gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lila pisze:Danusiu, wierzę, że w sadzawce obudzisz nowe życie, ale spróbuj wykorzystać EMy, czyli efektywne mikroogranizmy. Nie wiem, czy słyszałaś coś na ten temat? Jeśli nie, to służę pomocą. Może warto na ten temat założyć nowy wątek?
Lilu, możesz przybliżyć ten temat. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale słyszałam o mikroorganizmach wykorzystywanych w oczyszczalniach ścieków na specjalnych podłożach.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że prace poszły pomyślnie i ogród po pewnych przykrych okoliczności ponownie znalazł się pod twoją kontrolą i wygląda tak jak sobie wymyśliłaś. Wiosenka zawitała i obsypała kwiatami, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak dbać o te wspaniałości i napawać się ich pięknem :)
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 123
Rejestracja: 2010-09-01, 15:48

Post autor: Ilona2715 »

Witaj Danusiu, wiosna u Ciebie na całego, żal tych rybek, ale głowa do góry, tak to już jest raz z górki raz pod górkę. Pięknie przycięty jałowiec, ale największe wrażenie zrobiły na mnie Twoje clematisy i kwitnące hortensje. Piękne róże, a ilość odmian czosnków też do pozazdroszczenia.

pozdrawiam
Ilona
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moj- ... vt4549.htm
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Danusiu :lol: przykro czytać o takich kłopotach ze ściekami, przecież takie nieczystości mogą dostać się do zbiorników wody pitnej, ludzie są nieuświadomieni i lekceważą wszelkie zasady ekologiczne
Danko ten bez co pokazujesz to u mojej koleżanki zmarzł całkowicie i nie wiem czy odbija, a bez koralowy rośnie u mnie pod balkonem i ma się dobrze :-P
Cieszę się że wybierasz się w odwiedziny to zobaczysz swoje wnuczki bo taka radość należy się babciom Pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Miło gościć Was w ogrodzie. :mrgreen: I czytać miłe wpisy :rotfl:
Sadzawka jeszcze nie jest najpiękniejszym miejsce w ogrodzie ale o tyle jest już dobrze, że nie ma przykrego zapachu. Na szczęście rośliny budzą się do życia i żaby także. :lol: Na razie jest ich mniej niż co roku ale najważniejsze, że są :lol:
Obrazek
w tym roku woda zatopiła i kaczeńce.
Mrozy poczyniły szkody nawet w sasankach. Kilka krzaczków zginęło.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wilczomlecz mirtowaty także szykuje się do kwitnięcia.
Obrazek
narcyzy cieszą moje oczy, bo kolekcja trochę się powiększyła
Narcyz pełny 'Ice King'
Obrazek
Obrazek
Obrazek
narcyz "Dutch Master"
Obrazek
narcyz Professor Einstein
Obrazek
najwięcej mam szafirków armeńskich, tych najpopularniejszych
Obrazek
posadziłam trochę cebulek drobnokwiatowego Album ale w tym roku kwitnące zobaczyłam aż...3 cebulki
Obrazek
dobrze sobie radzi także szafirek armeński 'Fantasy Creation'
Obrazek
zastanawiałam się co za cebulki z ziemi wychodzą, kwiaty podobne do szafirków ale liście szersze. I okazało się, że to też szafirek ale szerokolistny :-o
Obrazek
Obrazek
zaczęły kwitnąć także szachownice
Obrazek
Obrazek
zakwitła nawet szachownica Michałowskiego :mrgreen:
Obrazek
zaczęły kwitnąć najwcześniejsze tulipany
Obrazek
i nowa radość- tulipan Fostera
Obrazek
wejście na podwórko, przed-ogródek
Obrazek
a to lewa podwórkowa strona
Obrazek
muszę skatalogować hiacynty, bo nie wiem jakie posiadam kolory. Wiem, że różowych jest najwięcej ale odkrywam, że jestem także posiadaczką i innych kolorków :rotfl:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
rosną w najmniej oczekiwanych miejscach :niepewny:
Obrazek
i jeszcze ten kolor, zapomniała, że przed laty kupiłam cebulkę niebieskiego do bukietu :hyhy:
Obrazek
mam nadzieję, że hiacyntowych niespodzianek będzie więcej, bo jeszcze pozostałe szykują się do kwitnięcia. :rotfl:
Ale nie wszystko tak pięknie wygląda, bo co rusz odkrywam, że zima niektóre rośliny zmroziła albo zamroziła. Jeszcze poczekam to zobaczę. Wiem, że Kalina DAWN przymarzła. Na szczęście wypuszcza z dolnego pnia :lol: Lepsze to niż gdyby miała całkowicie zginąć. Miałam nadzieję, że w tym roku nacieszę oczy jej kwiatkami, bo widziałam kwitnącą w innym ogrodzie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7942
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ależ nam Danusiu pokazałaś mnóstwo wiosennych piękności :lol:
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Danusiu sasanki, które ocalały wyglądają cudnie. Takie puchate :D Narcyz pełny też piękny i biały szafirek. Kolorowo masz bardzo w ogródku i wszystko takie uporządkowane. Bardzo mi się u Ciebie podoba :)
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Jestem pod dużym wrażeniem, ładna kępa korony cesarskiej, jak wszystkie zakwitną to dopiero będzie widok, a tych hiacyntów to pewnie z setka będzie :shock:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danuś :shock: ale u Ciebie wszystko pięknie kwitnie, fajna kolekcja hiacyntów, przejść koło Twojego poletka hiacyntowego oj jaki zapach się unosi.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu to się dopiero nazywa wiosenne wejście. ;) Piękne korony i tulipany. Aż miło spacerować po takim kolorowym ogrodzie. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Cieszę się, że moja wiosna Wam się spodobała :mrgreen: A przy hiacyntach można dostać hiacyntowego zawrotu głowy :rotfl: Bardzo lubię ich zapach :mrgreen: Mniej lubię zapach szachownic ale są bardzo ładne i nie wymagające. Na ich korzyść przemawia także pora kwitnienia. :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu ale u Ciebie pięknie :shock: :shock: , a jakie dziwne szafirki ja mam dwie odmiany ale niebieskie jedne mają duże kwiatki a drugie mniejsze, ślicznie przed domem się zrobiło jak kwiatki rozkwitły normalnie cudnie ;)
Bardzo podoba mi się domek z tymi cegłami :shock: mój budowany był z pustaków i niestety nie mogę mieć bez tynku, bo byłby paskudny uwielbiam naturalne faktury, wszystko co naturale, kamień , drzewo, cegłę, daje to niesamowite efekty wizualne :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Danusiu już wszyscy zachwycali się Twoimi wiosennymi kwiatkami, więc nie pozostało mi nic innego jak dołączyć się do pochwał.
Najbardziej zachwycam się Twoimi sasankami i kolekcją hiacyntów, a i inne są piękne i powalają swoim wczesnym kwitnieniem-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ale rozkwit kwiatów w Twoim ogrodzie.Zaskoczyłaś mnie wilczomleczem mirtowatym że już zaczyna kwitnąć.U mnie przemarzł całkowicie i dopiero od korzenia odrasta.
Korony,hiacynty , sasanki ,narcyze - przepiękne
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

Danusiu- hiacynty rewelacja- ja też chcę. Mam cebulki po hiacyntach doniczkowych- mogłabyś mi powiedzieć kiedy je do ziemi wsadzić? I czy je trzeba na zimę wykopywać? Bo ja z tych leniwych.. :oops:
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Zablokowany