Mini rabatki w ROD-owym ogrodzie u Igora

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Cześć Igor. Mam do Ciebie prośbę. Posiadasz kolekcję ciekawych odmian roślin, kupujesz je w sprawdzonym sklepie, dołączasz wyraźne fotki, tylko please, podpisuj je polskimi słowami. Nazwy łacińskie są trudne do zapamiętania, a użyta czcionka w stylu pisowni pod zdjęciem czasami jest nieczytelna. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Waldku te zdjęcia, które teraz pokazuję są robione jakiś czas temu. Napisy zostały naniesione więc już nie będę zmieniał. Tylko ostróżki są podpisane "fachowo" reszta po polsku, tylko nazwy odmianowe po łacinie - inaczej nie mogą być. Ja niestety muszę znać na pamięć wszystkie nazwy łacińskie, więc to dla mnie duże ułatwienie. Szybciej się uczę. Ale postaram się podpisywać zdjęcia w naszym języku i wyraźniej :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostróżka ogrodowa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Piękna Tiarella :-D za listki. A Funkia - Hosta też mi się podoba :-D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Mnie bardzo podoba się hosta "Stiletto" bo z takimi listkami jeszcze nie mam, chociaż Tiarella też fajna.
Nazwy są potrzebne i polskie i łacińskie, bo na forum są też ludzie z zagranicy i nie zawsze polska nazwa coś im mówi, a po łacińskiej prędzej dojdą do sedna. Tylko ten styl pisma jest mało czytelny, lepszy by był jakiś zbliżony do druku. :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Mnie bardzo podoba się hosta "Stiletto" bo z takimi listkami jeszcze nie mam, chociaż Tiarella też fajna.
Nazwy są potrzebne i polskie i łacińskie, bo na forum są też ludzie z zagranicy i nie zawsze polska nazwa coś im mówi, a po łacińskiej prędzej dojdą do sedna. Tylko ten styl pisma jest mało czytelny, lepszy by był jakiś zbliżony do druku. :D
Hosta Stiletto mi też wpadło w oko. A nazwy polskie i łacińskie się przydadzą. Bo gdy szuka się jakieś rośliny to okazuje się, że i łacina jest potrzebna ;-)
izabela_magdalena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-02, 10:54

Post autor: izabela_magdalena »

hehe... widzę, że "can can" się przyjęła i już się nią chwalisz :) :P Masz fantastyczny ogród, nie chce się wierzyć uzyskałeś ten efekt w dwa lata :)
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Igorze. Gratuluję pasji. Masz ciekawie zagospodarowaną działkę i wiele w niej uroczych bylin, kolekcja żurawek imponująca. :-D
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Majka, dzięki za miłe słowa. Staram się już zbierać bardziej wyszukane byliny bo mam już mało miejsca do obsadzania. Chciałoby się mieć wszystko, ale ja muszę się dobrze zastanowić zanim coś posadzę.

Iza, pięknie się przyjęła nawet już nowe listki wypuszcza. To wszystko, że jak napisałaś podarowana od serca. A ty paczkę już dostałaś bo nie mam odpowiedzi?

Danka, mnie też ta hosta chwyciła za serce. Ma inne liście niż wszystkie, takie podłużne. Szkoda tylko, że tak wolno się rozrasta.

Edulkot te zdjęcia podpisywałem jakiś czas temu, teraz już robię to inną czcionką. Bardziej czytelną. A nazwy jak tylko znam to piszę. Nieraz się to komuś przydaje.

Lol@ to też jest moja ulubiona tiarella.

Pokażę jakieś metamorfozy, jakie zrobiłem bo niektórzy nie dowierzają, że to wszystko w dwa lata zrobiłem. Ten zakątek powstał w tym roku wiosną. Wcześniej było tam składowisko śmieci, złomu i ogólnie wszystkiego. Ledwo się dało tam przejść.
Postanowiłem urządzić tam zakątek relaksacyjny z ławką... Orzech daje cień.

Wiadomo, że nie jest idealnie. Robiłem to sam, bez większych nakładów finansowych. Przemalowanie tła z niebieskiego na zielony dodało takiej przytulności - tak mi się wydaje. Jeszcze kilka elementów jest niedokończonych, ale z czasem dojdę do zadowalającego końcowego widoku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ten zakątek świetnie ci wyszedł. Przecieram oczy ze zdumienia :-D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo fajna metamorfoza :-D podoba mi się murek z surowej cegły. Nie boisz się przemarzania na tak wysokiej rabacie?
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Piotrek, myślałem nad tym... Tam, na normalnym poziomie były same kamienie. Szpadla się wbić nie dało. Nawet nie próbowałem kopać dołu i nasypać ziemi. Dlatego pomysł na podwyższaną rabatę. Wszystkie rośliny na zimę okryję dobrze włókniną. To jest zaciszny zakątek więc zimnych wiatrów nie ma. Mam nadzieję, że nie będzie tak srogiej zimy, żeby rośliny zmarzły "od dołu". Zobaczymy na wiosnę.

Lol@, dzięki. Takie słowa zawsze są motywujące.
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Powiem szczerze, że ten zielony zakątek, ze zmienioną koloryzacją wyszedł rewelacyjnie :shock: Jestem pod ogromnym wrażeniem :shock: Aż się chce tam posiedzieć :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Dorotko, dziękuję. Sam z przyjemnością tam przesiaduję i podziwiam różne rośliny. Właśnie zakwitła męczennica, która rośnie koło ławki. Jej kwiaty są niesamowite, jak nie z tej ziemi.
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Nowe fotki :mrgreen:




Obrazek

Obrazek
Obrazek
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Bardzo ładnie wyszedł Ci ten zakątek, murek fajny i żurawki śliczne. Podpatruję, bo sama kupiłam pierwszą - i będzie ciąg dalszy.
ODPOWIEDZ