gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elu, Joasiu - mąż zbiera pochwały zewsząd :hyhy: Bo dla całej rodziny to ogromne zaskoczenie, że aż tak :!: zadbał o ogródek :shock: Mam nadzieję, że trochę mojego wpływu też jest :rotfl:
Szukałam starych zdjęć podczas pracy z opielnikiem ale jak to bywa... nie mogłam znaleźć.
Więc muszę opisać. Ale najpierw zdjęciowy opis.
Obrazek
Jak wiadomo - rączka służy do trzymania, tu także do pchania. Całe urządzenie jest odwrócone do góry nożami. Bo one muszą być zanurzone w ziemi.
Obrazek
Na tym zdjęciu widać w trawie. I tak idą w ziemię. Trzyma się za rączkę, noże wkłada się do ziemi, nie za głęboko i się pcha. Kółko pomaga w pchaniu, jest trochę łatwiej. Ja się za to nie zabieram, bo nie mam tyle siły. Moim narzędziem pracy jest haczka czyli motyka :P
Mam nadzieję, że "machinę" opisałam zrozumiale.
Ale żeby nie było, że tylko mąż dba o ogródek. Bo zje mnie zazdrość :mrgreen: To przedstawię efekt swojego pielenia.
Przed
Obrazek
Po
Obrazek
Od powrotu z UK nie miałam kiedy zabrać się za tą rabatę. Jest na uboczu więc nie rzuca się w oczy :D to mogła trochę poczekać. Niestety ale jest jeszcze kilka takich kawałków. Z opielnikiem się tam nie wejdzie. Nim można pracować przy wolnych przestrzeniach, a nie przy cebulkach i tym podobnych roślinkach. :zdziwko:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Pochwały tym razem dla Ciebie za tyle pracy włożonej w pielenie! Teraz po plewieniu ogród jak dom po sprzątaniu :-D
sylwia75
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-06-17, 16:16

Post autor: sylwia75 »

Witam dziękuje Danka za zaproszenie do Twojego ogrodu. Jest wspaniały, a najbardziej podoba mi się wielkość ogrodu. Ile tam można zrobić cudów, pozazdrościć można ale oczywiście serdecznie. Super zdjęcia, chętnie obejrzę następne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Jejku, faktycznie odwaliłaś kawał dobrej roboty Danusiu. Na zdjęciu widać, jaka jest różnica, a co dopiero na żywo. A rabata jest piękna.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Ależ uporządkowana rabata, a warzywniak jakby chwaściorów nigdy w nim nie było, maszyna do pielenia ciekawa, choć podobną na Dolnym Śląsku już widziałam służy do pielenia miedzyrzędzi w winoroślach u córki. :-D
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Rabatka piękna, super zdjęcia :) :) juka ładnie zakwitła, moja w tym roku nie kwitnie :cry:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Moje też nie kwitną, bo dopiero rozsadziłam je w czterech miejscach i jeszcze przemarzły i do tego ta susza okropnista. Jestem ciekawa czy mi urosną jeszcze, bo strasznie im to idzie.
Danusiu piękny ten widoczek, bardzo ładnie zestawione roślinki ze sobą :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

To się Danuś narobiłaś przy tej rabacie, ale za to jaki efekt :shock: . No cóż moje jukki tej zimy dostały dobrze popalić, przemarzły strasznie, a zeszłym roku już tak ładnie zakwitły :-D . Dostały papu w postaci dolomitu, a w tym roku nie było komu dawać :zly:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

:mrgreen: bardzo dziękuję za pochwały. Moje jukki rosną bez opieki. Mają już kilka lat i dopiero w tym roku pokazały całe swoje piękno :shock: ale oczywiście liczę na więcej :rotfl:
W 2008 roku jukka i rabatka tak się prezentowały.
Obrazek
a te rosną tylko w piasku, bo pozostał po układaniu chodnika. Nawet susza im nie przeszkodziła. Jukka lubi suszę. Po raz pierwszy tak pięknie zakwitły
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo ładnie, a rabatka była spora ale roślinki malizny, super się rozrosły, fajnie mieć takie zdjęcia dla porównania :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Ależ różnica :mrgreen: A jukka jest ogromna... chyba swoją przesadzę :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu pochwały dla M. za pomysł racjonalizatorski i chęć pracy w ogrodzie bo dla rolnika przestawienie się z dużego areału na takie maleńkie to ciężka sprawa - wiem coś o tym. :super:
Teraz pochwały dla Ciebie za śliczne rabatki i wdzięczne rośliny. :super:
Juki masz imponujące. :zdziwko:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Naprawdę pokazały co potrafią :) moje juki rozrastają się dopiero po powodzi.
Awatar użytkownika
mikusia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 142
Rejestracja: 2009-12-30, 17:08

Post autor: mikusia »

Danusiu kawał roboty z tym pieleniem zrobiłaś i śliczne jukki :) pięknie kwitną :shock:
Pozdrawiam Mikusia
Ogródek Mikusi:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Danusiu pochwały dla M. za pomysł racjonalizatorski i chęć pracy w ogrodzie bo dla rolnika przestawienie się z dużego areału na takie maleńkie to ciężka sprawa - wiem coś o tym. :super:
Teraz pochwały dla Ciebie za śliczne rabatki i wdzięczne rośliny. :super:
Juki masz imponujące. :zdziwko:
:rotfl: dziękuję, za siebie, męża i jukki :!:
Przekażę jukkom Wasze zachwyty. Może w następnym roku będą jeszcze ładniejsze :hyhy:
Z niecierpliwością czekałam na powtórne kwitnięcie róży HANABI. Gdy wróciłam przekwitała po pierwszym kwitnieniu. I się doczekałam.
Obrazek
Dziewanna SOUTHERN CHARM się nie poddaje
Obrazek
ślaz piżmowy
Obrazek
kwitnie także czerwony złocień
Obrazek
czerwoną malwę już pokazywałam więc teraz "czarna"
Obrazek
częścią krzewów już się chwaliłam, teraz reszta.
Budleja SUNGOLD.
Obrazek
Myślałam, że nie przetrwa. Gdy wyjeżdżałam ledwo dawała znaki życia. Później majowy przymrozki, a teraz piękny kwiatowy pokaz. W przeciwieństwie do budleji skrętolistnej.
Zakwitła także ukorzeniona przeze mnie krzewuszka.
Obrazek
I pięciorniki krzewiaste
Obrazek
te dopiero zaczynają
Obrazek
Obrazek
Posadzona przed wyjazdem pęcherznica DIABOLO
Obrazek
I ciągle zaskakujący mnie dziurawiec AUTUMN BLAZE
Obrazek
Mam także dziurawce lekarskie z własnego siewu. Zaczynają kwitnąć. Ciekawe jak one będą się sprawować ;-)
Zablokowany