Jak uprawiać pietruszkę?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Rafał
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2010-02-28, 16:05

Jak uprawiać pietruszkę?

Post autor: Rafał »

Mam dużą rabatę z pietruszką i jak ją wykopuję to jest mała. Chciałbym się dowiedzieć jak ją nawozić. :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Teraz to nie pora na nawożenie w kierunku wzrostu, co najwyżej, możesz przygotować glebę na przyszły rok. A czy była mocno przerwana?
Rafał
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2010-02-28, 16:05

Post autor: Rafał »

Gleba nie była mocno przerwana.Mógłbyś mi podać plan nawożenia na przyszły rok.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rafale nie o glebę Piotrowi chodziło, tylko o pietruszkę. :mrgreen: Piotr pyta czy pietruszka była mocno przerwana ( a swoją drogą jak można przerwać glebę ;-) ).
Planu nawożenia też Ci nikt z nas nie poda, gdyż nikt nie zna składu mineralnego Twojej gleby, musiałbyś oddać glebę do analizy i wówczas podano by Ci jak zrównoważyć składniki pokarmowe w glebie.
Możesz natomiast prawidłowo przygotować glebę pod przyszły wysiew nasion pietruszki, oczywiście nie w tym samym miejscu co rośnie teraz (tzw. zmianowanie).
Ale, żeby Ci pomóc musisz podać więcej szczegółów, między innymi jaką posiadasz glebę, lekką ,piaszczystą, cieżką, z dodatkiem gliny, itp. Uzupełnij też profil o miejsce zamieszkania, wówczas będzie nam łatwiej określić w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz i udzielić trafnych porad.
Rafał
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2010-02-28, 16:05

Post autor: Rafał »

Mam glebę ciężką.
Awatar użytkownika
Wojtek 2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-04, 22:50

Post autor: Wojtek 2 »

Gleba ciężka nie jest najlepsza do uprawy warzyw, powinieneś ją rozluźnić ziemią kompostową i piaskiem, lub tylko jednym z wymienionych.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ