Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Piękna czerwona Dalia :-D. Kolorowy busz świetny :super: .
Co za trawa się kłosi już?
A wrzosy mojej mamy też zaczynają kwitnąć :D, i sobie dokupuje nowe, hah... bo po 3 zł w sklepie ogr, na jarmarku po 4, a w hipermarkecie 5 :-D. Ja wrzosów w swoich ogródkach nie posadzę :hyhy: ...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Kolorowy busz śliczny :lol: , ale mnie bardzo spodobał się Twój biały powojnik {jeszcze takiego nie widziałam-ślicznie wygląda ta biała kupka kwiatów} :-P :-P ,
ostatnia lilia też piękna, u mnie też już przekwitły, tylko jeszcze biała kwitnie ostatnimi kwiatuszkami....
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Maju, zawsze masz coś zachwycającego w swoim ogrodzie :D a właściwie to mnóstwo zachwycających rzeczy. Szalenie podoba mi się ten bordowy mieczyk i wielka, czerwona dalia. Żurawkowa rabatka też zachwyca, a lilia z płatkami o strukturze truskawkowej jest naprawdę niesamowita. No i oczywiście wszechobecny busz, super :D :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

Maju cały Twój ogród to "Kosmos" :shock: . Dalia piękna i zawilce, powojnik. Tylko szkoda, że tak szybko zapowiada się jesień :-( .
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Biały powojnik mnie zachwycił. :shock: . Jest piękny, choć cała reszta także. Zawsze u ciebie podpatrzę coś ciekawego. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A ten zawilec zimuje u Ciebie bez problemu?
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Skończyliśmy żniwa i mogłoby troszkę popadać ale niestety nas omijają deszcze, już tydzień nie padało a taki skwar że rośliny wprost gotują się na tym słońcu.

Bardzo dziękuję wszystkim gościom za poświęcony czas i pochwały dla mojego ogrodu, jest to dla mnie nagroda za trudy włożone w upiększanie otoczenia. :mrgreen:

Danusiu jeszcze u mnie nie zimował, zobaczymy wiosną jak się sprawdzi. :niepewny:

Zeniu Ty u mnie a ja u Ciebie znajdujemy coś ciekawego. :rotfl: Ta żurawka o którą pytałam u Ciebie rośnie sobie w najlepsze a liściska są coraz większe.
Obrazek

mamina te upały to chyba nie zapowiadają jesieni :hyhy: dzisiaj trudno było wytrzymać nawet w domu z tego ciepła i duszności.

Lila ta lilia z płatkami o strukturze truskawkowej to ta ostatnia :?: Lilia specjosum Rubrum już myślałam że wcale nie rozkwitnie bo większość pąków była porażona grzybem i rozwinął się tylko ten jeden kwiat. Mam jeszcze taką samą tylko Album i ona była w gorszym stanie, zostawiłam pączek żeby się dowiedzieć czy rzeczywiście to ona i zaraz po pokazaniu środka wycięłam wszystkie. W tym roku miałam bardzo liche lilie, chyba muszę wszystkie zaprawić zaprawą przeciwgrzybową.

Halinko ten powojnik to tak niewinnie wygląda jak kupka ale to jest potwór o bardzo długich mackach. :rotfl: Jego pędy dorastają do 5-6m i wspaniale wspina się po drzewach. Niefortunnie go tam posadziłam bo myślałam że będzie się płożył a on czepia się ogonkami liściowymi wszystkiego co napotka na swojej drodze i włazi na wszystko. Jesienią czeka go eksmisja.

Kasiu to rozplenica japońska ale nie wiem jakiej odmiany bo to staruszka w moim ogrodzie. Wiosną ją podzieliłam na 4 części i bardzo ładnie rośnie. To dwie z tej czwórki
Obrazek
Z wrzosami też skończyłam zabawę, te co kwitną to są moje staruszki już prawie dziesięcioletnie przesadzone do 'sanatorium' razem z nowymi kupionymi jesienią bo miały ciężką wiosnę i wszystkie nówki padły tylko te stare dobrze sobie radzą więc zostaną a nowych już nie kupuję.

Róża zakwitła mi powojem.
Obrazek
:rotfl:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Bardzo ładna ta rozplenica. Czy jest wymagająca w uprawie?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Edytko nic a nic, ja ją nawet niczym nie okrywam ani nie przycinam, bo długo jest dekoracyjna zanim śnieg ją przygniecie. Wiosną tylko jej poobcinam zeszłoroczne liście i czekam na młode, a dość późno wychodzą młode listeczki, widocznie boi się przymrozków wiosennych. Ale nie wiem co to za odmiana, a teraz czytam, że tych rozplenic jest bardzo dużo i podobno nie wszystkie zimują. :niepewny:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Maju widać moja była z tych nie zimujących, bo wiosną nie wyszła z ziemi, a tak bardzo mi się podobała. :cry:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, to masz tą piękną żurawkę, która ma niemalże każdy liść innego koloru? Jestem na etapie żurawkowego dokształcania i właśnie wyczytałam, że są takie cuda - śliczności.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Gosiu naprawdę szkoda takiej trawki. Ja nie wiem jak moja się nazywa odmianowo, ale jest z tych starych, wtedy pewnie tylko takie sprzedawali.

Elu tę żurawkę dostałam jako maleńką sadzonkę i taka wielka mi urosła, ale jest pojedyncza i jeszcze nie nadaje się do podziału.
Czytaj bo dużo jest interesujących wiadomości na ich temat. :D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ah tak Rozplenica... Przyznam, że właśnie mnie też się już kłosi, ale jeszcze wtedy kilka dni temu w ogóle kłosy były niewidoczne :-). Myślałam, że coś z nią nie tak, ale już jest dobrze. Na razie jedna kępka ma kłosy, ale druga ją dogania, bo jedna wsadzona jest wyżej i rośnie bardziej rozłożyście, a druga głębiej i bardziej stoi :lol:... Choć kłosy są nie takie, jak Twoje, i w ogóle cała nie jest takiego pokroju, jak twoja, poczekam aż się rozrośnie... Także dziękuję za odpowiedź :-)
Oryginalne kwiatki ma Róża :rotfl:
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju a może uda się zebrać nasiona z tego zawilca ;-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kasiu, cieszę się że Tobie też się kłosi. One późno startują i późno się kłoszą i najładniejsze są w okresie, jak już mało co kwitnie. 10 lat temu moja też była maleńka i drobna ale tak się jej urosło. :rotfl:

Danusiu, jak zawiąże nasiona, to zbiorę bo w większości nie obrywam przekwitłych kwiatów. Z azalii obrywam, a wczoraj zauważyłam w środku wśród liści nasienniki, gdzieś musiałam ominąć. Zastanawiam się czy Azalię wielkokwiatową można z nasion rozmnożyć. :niepewny:
ODPOWIEDZ