Kreci(k)a robota

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
krecik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-14, 15:27

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: krecik »

Jak mogę się pozbyć trawy, która urosła w środku jałowca płożącego. Powyrywałem ile mogłem, ale to chyba nie wystarczy. Czy użyć Roundupu? - pewnie zrobię "oczko" na cały rok, lub dłużej.Sądziłem, że jałowiec się rozrośnie i zdusi trawsko ale niestety...
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: tadek »

.
  • Obrazek
Ja Roundupem bym nie pryskał. Systematyka jest najlepsza.
Nie wiem jak mocno rozrośnięty jest twój jałowiec...
Najlepszym według mnie sposobem będzie jak regularnie ręcznie będziesz pielił wyrastającą trawę.
Ubierz stare ciuchy aby jałowiec Ciebie nie pokuł, a następnie z pulchni pod nim ziemię i powyciągaj z korzeniami trawsko.
Potem możesz pod jałowiec podsypać i wymieszać z ziemią dobrze kompostowaną korę (jest drobniejsza i bardziej wartościowsza), aby przy następnym pieleniu chwaścików szło lepiej je wyciągać.

Po pewnym czasie jak znajdujące się pod jałowcem nasiona traw i chwastów przestaną kiełkować - skończą się, będziesz miał już spokój. Wtedy wystarczy że zajrzysz pod niego raz na pewien czas.


Poradnik ogrodniczy - Złe sąsiedztwo roślin :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: Danka »

Moim zdaniem najbezpieczniejsze będzie usuwanie ręczne. Wiem, że to trudne ale chyba opanował go perz. Jeżeli wyciągając go ma długie korzenie to perz. Bo zwykła trawa rośnie krępkowo i łatwiej się usuwa. Możesz spróbować Roundupem ale wtedy musisz smarować każde źdźbło oddzielnie. Inaczej usuniesz także jałowca.
krecik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-14, 15:27

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: krecik »

Dziękuję, tak też myślałem, że tylko cierpliwie trzeba wyrywać, Spróbuję rady Tadka - wydaje mi się, że kora zdusi trawsko a nie mam cierpliwości do smarowania każdego źdźbła z osobna. O efektach napiszę.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6101
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: Krysia »

Nie używaj chemicznego środka. To niebezpieczne i dla ludzi i dla zwierzaków, owadów.
krecik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-14, 15:27

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: krecik »

Krysiu

Dziś wiem, jak wredny jest Roundup, niestety kiedyś nie miałem takiej wiedzy i wierzyłem zarówno ulotkom jak i znajomym, którzy mi go polecali. Mam jednak wrażenie, że nie da się utrzymać równowagi pomiędzy ekologią i chemią. Niestety straciłem zdjęcia chorych roślin, które starałem się ratować poprzez minimalne (tak małe jak możliwe) stosowanie chemii a chciałem Wam je pokazać; czasami miałem wrażenie, że "złe" uwzięło się na mnie i z każdego krzaczka wyzierał albo grzyb, albo czujna para patrzących na mnie oczu, podczas gdy ich właściciel bez ceremonii wcinał owoce (liście) mojej pracy. Słucham mądrych ludzi, pewnie wkrótce będę miał problem z mszycami i resztą stworów, które być może upodobają sobie mój ogród.
Czy znasz jakieś skuteczne metody? Może inni podzielą się wiedzą jak można bardziej ekologicznie? Bo do tej pory z automatu pryskałem co 2 tygodnie Miedzianem/Dithanem a co drugie dwa czymś na żywe towarzystwo Mospilan/ Confidor / Decise. Jest to najłatwiejsze ale może można inaczej.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: tadek »

.
  • Obrazek
Kreciku, zaproponowałem korę w celu rozluźnienia ziemi pod jałowcem... aby łatwiej szlo wyciągać chwaściki z korzeniami.
Sama kora nie pomoże w zdławieniu trawy.
Trawa czy kora będzie czy nie, równo i tak będzie rosnąć. :mrgreen:

A co do mszyc to ja nimi się nie przejmuję. Gdy obsiądą róże czy inne rośliny, z cierpliwością czekam na pomoc Matki Natury, aby podesłała mi stadko biedronek... i o dziwo, nigdy mnie nie zawiodła. :oczami:
Naturalne domowe sposoby na mszyce to rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które unikają stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Mszyce to uciążliwe i bardzo powszechne szkodniki. Występują w ogrodach ozdobnych, na warzywach, a nawet na kwiatach domowych. Mszyce wysysają soki z roślin, zanieczyszczają je spadzią i przenoszą groźne wirusy. Dlatego ważna jest szybka reakcja i zwalczenie mszyc, gdy tylko się pojawią. Aby działać szybko, wykorzystaj to, co masz akurat pod ręką!

Czytaj dalej - Domowe sposoby na mszyce :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: Iga51 »

Kreciku, Wesołych Świąt Wielkanocnych Ci życzę.
krecik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-14, 15:27

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: krecik »

Dziękuję. Tobie i wszystkim też życzę dużo zdrowia :)
Użytkownik Usunięty

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Dużo zdrówka, szczęścia i świąt spędzonych w rodzinnym gronie.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6101
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: Krysia »

Kreciku, zdrowych i pogodnych Świąt dla Ciebie i Twoich bliskich.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: lawender »

Życzę Ci spokojnych i zdrowych świąt Kreciku:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
krecik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-14, 15:27

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: krecik »

Witam wszystkich ponownie po dłuuugiej przerwie, ale czekałem aż zacznie rosnąć i ładnie wyglądać. W załączeniu kilka fotek. Na ostatnim coś co zauważyłem dziś na liściach buka, czy są to mszyce? I jeszcze prośba o podpowiedź: czy te 75 g cebuli (czyli około 2 szt.) trzeba gotować w 10 l wody, czy można np. w 1 litrze i później rozcieńczyć?
pozdrawiam Was serdecznie i chowam się do kopczyka

krecik
P.S. Jak mogę podpisywać zdjęcia, podpowiedzcie, proszę.
Załączniki
skalniaczek.jpg
lokatorka.jpg
sosna schwerini.jpg
coś żre buka.jpg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: tadek »

  • Obrazek
Kliknij w fotkę :luka: aby było łatwiej Tobie czytać napisy na zdjęciach.
Aby podpisy znalazły się pod zdjęciem, tekst wpisujemy w pokazanym polu.
Aby podpisy znalazły się pod zdjęciem, tekst wpisujemy w pokazanym polu.
Następnie postawiamy kursor w tekście, w miejscu gdzie chcemy aby znalazło się nasze zdjęcie.
Następnie postawiamy kursor w tekście, w miejscu gdzie chcemy aby znalazło się nasze zdjęcie.
Po postawieniu kursora, klikamy w przycisk z podpisem wstaw w tekst, pokazany strzałką.
Po postawieniu kursora, klikamy w przycisk z podpisem wstaw w tekst, pokazany strzałką.
Tak będzie wyglądać nasze zdjęcie przed opublikowaniem.
Tak będzie wyglądać nasze zdjęcie przed opublikowaniem.
Przed publikacją pozostaje nam tylko kliknąć w przycisk z podpisem podgląd, pokazany strzałką.
Przed publikacją pozostaje nam tylko kliknąć w przycisk z podpisem podgląd, pokazany strzałką.
6-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-05-09 192430.bmp.jpg
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
krecik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-14, 15:27

Re: Kreci(k)a robota

Post autor: krecik »

Dziękuję, muszę wypróbować.
krecik
ODPOWIEDZ