Trawy "bezobsługowe"

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
mara
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-14, 18:46

Post autor: mara »

Ostnicę kupiłam od hobbystki u nas na targu w Bielsku. Jej córce udało się ją wysiać i tak ją nabyłam. Jest faktycznie piękna zwłaszcza przy lekkim wietrze. Kwitnie dość obficie. Może masz rację, że trochę za szybko ją zebrałam, ale bałam się, że wiatr ją porwie. Te nasiona, które nie wzeszły były podgniłe. Moją mam już ze 4 lata jak zbiorę nasiona mogę się podzielić. W jakiej ziemi ją siać i czy stratyfikować. Wiem, że mają krótki okres żywotności.
Dziękuję za odpowiedź.


Pozdrawiam Mirka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Także otrzymałam nasionka ostnicy. Zasiałam jesienią w doniczki. Zimę przetrwały zakopcowane w ziemi wraz z doniczkami. Nie wszystkie wykiełkowały ale później ładnie się rozrosły. Tylko tegoroczna styczniowa odwilż je zlała i zgniły.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Powiem Wam, że ostnice są bardzo wrażliwe na nadmiar wody. Wszystkie jej gatunki są kserofilami czyli organizmami rozwijającymi się w środowisku ubogim w wodę. Dlatego nasiona i same rośliny znajdujące się w bardzo wilgotnych glebach gniją. Należy je więc sadzić w suchych glebach, nasiona potrzebują nieznacznie wilgotnej gleby (potrzebnej tylko do pęcznienia) samych nasion. Ja bym chętnie przyjął parę nasionek :lol: ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

O to mnie by bardzo pasowały, mam takie suche miejsca że zwykła trawa schnie. Też przyjęłabym kilka nasionek. :D
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Maju jest też wiele traw, które rosną na suchych glebach ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piotrze wiem że jest ich dużo i jakoś usiłuję się w nich połapać, żeby się nie rozłaziły, żeby były nie za wysokie i żeby dobrze rosły w półcieniu pod wysokimi drzewami które są jak olbrzymie parasole. :niepewny:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Masz rację, teraz wprowadzono bardzo dużo gatunków i nowych kultywarów, czasem nie wiadomo co wybrać...choć wszystkie mają swój urok.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ