Ptaki to nasi sprzymierzeńcy

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak dla mnie to żurawie :-)
Piękne :roll:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W ostatnich dniach zauważyłam spory "ruch w interesie" u żurawi ;-) Już zresztą wiele z nich dobrało się w pary - pewnie szykują się do lęgu :->

i poleciały sobie:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Codziennie lecą gęsi i to po kilka dużych kluczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

U nas również gęsi klucz za kluczem lecą :-)

A to znów żurawie:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

To juz jest wiosna :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kopciuszek z działki, jest ich sporo i ładnie śpiewają umilając czas :-D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
katia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 97
Rejestracja: 2010-01-18, 12:20

Post autor: katia »

Kilka dni temu oglądałam reportaż o szkodach rolniczych, jakie robią dzikie gęsi. Niesamowite jakie z nich szkodniki :shock:

U mnie też ptaszki śpiewają jak zwariowane :lol: Do karmika już rzadko zaglądają, ale jednak karma znika.
Po szkółce szaleją też wiewiórki! Odstawiają takie harce, że można je obserwować godzinami :->
Mnie się nie udało, ale może ktoś z Was uchwycił jakąś miłą wiewióreczkę na fotce?
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

A u mnie trwają szpacze podchody.
Obiektem dużego zainteresowania, tak jak w ubiegłym sezonie, jest budka lęgowa :-)

Blisko, blisko...

...coraz bliżej.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zaległe zdjęcia z początku kwietnia:

pełzacz leśny (niestety słabe zdjęcia -był za szybki dla mnie ;-) )

bocianek :->
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

U mnie jak w ubiegłym uwiły sobie szpaki gniazdo gdzieś koło rynny. Strasznie nam brudzą taras i balkon.

Czy jak w przyszły roku postawię im w innym miejscu domek to zrezygnują z mojej rynny?
Mam co roku wojnę z mężem, który chce je przegonić. :-(

Przepiękne zdjęcia.
Mrovka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-07, 10:08

Post autor: Mrovka »

ewakatarzyna, myślę, że zajmą budkę.
Powieś ją w 'zielonym' miejscu, im więcej roślinności tym lepiej, choć szpakom wiele do szczęścia nie potrzeba :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pierwszy raz od kiedy mam działkę wypatrzyłem żurawie. Ale muszę stwierdzić, że jest ich w naszej okolicy chyba więcej niż kiedyś. Słychać je dość często, widziałem też jak chodziły po polu jak byłem na rybach i to dość blisko wioski. Coraz więcej rzadkich ptaków pojawia się w okolicy :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale śliczne :-D
Piotrze, bo żurawie nam się w ostatnich latach mocno rozmnożyły i szukają nowych miejsc do lęgów. Dlatego też zmniejszyły znacznie zakres swojej granicy bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy je podejść znacznie bliżej, widzimy je już nawet bardzo blisko drogi (i możemy zrobić zdjęcia bez czatowni ;-) ).
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

ewakatarzyna pisze:U mnie jak w ubiegłym uwiły sobie szpaki gniazdo gdzieś koło rynny. Strasznie nam brudzą taras i balkon.

Czy jak w przyszły roku postawię im w innym miejscu domek to zrezygnują z mojej rynny?

.
Tak, szpaki chętnie gniazdują w budkach. Pamiętaj jednak o średnicy otworu wlotowego. jeśli będzie za mała to problem..

U mnie już drugi rok szpaki zasiedliły taką budkę.
Mało czasu mam aby wstawiać zdjęcia ale jedno aktualne odszukałem. ;-)

Fot. Od marca już zabiegi szpaki czyniły przy tej budce. Z domku wygląda szpak :mrgreen: a obok na gałęzi sierpówka bacznie obserwuje moje ruchy z aparatem ;-) . (odległość ok. 10 m)
Obrazek

Fot. Jakiś czas temu z pobliskiej gruszy atakowała te moje szpaki sroka. Nie wiem o co chodziło. Z jazgotem wielkim uciekał szpak a za nim sroka. I tak kilka razy. Teraz już spokojnie pewnie niedługo wylęgną się młode.
I będzie harmider oj będzie. Pisklaki są b. hałaśliwe co też trzeba brać pod uwagę stawiając im domek. :mrgreen: Trwa to parę tygodni.
Obrazek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Od kilku dni obserwowałam budkę lęgową w moim ogrodzie ale nie dało się sfotografowć "mieszkańca". Ptaszek był tak szybki ,że nie było sposobu,póżniej okazało się, że to dwa ptaszki,prawdopodobnie mama i tata na zmienę dokarmiali małe.Pierwsze zdjęcie uchwycone kamerą ,trochę nie ostre, ale widać ,że jest to sikorka modraszka o opierzeniu niebieskim z żółtym brzuszkiem, przepiękny ptaszek. Jest o wiele mniejsza od sikorki bogatki.
Załączniki
wiosna 743.jpg
wiosna 743.jpg (27.34 KiB) Przejrzano 1797 razy
wiosna 472.jpg
wiosna 404.jpg
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ