Turkuć podjadek

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
Marcin.Be
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-26, 10:12

Turkuć podjadek

Post autor: Marcin.Be »

Witam,
potrzebuje pomocy przy pozbyciu się turkucia. Wszelkie metody dozwolone (nowatorskie też)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Turkuć podjadek

Post autor: tadek »

Witaj Marcinie!

Proponuję polowanie na turkucia za pomocą obornika! :mrgreen:

Cytuję:
Obornik może być też pomocy przy zwalczaniu często występującego na działkach szkodnika - turkucia podjadka. Aby wyłapać turkucie we wrześniu zakopujemy do ziemi większą ilość obornika (najlepiej końskiego) na głębokość do 1m. Będą one ochoczo lgnęły do takiego żyznego miejsca. Co 2 tygodnie, aż do zmarznięcia ziemi, a potem na wiosnę, odkopujemy obornik i wybieramy turkucie.
źródło: obornik - granulowany, suszony, stosowanie, nawożenie obornikiem
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Marcin.Be
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-05-26, 10:12

Re: Turkuć podjadek

Post autor: Marcin.Be »

Ok, metoda całkiem dobra ale ja nie chcę niszczyć sobie trawnika i rabat kwiatowych
jwolonny
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-10, 10:58

Re: Turkuć podjadek

Post autor: jwolonny »

Marcin.Be pisze:Ok, metoda całkiem dobra ale ja nie chcę niszczyć sobie trawnika i rabat kwiatowych
Znajomy kiedyś miał z tym problem. A rozwiązał to w ten sposób (podaję jego cytat z innego forum):

W pobliżu gniazd turkucia można zakopać naczynia o gładkich ścianach, przykryte ukośnie ustawioną deseczką i umieścić w nich i dookoła grudki nawozu końskiego.

Z tego co mi powiedział to pomogło. Jeśli coś to mogę go jeszcze podpytać.

Więcej sposobów na turkucia jest opisanych w poradniku forum: turkuć podjadek - jak wygląda, zwalczanie, jak złapać
ODPOWIEDZ