Cereus

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
Roland12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-13, 15:14

Post autor: Roland12 »

Dzięki wielkie, za te wyczerpujące informacje. Masz punkt ode mnie. :-D Tylko czy ten kaktus jest wystarczająco duży, aby np. na przyszły rok mieć kwiaty.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Myślę, że jeszcze jest młodziutki. Niektóre gatunki cereusów zakwitają dopiero po 75 latach :shock:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Roland12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-13, 15:14

Post autor: Roland12 »

Hmm, na to wpadłem po napisaniu tego posta, myśląc o długości kwiatka :lol:

A czy "pomógłbym" mu w rośnięciu, gdybym go przesadził do większej doniczki?
i czy mogę teraz odżywić podłoże tego kaktusa nawozem bogatym w potas czy już raczej za późno?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Twój cereus na razie nie potrzebuje przesadzania, doniczka jest odpowiednia. Możesz przesadzić go dopiero za rok. Ponieważ przesadzanie uszkadza w mniejszym lub większym system korzeniowy, to w miarę możliwości unikamy przesadzania w okresie intensywnego wzrostu, czyli po starcie wegetacji w maju i czerwcu oraz jesienią w sierpniu i wrześniu.
Panuje obiegowa opinia że kaktusy nie potrzebują częstego nawożenia . Można się z tym zgodzić o ile nie dotyczy to trichocereusów które mają wśród wszystkich kolczastych największe roczne przyrosty. Możesz go odżywić teraz nawozem, ale potem nie za często.
Pamiętaj, zastosuj dawkę o polowe mniejszą niż zaleca producent na opakowaniu ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Co do przesadzania to faktycznie nie musisz się spieszyć, pod warunkiem że ma odpowiednie podłoże :-) Na zdjęciu niewiele widać, więc ciężko coś podpowiedzieć.
Co do kwiatów to u formy monstrualnej to raczej nie masz na co liczyć. One raczej nie zakwitają...
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
ODPOWIEDZ