Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: Danka »

Katarzyna pisze:niestety nie gdyż to ślady rączek na żwirze , zasypany już ziemią ,ale jak będę robiła schody z betonu i piasku na pewno uwiecznię,
Zrób to. Dzieci gdy teraz ujrzały zdjęcie były zachwycone. Córka wycisnęła rączki swoim córkom w betonowej ścieżce :hyhy: Czasami i ja w niedzielę pracuję ;-)
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: Katarzyna »

tak zrobię a po kilku latach jaka pamiątka,mam pytanie jak pozbyć się róż dzikich(niskich)podobno to ta pomarszczona różowa,rozrosła się na starym pastwisku koło domu i zajmuje ok 5 arów,nie wiem co mam z tym zrobić może zostawić na dżemy?powstał taki klomb z samych róż ,pięknie pachną i są śliczne ale za szybko rosną na boki,mąż je palił i tylko pogorszył bo jest ich jeszcze więcej... :?: :zly:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4124
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: mmmm5 »

Spróbuj zrobić sadzonki i sprzedać je!1 Ja bym bardzo chętnie kupiła ,bo pozostałości tych róz u mnie bardzo chorują na mączniaka a bardzo mi sie podobają.Jeśli mamy na mysli te same róze to są one b.piękne i zasługują na rozpowszechnienie ! zrób zdjecie ;ale teraz to one chyba jeszcze łyse .
Pozdrawiam
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: Katarzyna »

jeszcze są łyse ale jak tylko puszczą dam fotkę i wyślę jak zechcesz,jest masa młodych i zdrowych ,pięknie pachną ale i kują
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: Danka »

Katarzyna pisze:tak zrobię a po kilku latach jaka pamiątka,mam pytanie jak pozbyć się róż dzikich(niskich)podobno to ta pomarszczona różowa,rozrosła się na starym pastwisku koło domu i zajmuje ok 5 arów,nie wiem co mam z tym zrobić może zostawić na dżemy?powstał taki klomb z samych róż ,pięknie pachną i są śliczne ale za szybko rosną na boki,mąż je palił i tylko pogorszył bo jest ich jeszcze więcej... :?: :zly:
Może rozrost powstrzyma posadzenie kilku egzemplarzy w jakiś pojemnikach.
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: Katarzyna »

tak też chyba zrobię ,rękawice na rączki (hutnicze) założę i posadzę w skrzyniach. :rotfl:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6986
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: malina »

Witajcie-płatki tej róży zasypywałam cukrem w słoiku/białe końcówki ustrzyknąć bo są gorzkie/.Dodaje się 1 łyżeczkę tych płatków do marmolady do wypieków,mamy wtedy smak różany.Na taki nieduży słoiczek trzeba trochę tych płatków to i krzaków potrzeba więcej.Zlikwiduj co drugi,a te które zostaną okop i otocz folią./korzenie/Pozdrawiam Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: Marzenie moje... Szkółka roślin ozdobnych

Post autor: Katarzyna »

Ciekawy pomysł i smaaaczny.Dziś pora ruszyć na działkę, piękny dzień się zapowiada, więc nie traćmy czasu.Pozdrawiam Kasia :D
ODPOWIEDZ