Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Po pierwsze Elu, mogłabyś pochwalić się swoimi klonikami, byłoby wiadomo o czym mówić.
Po drugie, najlepiej kupować od krajowego hodowcy, który trzyma je na podwórku i takiego nie trzeba przykrywać. Jeśli kupisz w markecie to przeważnie przyjeżdżają z Holandii i te na pewno trzeba okryć. Ogólnie tak sprawy wyglądają. Powiem jeszcze, iż od tej zimy nie przykrywałem, gdyż rok wcześniej miałem poowijane agrowłókniną i też pomarzło. Zeźliłem się i w tym roku owinąłem tylko surmię. Na zimę wszystkie drzewa i krzewy obsypuję kopcami z kompostu i to wystarcza. W tym roku zmarzł mi dereń kousa, parocja perska, ambrowiec amerykański i orzech szary, który najpierw zmarzł, a potem zgnił. Reszta ładnie odbiła i ma się dobrze. Liczę na ambrowca, że pokaże na co go stać. :zly: Zauważyłem, że to ogrodnicy najwięcej szkód robią, gdy już dawno jest wszystko odkryte.
Załączniki
Zobacz nie przykryty i ma się dobrze nawet wczoraj go pokazałem
Zobacz nie przykryty i ma się dobrze nawet wczoraj go pokazałem
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Robercie, ja mam tylko jeden klonik, a on jest pokazany w moim wątku. Kupiłam go w szkółce, więc myślę, że jest to krajowy wyrób ;-) Pewnie zrobię tylko kopczyk. :-/
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

No Robercie do roboty nie leń się :rotfl:, ja już u siebie troszkę uzupełniłam ;) .
Ale już na serio to świetnie wygląda kwitnący miskant.
P.S. Podróż do Wrocka z przygodami, no cóż podróże kształcą :rotfl:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Ale pięknie się kołyszą twoje pióropusze... Miałeś odwiedzić mój ogród, ale słyszę, że ty ciągle w rozjazdach i pewnie przywozisz sobie piękne kwiaty z pięknych ogrodów. Prawie już dokończyłam poprawiać swój ogród po nadmiarze wody, okopany i podwyższony, więc pewnie woda już mu nie zaszkodzi.
Hortensja i milin już na ciebie czekają.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dzięki Janinko i Lilu za odwiedziny. Przyjadę obejrzeć Twoje zmiany. Nie mogę się obrobić, narobiło się strasznie dużo roboty, dzień coraz krótszy. Przenoszę truskawki, dałem obornik i kompost przekopałem i podlałem. W poniedziałek kładę agrowłókninę i będę sadzić młode. Trochę kupiłem, kilka mam od Edyty i resztę swoje flance. Podwyższyłem o 5 cm żeby nie stały w wodzie. Cały warzywnik muszę podnieść, już mam dosyć tej wody. Liliowca jeszcze nie wykopałem, dopiero po truskawkach. Przyjadę na pewno. Jeszcze napisz, co mam wziąć o prócz liliowca i miskanta. Odezwę się przed wizytą.
Załączniki
IMGP5228.JPG
IMGP5202.JPG
IMGP5157.JPG
IMGP5238.JPG
Oto moje podszykowane poletko.
Oto moje podszykowane poletko.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Powiało jesienią, Robercie... I prace jesienne przed nami. Jak widzę, powiedziałeś - start! :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Widzę, że już masz zrobiony zagonek pod truskawki, ja dopiero będę się za niego zabierać. Muszę na moim piasku nawieść sporo kompostu, dobrze, że mam go dużo, to nie będę żałować pod uprawę.
Czytałam, że masz nasionka ostróżek, jak jeszcze wszystkich nie rozdałeś, to poproszę, trawy, liliowiec i może masz ukorzeniony dereń, który się przebarwia na czerwono i ładnie wygląda dereń Cousa [nie wiem czy dobrze napisałam nazwę]
W zamian mam ukorzeniony o czerwonych pędach.
Jak przyjedziesz, to popatrzysz co jeszcze możesz sobie wziąć.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Bardzo ładnie wygląda miskant na tle przebarwionych krzewów.
Jesienią dużo pracy w ogrodach, ale rezultat zobaczymy dopiero na wiosnę.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Robercie masz piękne jesienne kolorki, chyba u Ciebie musi być zimniej, niż u mnie bo liści jeszcze takich kolorowych nie mam, na razie pełno kwitnących jeszcze jest. W sumie przepiękne widoczki u Ciebie, a poletko spore. Tak to już jest, jesienią sporo pracy ogrodnicy mają :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Robercie, piękne kolory, a praca jak widzę też wre :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładne kolory jesieni, miskant na tle przebarwiającego się dębu ładnie się prezentuje :D
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

"Polska złota jesień" to przeżytek... - króluje czerwień i brąz ;)
No dobra, może jeszcze nie ma takiej jesieni, ale już się powoli zaczyna ;)
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Robercie, Twój ogródek tak pięknie przez Ciebie fotografowany można oglądać bez końca. :!:
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Robercik, to Ty szczęśliwiec, ruszyłeś z robotą, a u mnie constans. Sucho, jak pieprz i szpadla wbić nie można. Kiedy ja się wyrobię. Ja też chcę takiego miskanta bujającego się na działce :hyhy: . Jesienne kolorki śliczne.
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Ślicznie jest u Ciebie i ten zagonek na truskawki przypomina mi, że też muszę taki przygotować, pozdrawiam cieplutko.
ODPOWIEDZ