Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Małgosiu otoczenie masz urocze, ale utrzymać go zapewne kosztuje sporo pracy, uwielbiam tak obszerne ogrody. :-D
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Majko, oj dużo pracy jest przy takim metrażu... ;) Ale równie wiele przyjemności z jej efektów :D
A teraz kilka nowych fotek. Na pierwszej jest rozbudowywana rabatka. Póki co, doszła do niej hortensja ;) A ta długa biegnąca wzdłuż kostki... będzie już na wiosnę wypełniała się... różami :mrgreen: Na razie szykuję podłoże, ponieważ była tam w większości glina. Dosadzam również troszkę wybranych bylinek, takich jak lawenda, odętka, znajdą się tam również jeżówki. Wszystko w odcieniach różu i fioletu. Te rosnące tam do tej pory, zostają powoli wymeldowywane i przeniesione na inne rabaty ;)
Na drugim zdjęciu jest rabatka, na którą kompletnie nie mam pomysłu ;) Chyba ostatecznie zostanie rabata trawiasta ;) Póki co, rośnie tam kostrzewa oraz trawka, która przez przypadek przywędrowała do mnie z sadzonkami od koleżanki :D ;) a także mój żarnowiec, którego wyhodowałam z nasionka :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu, fajnie prezentuje się ta różowa róża w towarzystwie... aksamitek?
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu aksamitki to fajne kwiatuchy, kwitną nieprzerwanie bardzo długo, świetnie wypełniają rabaty, nie śmiecą i na dodatek są pożyteczne. Oj coraz bardziej uśmiechają mi się oczy do hortensji :mrgreen:.
Nutka pisze: Ponoć dobrym sposobem uchronienia przed zarazą, jest wbicie w grube już łodyżki pomidorów (przy ziemi prawie) kawałka miedzianego drucika.
A to ciekawe. :zdziwko: :roll:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Elu, tak to aksamitki :) Takie duże bo hodowane w foliaku ;)
Liluś, aksamitki są niezastąpione na wypełnienia i obwódki :D Co do hortensji, to ja czekam niecierpliwie aż moje zakwitną :mrgreen: A ten miedziany drucik, na pewno wypróbuję w przyszłym roku, co mi szkodzi...? :lol:

A teraz kilka fotek z wczorajszych prac na ogrodzie. Może niezbyt dokładne, ale widać mniej więcej zarys tworzonych rabatek ;) Na jednym ze zdjęć (2 od góry) jest prowizoryczny układ bylin na przyszłej rabatce różanej.
Obrazek
Obrazek
Różanka, widok ogólny :)
Obrazek :mrgreen: :D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgoś masz Ty głowę pełną pomysłów, na pewno nowa rabatka będzie bardzo ładna. Ja nie mogę się zebrać, aby swoją nową rozplanować, ale chyba trzeba się zabrać do roboty. :rotfl: A najbardziej ciężko ruszyć z robotą, bo u mnie sucho, kopać się nie da.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Lilu, najtrudniej się zmobilizować ;) Potem już poleci z górki :mrgreen: Mnie w ogóle ostatnio już leń opanował, ale na szczęście słonko, które się pojawia, zachęca jeszcze do pracy w ogrodzie :D

Dzisiejsza sesja ;)

'Mariateresia'
Obrazek
'Bonica '82'
Obrazek
Zawilec japoński
Obrazek
Marcinki
Obrazek
Hortensja 'Anabell'
Obrazek
Rozchodnik
Obrazek
Wrzos
Obrazek
Kupidynek
Obrazek
Cynia liliput
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Kupidynek i zawilec japoński są niesamowite :>
Reszta też, ale tak tyci, tyci mniej :hyhy:

BTW 666 postów \m/ :mrgreen:
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Adżacha, dzięki :D Kupidynek był w tym roku dla mnie wielka niespodzianką :mrgreen:

Kilka fotek na zakończenie sezonu...

Nowa rabata w połowie gotowa na różane nasadzenia (wiosenne).
Obrazek

Różanka gotowa na zimowy sen.
Obrazek
Obrazek

Ostatnie kwitnące różyczki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rabata jałowcowa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogrodowa jesienna nuta...
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Maqłosiu, coraz ładniej i gęściej, się się u Ciebie robi. Powoli będziemy się chować przed chłodem w domkach, ale za to będzie więcej czasu na pisanie i wspominanie sezonu. :-) Aby do Świąt, później jakoś mam nadzieję poleci. Hejka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu, bardzo podobają mi się Twoje rabaty, tak ciekawie wkomponowane w kostkę. Wszędzie panuje porządek, rośliny zadbane, czyściutko. Nowa rabata z różami będzie się wspaniale prezentować. Wiem, że zdjęć już w tym roku nie zrobisz, ale z pewnością nam napiszesz, jakie róże tam posadziłaś.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgoś bardzo mi się podoba ta rabata z jałowcami. W przyszłym roku będę się oglądać za iglaczkami, coraz bardziej mi się podobają, a niestety nie mam ich w swoim posiadaniu.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

W tym ogrodzie widzę od razu jedną podstawową rzecz. Właścicielka najpierw pomyśli dziesięć razy zanim coś posadzi, a nie na odwrót. Poza tym rabaty są z góry zaplanowane i z miejsca widać efekty. Małgosiu, gratuluję trafnego doboru roślin i ich połączenia kolorystycznego. Przykładem mogą tu być różowe róże w towarzystwie pomarańczowej aksamitki, a nie jak często widzę łączone z czerwienią innych kwitnących obok roślin. Jak mogę Ci dorzucić swój malutki kamyczek do ogródka, to pomyśl czy nie warto dosadzić na rabatce więcej czyśćca wełnistego. Mało jest roślin w szarej i srebrnej tonacji, a pięknie się komponują z różem i fioletem.
Jednym słowem, miło się ogląda fotki z takiego ogrodu.

Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Małgosiu, puk, puk, czyżby Cię liście zasypały. :niepewny:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Och... jejku... przepraszam Was moi mili, że tak zaniedbałam forum. :oops:
Jakoś jesień (choć piękna i słoneczna do tej pory) nie nastraja mnie optymistycznie i odbiera wenę twórczą, również w pisaniu postów :roll: Jednak postaram się poprawiać, w miarę możliwości :)
Robercie, dziękuję za miłe słowa o moim ogródeczku :) Faktycznie "coś tam się zagęszcza" pomału ;) Tak jak mówisz... "byle do Świąt", a potem "byle do wiosny"... :D
Elu, dziękuję. Rabaty w kostce powstały na parę minut przed tą chwila kiedy było by już za późno ;) Ocknęłam się w ostatniej chwili, że "ja bym chciała w kostce jakieś miejsce na rośliny" :D
Co do róż, to nasadzenia będę robić dopiero wiosną. A jakie posadzę... hmmm... muszę to jeszcze skonsultować :lol: :mrgreen:
Liluś, dzięki. Iglaczki super sprawa :D Bardzo lubię takie rabatki, zwłaszcza pomieszane z bylinkami... żeby było kolorowo ;)
Waldku, ahhh... tyle komplementów w jednym poście... :oops: Dziękuję.
To prawda, że 10 razy pomyślę zanim coś posadzę... ale dopiero od niedawna :rotfl: Zmęczyło mnie już zbieranie wszystkiego co popadnie na ogrodzie, a potem przesadzanie, przenoszenie... Teraz staram się planować nasadzenia, ale wiem, że i tak nie zawsze się to uda ;) Co do aksamitek, to uwielbiam te kwiatuszki, są przeurocze i pięknie komponują się z różyczkami :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ