Rosahumus - opinie, jak działa

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Nita
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-05, 14:07

Post autor: Nita »

Adżacha, ja Cię bardzo proszę, powstrzymaj się jakoś przed eksperymentalnym myciem zębów rosahumusem. Aczkolwiek wierzę, że efekt również mógłby być spektakularny... :lol:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Ponieważ już minęło trochę czasu od pierwszego zastosowania więc spróbuję opisać efekty widoczne na dzień dzisiejszy. Podlana brzoskwinia ma piękne soczystozielone liście, takich nie miała nigdy do tej pory, zawsze były jakieś takie wyblakłe, natomiast owoce pięknie przyrastają. Liście pomidorów posadzonych pod brzoskwinią i winogronem są wręcz tak ciemne, że aż czarne. Ciekawa jestem ich owocowania.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Ja podlałem ogórki. Rosną bardzo ładnie, wszystkie równo.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Jakim roztworem polaliście ogórki i pomidory 2 g na 1 litr wody?? :-D
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ja do podlewania bardziej rozpuszczam rosahumus, niż do spryskiwania gleby, bo spryskuje metr kw., a podlewam w dołek. Ja akurat nie pomidory, ale róże. Sama jestem ciekawa, jak to robią inni.
Awatar użytkownika
Edytka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2010-06-24, 20:46

Post autor: Edytka »

Witam wszystkich :-)
Należę do grona tych szczęśliwców, którym udało się wygrać konkurs o Rosahumusie. Na wstępie przepraszam, że tak długo zwlekałam z opinią na temat nawozu. Wszystko to z braku czasu. Chociaż z drugiej strony miałam więcej czasu na obserwację roślin. Jak na nie wpływa zastosowanie Rosahumusu itd.
Początkowo miałam małe problemy z odmierzeniem właściwych proporcji. Ale w końcu się udało :-> 1 mała łyżeczka to 3 gramy nawozu.
Rosahumus użyłam w formie oprysku doglebowego przed wysiewem nasion warzyw. Między innymi pod buraki, fasolę szparagową, marchewkę, ogórki, szczypior, koper, rzodkiewkę, sałatę i kalarepę.
I muszę stwierdzić, że rośliny w moim ogrodzie nigdy nie były tak piękne. Wszystkie warzywa bardzo szybko wzeszły. Po kilku dniach od wysiania zauważyłam już małe roślinki. Rosną bardzo szybko i co najważniejsze są bardzo ładne, zdrowe, dorodne i bez żadnej chemii :-D
Sprawdziłam w internecie cenę Rosahumusu kosztuje on w granicach 17-20 zł. To naprawdę przystępna cena biorąc pod uwagę co potrafi zdziałać! Już teraz wiem na pewno, że następnym razem sama zaopatrzę się w ten nawóz. Co prawda sądzę, że opakowanie, które wygrałam w konkursie spokojnie wystarczy mi na przyszły rok bo niby malutkie, ale bardzo wydajne. Poza tym nie ma określonej daty ważności użytkowania, musi być tylko przechowywany w odpowiednich warunkach.
Tak więc jak najbardziej wydaję pozytywną opinię na temat Rosahumusu i polecam wszystkim, którzy chcą mieć piękne rośliny w swoim ogrodzie. Nie tylko warzywa :-D
Sama zamierzam go używać także pod rośliny ozdobne :-)
"...od końców naszych stóp po końce naszych dłoni, do końca świata aż po grób..."
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Obrazek

to zdjęcie oddaje właściwości nawozu Rosahumus.
Z lewej podlany Rosahumusem krzew róży jest 3razy większy a jak kwitnie.
Awatar użytkownika
Edytka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2010-06-24, 20:46

Post autor: Edytka »

Świetne zdjęcie :-D teraz nikt nie zaprzeczy, że Rosahumus działa jak należy ;-)
Fajne doświadczenie, takie porównanie :-P
"...od końców naszych stóp po końce naszych dłoni, do końca świata aż po grób..."
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Jak by trawnik takim czymś popryskać, to trzeba było by kosić 2 razy dziennie. :-D
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Post autor: ATA »

Po raz pierwszy w tym roku mam duże i zdrowe rzodkiewki. Czy to tylko Rosahumus nie wiem, ale będę dalej obserwować i powiadomię co z tego wynikło.
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Obrazek
Zagadka, które było podlewane Rosahumusem, a które nie ?

Zdjęcia 'z terenu' postaram się dać w najbliższym czasie ;)
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Tomku no chyba mi nie chcesz wmówić, że te dwie roślinki są w takim samym wieku i ta większa dostawała tylko Rosahumus. :shock: Jeżeli to prawda i tak on działa to biorę to w ciemno i od razu używam. Tylko jak ten Rosahumus współdziałać będzie z EMami, oto jest pytanie. :?:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Będzie idealnie współdziałał. ;)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Zadziwiacie mnie tymi zdjęciami, czy to naprawdę możliwe, żeby nawóz czynił takie cuda??? :shock:
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

W takim samym wieku to one raczej nie są...
Może też trochę zdjęcie przekłamuje, bo roślinka z lewej rośnie w wyższej doniczce, więc była bliżej obiektywu...

Ale naprawdę widać różnicę we wzroście.
Np. moja cytryna w tym roku urosła drugie tyle co miała [ma 3-4 lata], roślinki w akwariach dawno tak nie szalały, a do tego mchy w paludarium zaczęły zarastać wgłębkę [a zawsze było na odwrót ]...
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
ODPOWIEDZ