Krzewuszka - sadzenie. Co posadzić na łące?

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
troja
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-10-25, 14:37

Krzewuszka - sadzenie. Co posadzić na łące?

Post autor: troja »

Witam,
Pod płotem na mojej działce wysiałam łąke kwietną. Nasiona kupiłam od p. Łuczaja. Rosło tam młode drzewo, które przesadziłam w inne miejsce i po tym drzewku pozostał placek ziemi, w którym myślę, żeby posadzić jakiś krzew. Przyszła mi do głowy krzewuszka (bardzo mi się ona podoba), ale czy nie będzie trochę tandetnie wśród polnych kwiatów,poza tym jest to obcy naszej faunie krzew?
Moja działka ma charakter bardziej naturalistyczny, dlatego pytam o radę osoby, które maja jakieś doświadczenie z krzewuszkami i z aranżacją naturalistyczną no i z dobra wyoibraźnią
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: Danka »

Naturalniej będzie wyglądała kalina koralowa lub czarny bez. Może jaśminowce, lilaki.
troja
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-10-25, 14:37

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: troja »

wiem, ale akurat lilak i kalinę mam posadzoną nieopodal :(
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: tadek »

A może by posadzić przy płocie krzewuszkę z forsycją? Forsycja kwitnie na wiosnę, a krzewuszka po forsycji. Myślę że te dwa krzewy nie będą przeszkadzać w kwitnieniu łąki. Jak by je jeszcze uformować na coś podobnego do żywopłotu (krzaczki nie do końca pod linie przycięte), to będzie latem zielone tło dla kwiatów z łąki.
Co o tym myślicie?
Forsycja pośrednia (Forsythia intermedia) „Spring Glory”
Krzewuszka cudowna (Weigela florida) ‚Candida’

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: Danka »

To może jaśminowiec lub bez czarny. Może jakieś drzewo z naszych rodzimych.
troja
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-10-25, 14:37

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: troja »

zdaję sobie doskonale sprawę, że najlepiej by tam pasowały rodzime krzewy, typu właśnie jaśmin, lilak pospolity, czy bez czarny (notabene rośnie u mnie i bez czarny i jaśmin, no i oczywiście lilak i kalina),
ale krzewuszka bardzo mi się podoba, dlatego pytam jakąś doświadczoną osobę w aranżacjach.
Oczywiście nic na siłę, jeśli rzeczywiście byłby taki straszny zgrzyt między krzewuszką a polnymi kwitami, to jej pewnie nie posadzę.
Choć z drugiej strony działka jest dla nas, więc można się bawić tam w ten sposób, eksperymentując.
Forsycja i krzewuszka mogą się pięknie komponować :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: Danka »

Masz rację. Ogród jest dla Ciebie ale pytałaś się czy krzewuszka pasuje do łąki kwietnej p. Łuczaja. Więc Ci odpowiadamy. Zrobisz jak będziesz chciała. Jeżeli chcesz posadzić krzewuszki to możesz ją posadzić ale czy razem będą dobrze wyglądały to sama się przekonasz. Chociaż może zbyt dużego zgrzytu nie będzie ;-)
troja
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-10-25, 14:37

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: troja »

no właśnie, czyli rozumiem, że nie pasuje?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: Danka »

Przeglądnęłam łąki p.Łuczaja i mi jakoś krzewuszka w tym otoczeniu nie pasuje ale sama musisz zadecydować.
troja
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2011-10-25, 14:37

Re: łąka i krzewuszka

Post autor: troja »

Zgadzam się z Tobą. Ale tak mi się ta krzewuszka cudowna podoba, że chciałam ją koniecznie gdzieś wcisnąć. I myślę, ze posadzę tam jakiś rodzimy krzew.
W każdym razie dziękuję za zawsze cenne rady
ODPOWIEDZ