosłą trawę trzeba najpierw wyrwać, czy wystarczy skosić nisko i na nią rozsypać korę. Jaka powinna być gruba warstwa kory. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Jak wykonasz tak , jak napisałeś , trawa będzie rosła i wychodziła spod kory .......ogólnie w korze też trzeba wypielić , chwasty wszędzie są , grubość wysypanej kory , daje mniejsze szanse chwastom, im więcej jest kory .
Pozdrawiam!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Można pod korę by trawa nie przerastała dać agrotkaninę albo z dwie warstwy czarnej grubej agrowłókniny.
pp23a
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-29, 18:21

Podziękowanie

Post autor: pp23a »

Dziękuję za szybką odpowiedź ,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Właśnie wczoraj wykopałam wszystkie roślinki z ogródka, wyścieliłam czarną agrowłókninę, zrobiłam otwory, w których posadziłam roślinki i wysypałam korę. Ale agrowłókniny dałam tylko jedną warstwę. Czy to znaczy, że za mało? Na początku roku użyłam jej też w warzywniaku i widziałam że niektóre chwasty przerosły przez nią. Czy to samo mnie czeka w ogródku czy może kora pomoże?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kora ogrodowa na pewno ograniczy wyrastanie chwastów, bo mimo, że jest gruba i gęsta to niektóre chwasty dają sobie z nią radę. Ale łatwo się je z niej usuwa. A dwie warstwy to dla większej ochrony, jedna warstwa na kilka lat wystarczy.
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Ja mam agrowłókninę (jedna warstwa )już dwa lata - przerastają tylko pojedyncze chwasty i łatwo się je usuwa. A kora na pewno pomoże.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Z mojego doświadczenia wiem,że tylko nieliczne chwasty mogą przerosnąć agrowłókninę(no chyba że jest struchlała,albo podziurawiona)np.skrzyp,a reszta może co najwyżej wyrosnąć na niej.
ODPOWIEDZ