gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: edyta_mi »

Bardzo ładna Ismena i podoba mi się Twoja różyczka ;-) .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

Coraz to okazalsze to twoje pole :D Oglądam i podziwiam ogrom pracy jaki wkładasz by wyglądało coraz lepiej i piękniej. U mnie właśnie zakwitł biały dzwonek kropkowany, pewnie od ciebie :) .
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: mamina »

Danusiu ostatnio mam mało czasu na forum, ale zawsze ile razy jestem odwiedzam Twój ogród i podziwiam, zwłaszcza nowe nabytki :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Miło, że odwiedziliście mój ogród :mrgreen:

Piotrek, jeżeli kwitnie tak samo, to chyba ode mnie. Niestety ale już nie pamiętam co Tobie wysyłałam ;-)

Chyba najlepsza forma uwiecznienia.
Zatrzymane w czasie i odciśnięte w betonie. Dłonie rodzinnych dzieci (moje dzieci to K i P) oraz psa Łatka. Akurat łapka Łatka jest najsłabiej widoczna (na lewej stronie).
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Agnes »

Śliczna jest ta różyczka płożąca, taka delikatna. No i odciski łapek jak w alei gwiazd ;) :D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu te rączki ciekawie wyglądają, pewnie było dużo radości przy ich tworzeniu. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Agnieszka dziękuję :hyhy:
Radości trochę było ale za to teraz my z mężem mamy dużą przyjemność w oglądaniu tego. Córka i syn byli zaskoczeni, że jeszcze to jest. :D
Na razie, w sadzawce zakwitły tylko dwie lilie tego samego gatunku. Są jeszcze dwie.
Obrazek
Ponieważ mają za dużo cienia to zbielały, bo powinny tak wyglądać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

O, jak pięknie kwitną :-D Masz chyba taką samą odmianę jak moja pierwsza lilia - czyli Marliacea Rosea (wg Mariusza). Ciekawe, co dziś zobaczysz na działce, co uwiecznisz.
Moja sosna Ogon Janome nie ma już paskowanych igieł, jestem zawiedziona! Jak ma się Twoja?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Elu, Mariusz dobrze ją nazwał, bo kupiłam ją pod taką nazwą. Tą białą przywiozłam w ubiegłym roku od córki. To chyba 'Marliacea Albida'
Obrazek
W ubiegłym roku posadziłam jeszcze czerwoną od Roberta-klamber ale dopiero w listopadzie. Na szczęście przezimowała ale chyba na kwiaty w tym roku nie mam co liczyć.
Moja sosenka także zzieleniała :-( Oto ona.
Obrazek
Obrazek
Po raz pierwszy mam przyjemność podziwiać różę Hanabi. W ubiegłym roku, gdy kwitła byłam u wnuczek :-D A w tym roku mogę podziwiać różę. :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Amadeus, także pierwszy raz kwitnie tak obficie.
Obrazek
I stara niezawodna róża Flammentanz , a White New Dawn co roku przymarza niemalże do korzenia.
Obrazek
Zaskoczyły mnie lilie, bo po takiej zimie nie myślałam, że tak pięknie zakwitną :-D
Lilia Aphrodite
Obrazek
Ta jest niezawodna od lat. Chociaż NN.
Obrazek
Razem zawsze raźniej :mrgreen:
Obrazek
Zaczęła kwitnąć także AnneMarie Dream
Obrazek
Muszę pokazać sąsiedzką kompozycję. Wszyscy się nią zachwycamy.
Obrazek
Moja podwórkowa rabata.
Obrazek
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

"Na bogato" - jakby powiedziała moja przyjaciółka. Wspaniałe grupy lilii, róże w swojej obfitości. Piękna Hanabi - kto wie, czy jeszcze nie znajdę kolejny raz tej róży, jest niesamowita. :) Sąsiedzka ściana - faktycznie tylko podziwiać.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Roma »

Danko- pięknie zakwitły Ci lilie u mnie jeszcze wszystkie w pąkach. Mam je pierwszy rok i dlatego nie mogę się doczekać kwitnienia.
Róża Hanabi, zapisana w zeszyciku :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Róże i u mnie nareszcie kwitną, lilie dopiero zaczynają. Na razie kwitnie stara odmiana zwana smolinosami, ale i inne mają ładne pączki, tylko te poskrzypki, kilka razy dziennie je zbieram, a one wraz przylatują na pączki.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu śliczne spore lilie, moje jeszcze nie kwitną, sąsiedzka kompozycja przepiękna wszystko takie kolorowe i razem zakwitło co dodaje wiele uroku. :)
Jeszcze dodam, że masz piękne różyczki. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Sąsiedzka ściana wywołała u mnie lekkie ukłucie serca :-o ,bo tuż za płotem moje róże wyglądają mizernie :-x Zastanawiam się co im dodać, że było ładniej :) Ale co tam, za to u mnie ładnie kwitnie głowienka :-D i tym mogę się chwalić :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I nie mam pojęcia skąd się wzięło tyle kolorów. Bo na początku aż tyle nie było :) Także zaskoczyła mnie zamiana koloru jednego krzaczka hyzopu. W ubiegłym roku wszystkie były niebieskie. Aż w tym roku jeden jest różowy :-o
Obrazek
Obrazek
Podobnie wygląda sytuacja z lawendą. Miałam po jednym krzaczku różowej i białej. W tym roku oba mają taki sam lekko różowy kolor.
Obrazek
Obrazek
Różowy hyzop i różowa lawenda :hyhy:
Obrazek
Na zakończenie z bylin niskich macierzankowe "łany"
Obrazek
I macierzanka z bliska.
Obrazek
Resztę zostawię na później, bo coraz więc kwiatów kwitnie i nie wiem, które pierwsze pokazać :hyhy:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu zaczęłam wątpić czy maj jest ładniejszy od czerwca :?: , chyba jednakowo są piękne.
U ciebie jest pięknie i kolorowo, głowienki jednak są cudne, dobrze ,że sobie je wysiałam :lol: , jeżeli chodzi o lawendę to z mojej różowej zrobiła się prawie biała już tak mam parę lat :shock: ,macierzanki też są śliczne. :)
pozdrawiam Małgorzata
Zablokowany