Kwiaty na mojej działce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Ile kosztował taki mniejszy rododendron?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

W centrum ogrodniczym wszystkie rododenderony były po 20 zł, a wczoraj w OBI widziałam po 8,90 zł malutkie takie bez kwiatów.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Gdybym ja miał jakieś centrum ogrodnicze w promieniu 3 kilometrów ale nie mam nawet w promieniu 30 km :cry:
Pozdrawiam Krzysiek
fox

Post autor: fox »

Avelina pisze:
Mam pytanie do osób posiadających skalniaki: skąd wzieliście kamienie na skalniak?

Mieszkam w mieście i nie mam skąd ich wziać, pytałam w centrum ogrodniczym i okazało się, że spokojnie można kupić po 0,50 zł za kg ale jest to daleko od mojej działki i za prywóz musiałaby majątek zapłaić (drożej za przywóz zapłacę niż za kamienie).
Ja też mieszkam w miescie, ale kolo mnie rozciagaja sie łąki i akurat wożą ziemie, jak spychacz wyrowna ja chodze i zbieram,potem taczkami na dzialke, a ostatnio od sasiada przywiozlem ze 40 taczek piaskowca, oj bedzie nowe oczko wodne :) o skalniaku nie wspomne poniewaz juz jest, ale w takim układzie musze powiekszyć :)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Jacuś Ty to się masz dobrze, ja mam tak z pół godziny jazdy samochodem do najbliższych pól uprawnych, ale nie wiem jak wygląda tam sprawa kamieni. Nie jest mi tam po drodze.

Krzysiu ja też nie mam blisko do centrum ogrodniczego jakieś 20-25 km, w sobotę jechałam przejazdem w pobliżu i wykorzystałam okazję na zakupy. Kupiłam jeszcze za 15 zł iglak

Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hehe też mam w ogrodzie kilka takich iglaczkow!!!!
Bardzo mi sie podobaja! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dzisiejsza praca na działce to rozpoczęcie pracy ze skalniakiem, przeniosłam parę roślin z innych części działki i posadziłam. Z kamieniami muszę poczekać, aż jakieś zdobędę lub kupię. Jednak na razie muszę przerwać pracę na działce do czasu świąt, bo bardzo dużo mam roboty w domu.

Obrazek


Za wczoraj i dziś popracowałam też trochę w grządkach kwiatowych, z różami mam już porobione, nowe lilie posadzone, małe powojniki porzesadzane.

Obrazek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

ale cieszy oko wiosenny porządek na działce Aveliny - u mnie niestety jeszcze tak działka nie wygląda.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Chociaż do kalendarzowej wiosny jeszcze trochę czasu zostało to wiele kwiatów już kwitnie. Zrobiłam sobie dziś spacer na działkę, w przerwie między przedświątecznymi porządkami i mogłam zobaczyć, że coraz więcej kwiatów zakwitło lub zamierza zakwitnąć w najbliższej przyszłości.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Roza
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 61
Rejestracja: 2008-02-13, 21:27

Post autor: Roza »

Avelino na twojej działce już w pełni widać wiosnę jest co podziwiać pozdrawiam maria [/quote]
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Avelino jak dużo u ciebie wiosny :-)
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Awelino świetna sesja zdjęciowa, roślinki wdzięcznie się prezentują. Jak jest tak pięknie i kolorowo, to się z działki do domu nie chce wracać.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Nacieszyłem sobie oczy tymi pięknościami!
Tam na zdjęciu zobaczyłem gożdziki :-P czy one już kwitna????
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Pertus u mnie już goździki kwitną ale muszę się przyznać, że sadzonki goździków kupiłam tydzień temu. :mrgreen: Te które mam z lat ubiegłych jeszcze mi nie kwitną. :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6738
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

aaaaaaaaa :lol: to takie buty ;-) takie rozwiazania tez sa dobre
ODPOWIEDZ