Pobojowisko się zmienia

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Pobojowisko się zmienia

Post autor: kasia12 »

Witam
Postanowiłam założyć ten wątek żeby pokazać Wam zmiany zachodzące na moim pobojowisku . Zrobiło się cieplej więc ruszyły prace porządkowe , wylewanie ławy itp.
Studiuję wątek o dodawaniu fotek , jak przerobię cały kilka razy , "pochwalę się" tym co udało mi się osiągnąć.Narazie pierwsze próby.
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

No to fotki się nie pokazały muszę się jeszcze nauczyć albo poprosić potomstwo aby dało kilka lekcji staruszce.
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

kasia12 pisze:No to fotki się nie pokazały muszę się jeszcze nauczyć albo poprosić potomstwo aby dało kilka lekcji staruszce.
Chciałabym babcinko wiedzieć ile masz lat. :?:
pozdrawiam Elżbieta
Schweaps
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2009-03-08, 10:04

Post autor: Schweaps »

To powinno ci pomóc przy wstawieniu fotek--- http://www.imageshack.us/
w okienku "Wybierz..." wybierasz plik graficzny ze zdjęciem w swoim kompie, następnie klikasz 'host it' i masz gotowe linki wstawiasz link na forum i wszystko gra :lol:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

"Staruszka" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

tak to zobaczymy czy będzie coś widać
Załączniki
DSC00064.jpg
DSC00064.jpg (47.2 KiB) Przejrzano 3861 razy
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

udało się
jak zobaczyłam pierwszy raz moją "działkę" to się załamałam - pełno gruzu zielsko po pas i mnóstwo korzeni do usunięcia , ale powoli do przodu wszystko można ogarnąć :!:
Załączniki
DSC00075.jpg
DSC00075.jpg (64.16 KiB) Przejrzano 3858 razy
POZDRAWIAM KASIA
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu, też tak zaczynaliśmy pięć lat temu. Metrowe chaszcze chwastów, kupa gruzu, jakieś odpady z innych działek, wszystko to na 450 metrach. Z tego czasu nie mam nawet zdjęć, bo nie przyszło mi na myśl by ten bałagan uwiecznić. Potem krok po kroku, kawałek po kawałku tworzyliśmy swój ogród. Zamysł powstał na samym początku, teraz tylko po kolei go realizujemy.
Czasem natura sama podpowie modyfikacje, dotyczące położenia, nasłonecznienia, wilgotności i wiatrów, to wszystko oddziaływuje na rośliny - warto to obserwować.

Życzę Ci powodzenia
:-)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Kasiu znam ten ból.Wprawdzie nie miałam gruzu ale poprzedni właściciele nie usuwali samosiejek,które rosły w górę i korzeń .Poza tym stare drzewa i rzeczy nikomu nie potrzebne chowane w krzakach i chwasty,chwasty.Teraz czeka nas karczowanie drzew i krzaków.Mój ogród szybko nie dojdzie do siebie i pewnie tak jak u Danieli zajmie mi to pięć lat.Dasz radę :lol:i będzie pięknie.
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

I ja zaczynałem podobnie, działka to była jedna wielka łąka zarośnięta chwastami i kępami trawy. A pod tym wszystkim kryły się niespodzianki w postaci gruzu, śmieci i zawalonej szklarni. Ale powoli do przodu i jeszcze nie wszystko zrobione ale ciągle wymyśla się coś nowego i działka się zmienia. :-D
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Kasiu , ja też tak zaczynałam 2,5 roku temu.Chaszczy i kamieni było co niemiara.Śmieci, butelki i wszystko co się dało wrzucali na działkę bo nie chciało się nikomu wynieś.Niestety musiałam to wszystko uporządkować i wywieźć na śmietnik.Najpierw postawiliśmy altankę,żeby było gdzie się schować przed deszczem ,potem posadziłam trochę kwiatków i zaplanowałam mały warzywniak. I Tobie Kasiu Też się uda.Życzę Ci dużo cierpliwości i trzymam kciuki. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kasiu,nie taki diabeł straszny jak go malują. Na pewno czeka Was dużo pracy i potu ale za to potem jest raj na ziemi. I będziesz miała się czym chwalić. :-D
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Dziś wykopaliśmy z ziemi słupki, papę, doniczki... Byłam w szkole więc szczegóły zna moja druga połówka.
Załączniki
na foto mój brat przy pracy
na foto mój brat przy pracy
DSC00102.jpg (24.55 KiB) Przejrzano 3800 razy
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Ale zmiany !!!! Brawo :-D
Już niedługo a będzie kolorowo :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Widać, że się zmienia, tylko jakoś nie mogę powiększyć zdjęć by zobaczyć więcej, miniaturki są nieaktywne :-/
ODPOWIEDZ