Gadżety w ogrodach

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Grzesiu - to super! Myślę wobec tego, że nic nie powinieneś z tym robić, tylko cieszyć się takim gadżetem :!: :lol:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Grzesiu, pięknie to ująłeś - to znaczy wodę w misie! :mrgreen: Nic dodać, nic ująć!
I spełnia swoje funkcje estetyczne i użytkowe! Brawo, brawo!!! Woda to życie i w ogrodzie powinna być wyeksponowana w formie choćby takiej jaką przedstawiłeś. Nie bez powodu w wielkich ogrodach fontanny stawiano w centralnym punkcie ogrodu. Chętnie wstawiłabym fotkę choćby marnego kraniku ale niestety w moim ogrodzie nie ma wody.Może ktoś użyczy mi choćby wirtualnie jakiś kranik, plizzzz...A jak w rzeczywistości wyglądają nasze ujęcia wody? Hmmm... np. beczka i rynna tworzą tandem, więc można się pokusić o ciekawą kompozycję - jakaś szczególna rynna i orginalna beczka, niekoniecznie o okrągłych kształtach.
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

MONISIU-ja bardzo sie ciesze z mojej fontanny,ale baaaaardzo chce miec oczko wodne z prawdziwego zdarzenia,ale to w przyszlym roku,jak starczy czasu:/
Bo choc moja dzialka ma 550 metrow to nie mam juz miejsca ale cos wykombinuje
ORANIO-a co powiesz na to??? to dzialka mojej sasiadki tez tak nawiedzonej jak MY :mrgreen:
Załączniki
Zdjecie dzialki mojej sasiadki,ta beczka mnie sie bardzo podoba choc jest kiczowata,ale bardzo dodaje temu miejscu uroku,i fajnie slychac plusk wody z rynny podczas deszczu
Zdjecie dzialki mojej sasiadki,ta beczka mnie sie bardzo podoba choc jest kiczowata,ale bardzo dodaje temu miejscu uroku,i fajnie slychac plusk wody z rynny podczas deszczu
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A mi podobają się krasnale odpoczywające po pracy,chociaż niektórzy też uważają je za kicz,ale tu pasują.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Sąsiadka twoja ma fajny grill w ogrodzie, murowany z różnych materiałów. No i sporą wiatkę. I bardzo kolorową ma działeczkę. A co to ciekawego pod drzewem tam rośnie?
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Grześ, dzięki! :lol: Ale to musi być plusk z tak wielkiej wysokości! Konkretna beczka! Wesoła, nie jakaś tam zardzewiała i szczerbata! A piec ogrodowy - faktycznie, to fajny pomysł połączenia kilku rodzaji cegieł i kamienia.
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Gril też przykuł moją uwagę :-D beczka tez mi się podoba ładna kolorowa,a krasnale niech sobie tam odpoczywają.... :lol:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

piotrek_ns pisze:Sąsiadka twoja ma fajny grill, murowany z różnych materiałów. No i sporą wiatkę. I bardzo kolorową ma działeczkę. A co to ciekawego pod drzewem tam rośnie?
To jest miejsce odpoczynku mojej sasiadki :-)
to pod drzewem to sa datury w donicach,a na podwyzszeniu w murku rosna szalwie
A wiecie co ma fajnego ten grill? ma specjalny system do nadmuchu,nie tam zadna specjalna dmuchawa,tylko podlacza sie zwykly stary waz od odkurzacza i po jakims tam przerobieniu powietrze nie wciaga tylko dmucha
Miłego dnia Wszystkim!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Stare odkurzacze były tak zbudowane że wąż można było podłączyć z obu stron. Przy zamocowaniu z przodu był odkurzacz a z tyłu dmuchawa. Pewnie trochę hałasuje taki nadmuch. :-D Stare odkurzacze nie były za ciche. Chyba, że trafił się dobry model.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Grzesiu! zaciekawił mnie ten grill. :-D Cyknij jakieś zdjęcia z przodu żeby można było go lepiej poogladac -proszę! :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Ha-linko -jesli uda mi sie w tym tygodniu wybrac na dzialke (praca)to pstrykne pare zdjec:)
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Z góry dziękuję :lol:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Zbliża się zima i na naszych działkach woda już jest odłączona...
Myślę sobie, a jaki to byłby gadżet ogrodowy, taki wyłącznie zimowy? No, oczywiście oprócz bałwana - (zresztą Piwonia zaprezentowała nam kamiennego, na 8 stronie). No więc wymyśliłam, że może to być... karmnik. W ogrodach jest teraz pustawo i taki karmnik może być ciekawym elementem ogrodów, zwłaszcza jeżeli jest zdrabnie zbudowany. :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

W końcu znalazłam nasze krzesełka jakie zrobiliśmy u znajomego na wsi na próbę. Jeszcze jak nasza własna działka była w planach jakiś rok temu :mrgreen: Niestety już tam u niego zostaną bo ani myśli oddać wtopiły się w krajobraz ;-)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rewelacja!!! Sama bym chętnie takie na tarasie postawiła... :-) Nie dziwię się, że nie chcą oddać.
ODPOWIEDZ