Iglaki - sadzenie, pielęgnacja. Jakie iglaki dosadzić?

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
leila
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2010-04-01, 14:46

Iglaki - sadzenie, pielęgnacja. Jakie iglaki dosadzić?

Post autor: leila »

Nie wiem czy to pytanie do tego działu czy do projektowania ogrodów... :roll:

Dostaliśmy mały świerk biały (chyba), mam też mały cyprysik Elwoodii. Chciałam wysadzić je do ogródka ale brakuje mi pomysłu na trzeciego kompana dla nich (najlepiej wyższego), który stanowiłby tło :-| jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej :-D Powiedz jeszcze o stanowisku, czy jest zacienione, słoneczne, o glebie i wilgotności podłoża gdzie będą wysadzone ;-) Ułatwi nam to wybór iglaków żeby cieszyły Twoje oko na długo :-D Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
leila
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2010-04-01, 14:46

Post autor: leila »

a tak zapomniałam :oops:
stanowisko słoneczne-pd.wystawa, gleba raczej gliniasta (ale jodła czu tuje ładnie rosną), miejsce dość osłonięte od wiatru. Ogólnie nie mam zbyt dużo miejsca dla "tego trzeciego" więc nie może się zbytnio rozrosnąć (jeśli ma mieć kompanów). Myslałam o cyprysach Lawsona (ale nie wiem jak beda znosic zime) ew. jakimś jałowcu...
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. No więc tak może być Cis pospolity 'Summergold' / Cis pośredni 'Stefania' / Cyprysik groszkowy 'Boulevard' / Jałowiec chiński 'Stricta' / Świerk biały 'Conica' / Jałowiec pospolity 'Arnold'. Są to ciekawe odmiany, dosyć łatwych iglaków :-D Gdy będziesz sadziła swoje iglaki do dołka nasyp świeżego podłoża dla iglaków :-D Co do cyprysów Lawsona to raczej nie polecam, są owszem piękne ale dosyć słabo wytrzymują zimy :-D Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
leila
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2010-04-01, 14:46

Post autor: leila »

no właśnie tak słyszałam o Lawsona a szkoda...szukałam Jalowca Chinskiego, bo też myślałam o nim, ale w 3 szkółkach nie widziałam-nie wiem czy jest tak mało popularny?popatrzę na pozostałe przykłady:)

aha nie wiem czy dodawałam, ale szukam czegoś o pokroju stożkowym (żeby trochę zasłonić się od sąsiada:)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Jałowiec chiński jest bardzo popularny, może akurat nie mięli dostawy. Ta odmiana jest ciekawa (Jałowiec chiński 'Obelisk'). Oto kilka stożkowych: Cyprysik groszkowy 'Plumosa Aurea' oraz tuje odmiany stożkowe :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ