Mój ogród - moja radość (Ilona2715)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Mój ogród - moja radość (Ilona2715)

Post autor: Ilona2715 »

Kilka zdjęć z mojego ogródka
Załączniki
azalia.jpg
klomb w kształcie koła, wyżej kwitnąca na nim azalia
klomb w kształcie koła, wyżej kwitnąca na nim azalia
trawa moudry, zmieniajaca swą barwę w zależności od pory dnia, można to zobaczyć w wątku trawy
trawa moudry, zmieniajaca swą barwę w zależności od pory dnia, można to zobaczyć w wątku trawy
przekwitająca trytomia i juki w pełnym rozkwicie, od lutego do kwietnia kwitnie na tym klombie ciemiernik
przekwitająca trytomia i juki w pełnym rozkwicie, od lutego do kwietnia kwitnie na tym klombie ciemiernik
kwitnący żarnowiec
kwitnący żarnowiec
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

i jeszcze kilka
Załączniki
10.jpg
22.jpg
11.jpg
8.jpg
klomb.JPG
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

ojojojo ale ładnie tu u ciebie. I ten żarnowiec piękny soliter wspaniale się reprezentuje na trawniku. Trawkę właśnie widziałam w wątku prześliczna. Coś więcej o ogrodzie napiszesz. Jaki metraż ile ona ma już latek.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Przepiękny ogród :-)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Naprawdę masz czym się pochwalić,przepięknie :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Piękny masz ogródek! Trawa moudry rewelacyjna!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Trawa rzeczywiście spektakularna! Ogród bardzo malowniczy. :-)
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

Działka ma 1100 metrów, mogła by mieć trochę inny kształt, bo jest długa i wąska (22m x 50m), ale i tak bardzo się cieszę, że ją mam. W grudniu minie 3 lata jak tu zamieszkaliśmy i tak naprawdę to ani dom, ani działka nie są jeszcze wykończone, ale nie wszystko można mieć przecież odrazu. Poza tym człowiek powinnien mieć cel i do niego dążyć, ostatnio przeczytałam dość mądre przysłowie chińskie "Chcesz być szczęśliwym człowiekiem, to zostań ogrodnikiem". Dlaczego? Bo ogród chociaż tak na pozór skończony tak naprawdę nigdy nie jest gotowy i na tym właśnie polega tajemnica szczęścia ogrodnika. Radość tworzenia !!! I powiem, że wpełni się z tym zgadzam ja ciągle coś przesadzam, kupuję i tworzę. Dom również mnie cieszy, ale ogród to ogród. Dlatego już jestem chora jak pomyślę sobie o zimie, ale na brak zajęć nie narzekam w domu też mam mnóstwo roślin i jeszcze trzy collaczki. Poza tym już w styczniu myślę o roślinkach i robię rozsady.
Kwiaty to mój żywioł i chociaż co roku obiecuję sobie, że nie będę ich robić, bo nie mam odpowiedniego miejsca to i tak nie wytrzymuję. Ja wciąż jeszcze się uczę, projekt tej działki powstał w mojej głowie dużo wcześniej, a zaczęliśmy go wdrażać na dwa lata przed zamieszkaniem z tym, że to było wówczas szczere pole, a wszędzie rósł głównie perz, dlatego tak bardzo się cieszę, gdy widzę rezultaty mej pracy.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piękny i bardzo kolorowy ogród i widać ogrom pracy włożonej w jego urządzanie. A te trzy kudłate łobuziaki nie demolują ogrodu :?:
Już napisałam w wątku traw ta trawa piórkówka moudry jest cudna. :shock:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Piękny i bardzo zadbany masz ogródek :lol: Trawka rewelacja :shock:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

Przede wszystkim bardzo dziekuję i bardzo się cieszę, że Wam sie podoba.
Nie, te kudłate kulki nie demolują specjalnie ogródka, owszem zdarza im się czasami gdzieś przelecieć, ale w zasadzie biegają tam, gdzie my chodzimy. Jak robię nowy klomb (nie wszystko Wam jeszcze pokazałam) to na początku stawiam płotki, aby się przyzwyczaiły, z czasem mogę je wyjąć i jest okey. Najbardziej cierpi trawnik, ale w końcu po to jest, by po nim chodzić.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ja mam tylko jednego młodego łobuziaka i właśnie przerabiam zakątek pod dębami i mój łobuziak jest bardzo ciekawy co się tam dzieje. Tak bardzo uwielbia kopać, że chyba też będę musiała wykombinować jakiś płotek, żeby go nie zdemolował. :-/ Na trawniku, a szczególnie kretowiska kopie ile wlezie, ale gdzieś musi się wyżyć. ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękny ogród i super kolekcja roślin :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Przez 3 lata zrobiłaś bardzo ładny ogród. Żarnowiec mnie także zachwycił.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Działka ma 1100 metrów, mogła by mieć trochę inny kształt, bo jest długa i wąska (22m x 50m)....... że to było wówczas szczere pole, a wszędzie rósł głównie perz
To tak jak my! A działka ma praktycznie identyczne wymiary jak nasza. Pokaż proszę jeszcze coś z dalszej perspektywy pokaż pliss pliss Niech się nacieszą moje oczyska. Poopodglądam jak sobie rozplanowałaś ;)
ODPOWIEDZ