ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:Zeniu to może urodziny masz w lato ...
Zgadza się...dobry pomysł mi podsunęłaś. Muszę to wykorzystać, oczywiście do kwiatków. :mrgreen: Bardzo ładnie kwitnie ci już piwonia i goździki..uwielbiam je za ten ich piękny zapach. Ładna też ta nowa azalia..ciekawe jak będzie kwitnąć. Skalniaczek robi się coraz piękniejszy, widać ta deszczowa pogoda im służy. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

A powiedzcie mi dlaczego u mnie piwonie ne kwitną :( rosła jedna przez 15 lat i nici z kwiatów, w zeszłym roku już ja sadziłem i zobacze co będzie dalej :)
A ogródek Janino godny podziwu :) gdyby jeszcze aura była łaskawsza ;)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Same cudeńka masz Janinko :lol: Ślicznie, nie wiem co chwalić :shock:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Pogoda nas w tą wiosnę nie rozpieszcza , dzisiaj tez zmokłam dwa razy i dałam spokój z ogrodem ,nawet mocno się ochłodziło może jutro będzie lepiej bo znowu muszę skosić trawnik .. kwiaty rosną powoli a trawa i zielsko szybko ,nie mogło by być na odwrót ???
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janinko...ja także zaczynam mieć nerwy na tą pogodę. :-/ Co najgorsza że nie zapowiada się na razie na lepszą. U mnie tak samo..dzień dwa słoneczny i znów tydzień deszczowy. Czasem się zastanawiam czy warto pielić w ogródku...może to głupie. Niemniej w dni pogodne się męczę..i znów siedzenie w domu bo pada. Kiedy się wypogodzi będzie znów pielenie. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziewczyny mają od przyszłego tygodnia nastać upały ;-) nie widziałam tylko słyszałam :mrgreen: A co my byśmy robiły jakby zielsko nie rosło :?: ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Janinko, masz bardzo bogaty, kolorowy ogród. Patrząc na te różnorodne goździki, prawie czułam jak rozchodzi się ich słodki zapach.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Pewnie byśmy tylko kwiatki wąchały ... ale upały by się przydały , bo już lato za pasem a my wiosny nie widzieliśmy ... a tak wygląda mój warzywniak ..tylko warzywa nie chcą rosnąć , trochę dla nich za zimno i za mokro ...

Obrazek

sałata ładnie rośnie ale druga pierwszą zjadły ślimaki koper mszyce a ogórki wypadają chyba przez deszcze i zimno ..

Obrazek

kapusta ładnie rośnie ale warzywa rosną już na podwyższonej rabacie , rowek już mi sięga do kolan ale woda szybko teraz schodzi

Obrazek

jagody i borówki mają mało owoców , kwitły gdy padały deszcze ..

Obrazek

mój żywopłot przy warzywniaku

Obrazek

a tak wygląda hortensja pnąca , obok w donicy rośnie orzech włoski . ciekawe czy znowu nie wymarznie ...

Obrazek

irga płożąca

Obrazek

kalina karłowata ...

Obrazek

krzewuszka o jasnych kwiatach zaczyna kwitnąć

Obrazek

a to nowa sadzonka ,którą sama ukorzeniłam .. malutka i kwitnie ...
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Bardzo lubię krzewuszki, właśnie byłam w sobotę zmuszona bordowa przesadzić.Rosła sobie fajnie, ale ze stawka przecieka woda i w jej miejscu było bardzo mokro i deszcze jeszcze dobiły tą mokrość. W innych latach jej to nie przeszkadzało, bałam się że tam zgnije. Ciekawe czy się przyjmie. Piękni u Ciebie. :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janinko...wszystko się prosi o słoneczko. Miejmy nadzieję że w końcu go trochę będzie...wszystko ruszy w mig. Oj pracy masz sporo i kwiatki i warzywka. ale nie ma to jak swoje. Niestety ten rok będzie pewnie lichy w plony...zwłaszcza na owoce. :-/
Spodobała mi się u ciebie kalina karłowa. Muszę wygoglować i poczytać o niej. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Janinko u Ciebie mimo paskudnej pogody ładnie :-)
A ta malusia krzewuszka, to spryciula ;-)
A jak ją ukorzeniłaś?
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Jasieńko u mnie podobnie w tym warzywniaku mokro i pełno chwastów, jarzynek prawie zero, muszę jeszcze raz posiać :-|
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Janinko, z warzywami chyba wszędzie w tym roku problem. Ale mimo brzydkiej pogody kwiaty się nie poddają.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danka pisze:Janinko, z warzywami chyba wszędzie w tym roku problem. .
Warzywka lubią wodę i ciepło, wodę mamy ciepła nie :-/ , na pocieszenie ponoć ma być cieplej.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Znowu pomału wychodzi słoneczko aby wypić wczorajszą wodę po burzy myślałam, że nastąpił koniec świata, takiej burzy dawno nie widziałam, myślałam że wiatr powyrywa mi moje lipy a woda płynęła podwórkiem jakby to był strumyk a już było prawie sucho ... Dobrze, że zdążyłam oplewić warzywa i skosić trawnik, bo teraz znowu przez kilka dni nie będzie można wejść na rabatki ...
Zablokowany