Pilnie potrzebna porada...

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Merlinka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-01, 14:28

Pilnie potrzebna porada...

Post autor: Merlinka »

Witam.Mam takie pytanie,a mianowicie,chciałam się dowiedzieć czy istnieją rośliny ozdobne,które kwitną w krótkim czasie? Czy moglibyście podać jakieś propozycje,bardzo bym była wdzięczna,ponieważ jest mi to pilnie potrzebne... :(
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
:)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Jednodniowe są kwiaty liliowca :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, chodzi Ci o to by kwiaty krótko kwitły (tak jak to zrozumiała Piwonia), czy o to by zakwitły jak najszybciej od posadzenia?
Merlinka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-01, 14:28

Post autor: Merlinka »

Tak,przepraszam za złe wyrażenie się,chodzi oczywiście by zakwitły jak najszybciej od posadzenia nasion... ;)
:)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na szybkie kwitnienie można jedynie liczyć u roślin jednorocznych. Jeszcze teraz mogłabyś posiać (i szybko doczekać się na kwiat) np. porcelankę, nagietek karłowy, czarnuszkę damasceńską a z pnących powój trójbarwny, szybko rosnące jednoroczne pnącze i wcześnie i obficie kwitnące.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Co prawda jednoroczne to nie moja "działka" ;-) ale wydaje mi się, że kosmos bardzo szybko kwitnie i w dodatku jest samowystarczalny. Wysiewam nasiona i...zapominam. :-D
Obrazek

Ale prawdziwym rekordzista wg mnie jest ogórecznik. szybko wschodzi i szybko zakwita, a jakie ma ładne błękitne kwiatki :-)
Obrazek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
ODPOWIEDZ