Mój mały kawałek ogródka - na początku drogi :-)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Aniu, szkoda tego, co wypadło, ale odnowiony przedogródek zapowiada się super. Fajne tło w kątach masz z tej wielkiej hortensji, i chyba tam rh tez rosnie? Z czasem dodasz jeszcze parę maluszków w parterze i będzie super! A kamienie... ż piszczę na ich widok!! Też takie musze mieć!!!!
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

Dziekuje dziewczyny za słowa uznania :mrgreen:

A roslinki, które tam posadziłam szczególnie Kalmie powinny rozwijać się jak rododendrony są to Kalmia: Ostbo Red i Kaleidoscop obydwie szerokolistne oraz Pieris Little Heart (nie wiem czy kwitnie - inne odmiany pierisa wiem, że kwitną), który powiniem osiągnąc około 50 cm wysokości + tuja na pniu.
Między kamieniami i roślinkami chcę posadzić cebulowe tylko nie wiem czy będą prawidłowo rozwijać się w kwaśnej ziemi, zobaczymy, na próbę wsadziłam ziemowity i krokusy białe jesienne, potem chciałabym dosadzić narcyzy :-)

A w dole chmurki tak nazywam ten kształt obramowany rolborderem rosną wrzosy i niecierpek, poza chmurka rosna tam 2 rododendrony, hortensja, azalia Wombat płożąca, wiciokrzew, oraz w drugim ograniczeniu rolborderowym - niecierpki z wrzoścami.

Co do kamieni to pojechałam do hurtowni z kamieniarskiej i tam sprzedali mi je po 70gr za kg, bałam się, że będzie to dużo większy koszt.
Załączniki
HPIM8833a.jpg
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Witaj Aniu, obejrzałam sobie Twój ogródek i jestem pełna podziwu dla Ciebie. Mimo tego, że twierdzisz, że masz mało terenu, na zdjęciach wcale tego nie widać. W ogóle zdziwiłam się, że "...na początku drogi" - myślałam, że będzie to ogród w powijakach, jak mój, a tymczasem zobaczyłam pięknie zagospodarowany, bogato ukwiecony ogródek :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

Lilu - dziekuje za odwiedziny i słowa pochwały :-D jak miód na moje serce
Ogródkiem zajmuje sie 2gi rok, wcześniej były tam 3róże i krzaki iglaste i takie jak forsycja pośrednia, bez czy jasmin, oraz jałowce. Cała reszta została przebudowana i nasadzona w tamtym roku, teraz tylko dosadzam i przesadzam ;-)
Natomiast pomysłów mam jeszcze dużo na dalsze zagospodarowanie terenu :-D Pergola różano-powojnikowa, strumyk z fontanną z dzbana lub z kamienia wzdłuż rabaty dzwonkowo bonsaj-owej, oraz lekkie trójkątne zacienienie drewniano-roslinne nad tarasem.
Kiedyś miałam pomysł, żeby nad wiatą zrobić tzw. dach norweski i tam urządzić dla moich małych dziewczyn kącik zabawowy, z umocowaną zjeżdżalnią i barierkami, ahhhhhhhhh
życia i kasy by brakło - chyba szczególnie tego drugiego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Taras bardzo ładnie zagospodarowany, a i nowe rabatki pięknie nasadzone, pomysłów Ci nie brakuje, gratulacje! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

Dziękuje Halinko :mrgreen:

A wogóle to u mnie przed domem jesień już strasznie tupie :-(
Załączniki
100_4806_resize_resize.jpg
100_4780_resize_resize.jpg
100_4779_resize_resize.jpg
100_4784_resize_resize.jpg
100_4786_resize_resize.jpg
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Aniu, a co ta mina znaczy " :( " Może i jesień tupie, ale póki co to Twojemu ogrodowi bardzo z nią do twarzy. Wrzosowe kolory przez długi czas będą zdobić Twoje rabatki. A do nadejścia prawdziwej jesieni...jeszcze sporo wody w wymarzonym strumyku upłynie! :)
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

gosia2501 pisze:Aniu piękne zdjęcia, ja również żałuję, że nie wzięłaś udziału w konkursie (wydawało nam się, że tak długi okres jego trwania pozwoli wszystkim użytkownikom na wzięcie w nim udziału), żałuję że w ogóle tak mało stałych użytkowników naszego forum wzięło w nim udział, a przecież nagrody były całkiem zachęcające. ;-) :-D
Może za rok (o ile znów zostanie zorganizowany) będzie cieszył się większym zainteresowaniem. A taras masz wspaniały, jak dla mnie godny pierwszego miejsca :-D .
Całkowicie zgadzam się z Gosią, pięknie zagospodarowany i dopracowany w każdym szczególe taras -bardzo spodobał mi się "bucik" na stoliku.
Nowy ogródek zapowiada się super :-D Na widok kamieni też mi ślinka pociekła :-D
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Aniu
Ale Twój ogród się zmienił, dzwonki i róże mnie urzekły są śliczne :!: :!:
POZDRAWIAM KASIA
ODPOWIEDZ