Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Maju ja także lubię pstrokaciznę :) żółte kwiatki podobne do margaretek bardzo mi się podobają :) :) Obrazek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

edulkot pisze:Mnie się taka pstrokacizna podoba, przynajmniej widać różne kwiatki
Ja tam też lubię takie mieszanie kolorków :rotfl:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, już Ci kwitnie milin! Na moim nawet pąków nie widać :-(. Lilie śliczne. I rabata z trawkami również.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Maju super kolorki, ja też jestem za kontrastami :rotfl: A lilia tygrysia to chyba ta 1 bo turbanki na 2 to inna odmiana. Tak mi się wydaje :hyhy: Piękne te pergole :roll:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju ja też lubię mieszanki. Maju wstaw zdjęcia tego kwiatka co u Lilii jest, masz dwa kolorki, bardzo bym chciała zobaczyć jak wygląda żółty kolorek liści u tych kwiatków. Ja mam na razie zielone liście, ale widzę, że będą faktycznie dwa kolorki kwiatków :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dziękuję wszystkim za wizytę w moim ogrodzie. Widzę, że nie tylko mnie podoba się taki misz masz na grządkach. :rotfl:

tresaa te żółte kwiatuszki to rumian.
Obrazek
Jak ją raz wprowadzisz do ogrodu to już na zawsze, chyba że wyplewisz. Wieloletnia, ale tak łatwo się rozsiewa że bywa w niespodziewanych miejscach, a na dodatek młode siewki bardzo szybko zakwitają. :D

Małgorzatko ja mam jeszcze maleńkie te siewki, ale już wyraźnie widać inny kolor liści.
Obrazek żółte
Obrazek Zielone,
ale na kwiatki to jeszcze długo trzeba czekać. :rotfl:

Elu też się doczekasz. Z tego co pamiętam to nie kwitł ładnych parę lat. :/

Joanna też tak myślę, że tygrysia to ta 1 ale może Zenia to potwierdzi. :D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

edulkot pisze:Zeniu, a możesz określić, która to jest, bo te pomarańczowe są dwie.
Maju... to ta o drobniejszych kwiatkach. Ma także bardziej podkręcone płatki kwiatków. :lol:

Pozachwycałam się pięknymi ostróżkami, liliami. Pergole z kwitnącymi wiciokrzewami zachwycają. Trawiasta rabatka na tle kamieni wygląda znakomicie. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Pokażę jeszcze inne kwiatki z mojego ogródka.

Obrazek
Fioletowa stołówka.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze nie do końca rozwinięte, ale już mi się podobają, a listki zjadam codziennie po jednym do sałatki, dla zdrowotności.
Obrazek
Obrazek
Nowy nabytek, mam wysiany niebieski, a ten mam nadzieję, że będzie biały.
Obrazek
To są staruszki, a nowe pełne dopiero rosną siewki, ale już muszę je sadzić na stałe miejsce.
Obrazek
Maleńkie ostróżki, a nawet kilka kolorów się znalazło, to są siewki, które od lat się same wysiewają.

:D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju one jeszcze w tym roku Ci zakwitną. Ja moje siałam wiosną i są olbrzymie, i będą kwitły. Śliczne ostróżki, dalia jednoroczna śliczna, moje dopiero zaczynają rosnąć, bo troszeczkę dzisiaj i wczoraj popadało :mrgreen:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju, na prawdę masz czym się chwalić :mrgreen: Patrzeć i zachwycać się :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

...a my mamy czego zazdrościć ...
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Maju, zgadzam się w pełni z zachwytami moich poprzedników, pięknie u Ciebie!
Wiciokrzewy takie wielkie, mój ma dopiero trzy kwiatuszki, ale też mnie cieszy, cóż trzeba cierpliwości! Jakby Ci się gdzieś trafiły niepotrzebne siewki parzydła, to ja bym je chętnie przygarnęła :mrgreen:, kiedyś pisałaś, że masz w posiadaniu. Czego z resztą, u Ciebie nie ma!!! Pozdrawiam Jola.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

edulkot pisze:ale na kwiatki to jeszcze długo trzeba czekać.


Maju ja moją agastachę dostałam małą sadzonkę i zakwitła już tego samego roku, szukałam zdjęcia, ale jak to dzieciaki robią porządek to nic znaleźć nie można ;)
Ostróżeczki u mnie się sieją wszędzie :shock:. A dalie mam też niby jednoroczne, a są u mnie trzeci rok, bulwy nawet nieźle się przetrzymują w mojej piwnicy.

Śliczne staruszki, fajne cukiereczkowe kolorki. U mnie malwy coś w tym roku zastrajkowały.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Potwierdzę tylko zachwyty i pochwały poprzedników :shock: Naprawdę jest na co popatrzeć.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Majka pięknie jak zawsze, kolorowo lub inaczej jak tam kto chce. Pięknie zapowiada się rabata trawiasta. Zainteresował mnie szczególnie milin, piszesz, że pierwsze kwiaty - czy długo na nie musiałaś czekać? Swojego mam drugi rok, sama wysiewałam, zimował w donicy w piwnicy, obecnie bardzo się rozrósł, rośnie na balkonie i zastanawiam się czy przyciąć go jesienią i przezimować w pomieszczeniu, nie mam jeszcze stałego miejsca dla niego, podpowiedz jak Twój zimuje proszę. :-D
ODPOWIEDZ