Rododendron - dziurawe liście, uprawa, choroby

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
karmi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-27, 17:09

Rododendron - dziurawe liście, uprawa, choroby

Post autor: karmi »

Witam serdecznie , jakiś czas temu zakupiłam rh , posadziłam go w miejscu słonecznym , gdyż sprzedawca w sklepie ogrodniczym powiedział iż ta odmiana może w takim miejscu rosnąć . Zastosowałam kwaśną glebę , odpowiedni nawóz. Niestety od jakiegoś czasu liście zaczynają się przebarwiać a pojawiły się dziury. Kupiłam Bravo 500sc , ale nie wiem sama już co robić , czy przesadzić ? pozdrawiam,
Załączniki
Obraz 003.jpg
Emi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-19, 09:02

Post autor: Emi »

Przykryj podłoże geowłókniną i na nią daj drobną korę sosnową, nieodkwaszoną. Chore liście uszczknij. Podsyp trochę nawozu do rododendronów i azalii (powinien mieć magnez). Jeżeli jest miejsce na nową roślinę to dobrze jest osłonić rododendron od strony południowej (np. jałowiec wirginijski). Późnym wieczorem wyjdź z latarką i sprawdź czy nie ma opuchlaków - to one robią dziury. Młode lepkie przyrosty również atakują mszyce - można spryskać wtedy pokrzywą - gniecenie mszyc uszkodzi młodziutkie listki. Pokrzywę zrywa się w rękawicach i drobno sieka. Posiekaną wrzuca się do wiadra z wodą i po dobie woda jest gotowa do oprysku.
Rododendrony są trudne w uprawie - ale też je bardzo lubię. :-D Powodzenia.
ODPOWIEDZ