Ligustr - sadzonkowanie, ukorzenianie, przycinanie

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ELGRA
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2008-08-24, 18:39

Ligustr - sadzonkowanie, ukorzenianie, przycinanie

Post autor: ELGRA »

Jesienią naciełam chyba ze 100 szt Ligustra -powtykałam do ziemi w doniczkach z myślą że się ukorzeni . Wyciągnełam pierwszą lepszą z brzegu i ku mojemu zdziwieniu i zarazem radości moim oczom ukazały się korzonki.Radosci było co nie miara.Teraz myślę sobie kiedy to posadzić do ziemi .Prosze poradzcie mi-- oto one
Załączniki
Zdjęcie065.jpg
Zdjęcie065.jpg (25.58 KiB) Przejrzano 6653 razy
Zdjęcie064.jpg
Zdjęcie064.jpg (34.82 KiB) Przejrzano 6653 razy
ELGRA Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A powiedz gdzie stała doniczka, w jakiej temperaturze?
fox

Post autor: fox »

Smiało możesz sadzić na wiosnę :) mam nadzieje że są zahartowane :) Bawiło mnie kiedyś sadzonkowanie ligustra :) po przycinaniu żywopłotu było b. dużo pedów, ale ja sadziłem do gruntu w miejscu lekko cienistym i po ok 3 miesiacach były już korzonki :) Teraz mam ok 100 mb żywopłotu i jest problem z cięciem :( A Zeni nie mogę namówić ;)
Awatar użytkownika
ELGRA
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2008-08-24, 18:39

Post autor: ELGRA »

Piotrku doniczki stały w piwnicy , jak mi sie przypomniało to podlałam, teraz wniosłam do mieszkania i wystawiam na 2 , 3 godz na balkon aby sie zahartowały

fox- to mówisz że śmiało mogę sadzić do ziemi , myślę że za jakiś dwa tyg- jak myślisz.
A z tym przycinaniem to faktycznie jest obowiązek ale czego się nie robi jeśli ma się bzika na punkcie działki- prawda. pozdrawiam milutko i dzięki.
ELGRA Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To przygotowujesz swoje sadzonki jak trzeba, a wystawiać można je na nieco dłużej i jak zrobi się jeszcze odrobinę cieplej to można je wysadzać, tak jak pisze Fox - na wiosnę :-D
Awatar użytkownika
ELGRA
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2008-08-24, 18:39

Post autor: ELGRA »

Dziękuję- PIOTRKU i pozdrawiam
ELGRA Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty
ODPOWIEDZ