Tuja - uprawa, rozmnażanie

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
flaber14
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-16, 14:16

Tuja - uprawa, rozmnażanie

Post autor: flaber14 »

Witam Wszystkich

Posiadam roślinkę o nazwie Tuja kulista Golden Perle. Posadziłem ją kilka lat temu na bardzo słonecznym miejscu w glebie dość torfowej muszę przyznać. Roślinka ładnie się rozrosła, jak na razie zbytnio nie choruje. Dlatego też nasunął mi się pomysł jej rozmnażania, tak jak to robię się z innymi gatunkami tuj, tych bardziej na żywopłoty.
I moje pytanie brzmi: czy jak ułamię sobie gałązkę i ukorzeni mi się ona, to czy roślina zachowa potem swój pokrój kuli czy też nie? A jeśli nie, to czy coś można zrobić w tym kierunku aby była to kula, czy lepiej pójść do sklepu i kupić sadzonkę?

Z góry dzięki za porady i bardzo chętnie przeczytam opinie na ten temat, może ktoś z Was już ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

I jeszcze jedno: czy teraz jest już dobry czas na rozmnażanie iglaków i bukszpanu?

pozdrawiam Wszystkich ogrodników
Adam
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Re: rozmnażanie tuji kuli

Post autor: witeks1968 »

Możesz ukorzeniać i na pewno wyjdzie kulisty pokrój. Co do terminu, to ja preferuję wiosnę (wczesną), ale termin aktualny też jest praktykowany, zwłaszcza dla bukszpanów.
flaber14
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 52
Rejestracja: 2008-07-16, 14:16

Re: rozmnażanie tuji kuli

Post autor: flaber14 »

Dziękuję za odpowiedź. Co prawda i tak miałem spróbować, ale teraz już mam o wiele większą motywację ku temu :D
ODPOWIEDZ