Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Lila pisze: Wykopałam przy okazji znowu górę kamieni
To ja chętnie je spożytkuję. U mnie akurat deficyt w tym zakresie ;) :rotfl: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lila pisze: Danka, wspaniały pomysł :rotfl: tylko kiedy ja mam z aparatem po górkach biegać, jak co tylko powyrywam chwasty, to znowu leje i rosną od nowa :/
Lilu, znam ten problem. Ale pisząc te słowa miałam na myśli zdjęcia, które pokazujesz w swoim wątku. A jeżeli kiedyś, będziesz mniej zapracowana, to z przyjemnością zapoznamy się z krajobrazem twojej okolicy.
Lilu, powolutku... robota nie zając, nie ucieknie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu u Ciebie są przepiękne widoki, lasy łąki bardzo naturalne, piękna natura :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Lilu jak ogród mało dostępny to masz cudne widoki na góry i pola. Mieszkasz w cudownej okolicy. :D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Kochane miłośniczki pięknych widoków,
dziękuję bardzo za słowa zachwytu nad zdjęciami mojej okolicy :D :D :D
Miałam zamiar zrealizować pomysł Danusi i wybrać się dziś po południu na długi spacer po najbliższej okolicy, obfotografować wszystko i zamieścić zdjęcia w kawiarnianym wątku, ale... przyszła w środku dnia burza i zniweczyła moje plany, a po burzy nie wyszło słonko, tylko zrobiło się mglisto i pochmurno :/
Muszę poczekać na lepsze warunki atmosferyczne...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lilu ale narobiłam ambarasu :lol:
Załączniki
dzięki.gif
dzięki.gif (5.54 KiB) Przejrzano 1901 razy
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Danka pisze:Lilu ale narobiłam ambarasu :lol:
Danusiu, to doskonale :rotfl: najważniejsze żeby był ruch w biznesie ;) Lubię nowe wyzwania, a czas można sobie zawsze rozciągnąć ;) Na pewno pokażę moją okolicę, ale nie obiecuję, że zrobię to jutro :D :D :D

Tymczasem pokażę mojego jedynego liliowca, który codziennie na nowo rozkwita :-D
Obrazek

A wczorajsze niebo ubrało się w kolorową wstążkę :lol:
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7950
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Lilu, to Twój liliowiec świetnie się spisał - nie dość, że śliczny, to jeszcze ma tyle pąków, że codziennie na nowo kwitnie. Mój posadzony wiosną wydał raptem 2 kwiatki - dobrze, że choć zdążyłam sfotografować :-D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Elu, masz rację, mój liliowiec naprawdę świetnie się spisał, kwitł przez cały miesiąc :-D prawie codziennie rozwijając nowe kwiaty :-D

Danusiu, jakoś pogoda nie sprzyja ostatnio wycieczkom po górkach, ale jeszcze wróci słoneczko :D :D tymczasem można podziwiać siłę deszczu, który czasem niszczy naszą pracę, ale bez niego byłoby jeszcze trudniej :/
Wczoraj bylo u mnie tak:
Obrazek
... ale trzeba myśleć pozytywnie i widzieć oczyma wyobraźni jak śliczne słoneczko wychodzi zza chmur i ożywia nasze roślinki. Najważniejsze, to nie narzekać :!:

Zanim zrobiło się tak deszczowo sfotografowałam trochę moich kwitnących roślinek i mam teraz co pokazać. Najbardziej podobają mi się duże kępy bylin i jestem mile zaskoczona, że niektóre z nich urosly już takie wielkie, a wszystkie były dopiero w maju wsadzane do ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Mieczyki mają mieć piękne kolory, ale tymczasem muszę się cieszyć pięknymi liśćmi :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitły żeniszki i tawułki
Obrazek

Obrazek

i coś takiego zakwitło drobniuteńko, może ktoś podpowie nazwę :?:
Obrazek

Jestem mile zaskoczona wielką echinaceą, dziękuję Edytko :D
Obrazek

Nagietki jak żarówki
Obrazek
Obrazek

... a Marcelek schował się w cieniu mieczykowych liści ;)
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lilu, poczekamy na zdjęcia z okolicy :mrgreen:
U mnie w ogrodzie też pełno wody. Jeżeli popada jeszcze przez kilka dni , to może być źle. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :lol: Dzięki deszczowi, roślinki szybciej rosną :rotfl:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Lilu wody to chyba wszędzie nadmiar. Rozmawiałam z siostrą na zachodzie Polski leje i wieje drugi dzień, to pewnie jutro dojdzie do nas ten front :( , niestety nie słuchałam pogody :| a jak jeszcze doleje, to już u mnie będzie grzęzawisko, a później jak będzie piekło słońce to u mnie robi się skała na wierzchu, że motyki nie można wbić :zly: . Koniec gdybania sprawdzę zaraz pogodę :roll: .

Lilu ślicznie porozrastały się roślinki, oby tak dalej, ja bardzo lubię takie duże kępy, fajnie widać je na rabacie. Bardzo ładnie już wygląda rabatka z rozchodnikiem na pierwszym planie.
Bardzo lubię nagietki, fajne żółte słoneczka, tylko trzeba uważać bo u mnie sieją gdzie tylko mogą :rotfl: , no cóż czasami muszą lądować na kompostowniku ;)

Czekam na mieczyki :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wody to chyba nikomu teraz nie brakuje, u mnie deszcz i wiatr zniszczył sporo kwiatów, ale na szczęście woda nie stoi, bo ziemia jest piaszczysta. Jak widać kwiatki u ciebie bardzo ładnie rosną i kwitną, a kwiatek o który pytasz to pospolity chwast jakim jest rdest, ale nie jestem pewien który, czy ptasi czy plamisty.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Pytasz co to za roślinka. Piotrek ma rację, to jest rdest, ale chyba nie jako chwast tylko Rdest zwarty Polygonum compactum. Sprawdź w googlach. U mnie pięknie się rozrasta.
Chyba, że to samo wyrosło jako chwast.
Pooglądałam, pozachwycałam się twoimi kwiatami.. Echinacea ma śliczny kolor.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Lilu, jesteś w lepszej sytuacji gdyż mieszkasz wysoko, Twoja woda wsiąknie i popłynie na dół. Ja mam swoją działkę nisko i mam teraz jedno grzęzawisko. Wczoraj zbierałem ziemniaki a raczej to co z nich zostało, jeszcze jak żyje to takiego odoru gnijących ziemniaków nie miałem okazji wąchać. A zapowiadało się na klęskę urodzaju. Twoje widoki przed deszczem b. ładne, chyba masz dobrą ziemię, wszystko u Ciebie takie dorodne.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Franiu, dziękuję za podpowiedź, to jest rzeczywiście rdest zwarty Polygonum compactum "Roseum", znalazłam piękne zdjęcia tej roślinki w internecie, a do mnie przyszła ona z twojego, Franiu ogrodu ;)

Piotrze dziękuję za odwiedziny i życzę twojemu ogrodowi dużo słoneczka :D

Lilu, dziękuję za podziwianie mojego ogrodu, w którym jest i cząstka twojej dobrej pomocy.
Ten wielki rozchodnik kupiłam wiosną na targu, nie sądziłąm, że w tak krótkim czasie z czterech malutkich sadzonek powstanie taki busz. Mam jeszcze trzy inne wielkie rozchodniki od Danusi :D ładnie się przyjęły, ale jeszcze nie zdążyły się rozrosnąć, poczekam trochę z ich prezentacją :lol:
Wiem, że nagietki się mocno rozsiewają, ale nie przeraża mnie to, wolę rozsiewająca się nagietki niż inne chwasty.

Danusiu, u mnie już ładnie podeschło i zaraz idę do ogrodowej pracy. Twoje roślinki mają się u mnie bardzo dobrze, żadna ulewa im nie straszna :lol:

Zanim pójdę w grzędy ;) pokaże jeszcze, co mam najpiękniejszego w lipcowym ogrodzie. Nabyłam w tym roku kilka dalii, niektóre dopiero zaczynają kwitnienie, niektóre jeszcze nie rozkwitły, ale jedna niesamowicie mnie zaskoczyła i polecam ją wszystkim, bo daje ustawiczna radość, tak jak liliowce, ale chyba znacznie dłużej. Jest to dalia anemonowa Inca. Zaczęła już zakwitać na początku czerwca, niecały miesiąc po wsadzeniu bulw, najpierw nieśmiało jednym kwiatem prawie przy ziemi
Obrazek
Obrazek
ale w połowie lipca wytworzyła już istną burzę kwiatów
Obrazek
Obrazek
które są coraz większe i dorodniejsze
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
ODPOWIEDZ