Ogród KARAMBY

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karamba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-23, 20:04

Ogród KARAMBY

Post autor: Karamba »

Jestem zachwycona Waszymi ogrodami, działkami :-D . Piękne rośliny, aranżacje, pomysły. Mój ogród ma niecałe 9 lat. Powoli z roku na rok coś przybywa, ale i niestety ubywa :-/ . Ze względu na złą jakość gleby, nieznajomość tematu itd wiele roślin mi ubyło. Marzy mi się ogród pachnący, kwitnący od wiosny do jesieni, z wijącymi się ścieżkami i cichymi zakątkami. Pole do popisu mam i pomysłow parę. Gorzej z finansami. Ale.... nie od razu Kraków zbudowano i o to tu chyba chodzi. Ogród żywy jest, z roku na rok inny.

Chciałam wkleić parę zdjęć, ale jeszcze nie rozgryzłam tego. :-) . Mam nadzieję, że następnym razem mi się uda...
Wszystkich zimową porą gorąco pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

A jak duży jest Twój ogród? Co do zdjęć to ja też miałam problemy ale to jest do opanowania :mrgreen: Cierpliwie poczekam aż się nauczysz, choć do cierpliwych to ja nie należę :lol: Ale uwielbiam oglądać czyjeś ogrody i podziwiać rośliny oraz pomysły.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

W takim razie czekamy na zdjęcia ;-) Straty w każdym ogrodzie to normalka - takie życie :-D
Mam nadzieję, ze znajdziesz na naszym Forum garść przydatnych informacji, które wykorzystasz przy rozbudowywaniu swojego ogrodu ;-)
Pozdrawiam serdecznie !!!
Awatar użytkownika
Karamba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-23, 20:04

Post autor: Karamba »

a więc już rozgryzłam. Na początek parę egzemplarzy z mojego podwórka. Nie mam za wiele zdjęć, muszę w tym roku nadrobić :mrgreen: .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wkrótce dołączę pozostałe.
Wszystkich zimową porą gorąco pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Karamba
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-23, 20:04

Post autor: Karamba »

Joasiu, niecałe pół hektara :-? . Jest co robić. W tym jest dom, altana.
Emilu - przyznam się, ze już zdążyłam parę rzeczy na forum się dowiedzieć ;-) .
Zapomniałam napisać, tutaj często wieje ( mieszkam niedaleko morza 15km) może dlatego m.in mam problemy z roślinami.????
Wszystkich zimową porą gorąco pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

To faktycznie masz co robić! Ja mam tylko 1500m2, ale z domem. Fantastyczna kolorystyka zdjęć. Uwielbiam mocne i wyraziste kolory :mrgreen: To, że wieje to dla mnie żadna nowość. Niby kujawy to nie nad morzem ale u mnie rzadko kiedy nie wieje. Tak jak pisze Emil - ogród to też straty. Musiałam na jesieni poprzesadzać część roslin aby znaleźć im lepsze miejsca bo wiatr mi je łamał. Muszę się wyrzec zbyt wysokich i wiotkich roślin. Polecam liliowce - oszalałam na ich punkcie :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Karamba pół hektara to sporo, roboty co niemiara. Fotki roślinek bardzo fajniutkie i jak to Asia napisała wyraziste.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Problemy z roślinami mają wszyscy. Dlatego ciągle się uczymy. A kwiatki te co masz, już ładnie się prezentują. Czekamy na jeszcze.
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Cześć
Karamba nic się nie martw. Tu zdecydowana większość się uczy ("chyba" aby nie urazić tych, którzy są zawodowcami ) . A przecież człowiek uczy się od młodości do starości, więc trochę czasu jeszcze pozostanie na powtórki. Nauka kosztuje wszędzie i tu też. No to ogród masz prawie taki jak mój. Pole do popisu w pełni, tylko sił życzę.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Zaczyna sie dobrze, może jeszcze troszkę fotek? :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Piękne kwiaty czekam na więcej.
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Pół hektara.... to faktycznie jest co robić! Fotki roślinek bardzo ładne i wyraźne. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Witaj :-D piszesz że twój ogród ma dopiero dziewięc lat, a mnie się wydaje że to dla ogrodu już kawał czasu. Jestem ciekawa jak wygląda :?: :?:
pozdrawiam jagódka
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Ja też jestem ciekawa Twego ogrodu.Ja jeszcze nie mam , a działka jest spora 3600m2.
Jak na razie dzika. :-( ;-) :!: Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

ślicznie się zapowiada Twój ogródek, w porównaniu ze mną masz masę miejsca do ogrodniczych szaleństw. Na pewno sporo się tu nauczysz, bo nasze koleżanki i koledzy, to prawdziwi ogrodowi eksperci! Ja znalazłam tu kilku swoich ogrodowych "guru" :-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
ODPOWIEDZ