Mój ogród od podstaw

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

edyta_mi pisze:
Fox. pisze:
A pod pomidorki proponuję dać po 2-3 kromki chleba :) w dołek :) Pomaga :)
Znaczy, że co :?: , że potem już nie są głodne :?: :mrgreen: :mrgreen:
Nie wiem jak to działa /nie uprawiam pomidorków//chodzi o kwasy/ ale działa, a przynajmniej nie zaszkodzi, oczywiście zasilać też trzeba :) samym chlebkiem i człek nie wyżyje.
To tak samo jak opryskiwanie sadzonek pomidora, rozwodnionym mlekiem, dla niektórych wyda się to śmieszne :rotfl: ale pomaga, i zapobiega co niektórym chorobom.
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

W weekend byłem na działce i mile mnie zaskoczyły hiacynty. Już myślałem, że coś je zżarło, albo poginęły.

Wsadziłem też kilka sadzonek szałwi na próbę, zobaczę czy nie zmarzną, no i oczywiście kilka malw bo już były duże, a w domu brak już miejsca na kolejne doniczki.

Wysiałem pełno słoneczników (głównie przy ogrodzeniu), a także mak jednoroczny, trochę aksamitek (nie wiem czy nie za zimno jest jeszcze dla nich).
Załączniki
16042011508.jpg
16042011507.jpg
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Na pewno nic sadzonkom nie będzie ;) Zapowiadają ciepło do świąt :mrgreen: Ładne niebieskie hiacynty. Takich nie mam :)
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Mam jeszcze dwa inne ale nie pamiętam jaki kolor, a dopiero wychodzą (skleroza ;)). Jak zauważyłem to u mnie wszystko później wychodzi. U innych już kwitną tulipany hiacynty, a u mnie dopiero wychodzą, a tulipany pewnie w maju zakwitną....
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7949
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

A może masz po prostu późne majowe odmiany?
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Możliwe, niestety nie mam już opakowania po nich :(... Natomiast żonkile niektóre już wypuszczają kwiaty. Może uda mi się wrzucić parę fotek. Jutro muszę jechać wsadzić czereśnię, znajomy taty załatwił starą odmianę poznańską, niestety jest bez donicy a korzenie gołe...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7949
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Pozwól Rasiu, że Cię zacytuję
"Patrząc na te zdjęcia przypomniałem sobie, że nie posadziłem szafirków :( . Z resztą nigdzie w sklepach ogrodniczych nie widziałem cebulek...."

Radzę, abyś za szafirkami jak również innymi cebulowymi, kwitnącymi wiosną, rozglądał się jesienią - bo to jest ich pora sadzenia.
Powodzenia z czereśnią - oby dawała ładny plon :-D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Hiacynty ślicznie wychodzą z ziemi i są takie dorodne, grubiutkie ;)
chyba im się spodobało w twoim ogrodzie :D :D :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Powoli już wszystko rozkwita :mrgreen:, nawet wisienka która zmarzła wypuszcza listki. No i żonkile które już cieszą oko :)
Załączniki
IMG_0005.JPG
IMG_0004.JPG
IMG_0003.JPG
IMG_0002.JPG
IMG_0001.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Będzie ładnie i kolorowo :lol: a jak cieszy. :lol:
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Tak jak myślałem, te drugie hiacynty w kolorze łososiowym :). Na majówkę zapomniałem aparatu, a zaczęły już kwitnąć tulipany... Poniżej kilka wcześniejszych zdjęć.
Załączniki
Moje włości :)
Moje włości :)
kwiecień 026.JPG
Mo ogródek przed domem, jak na razie mało roślin bo dopiero wszystko wychodzi. Po tych deszczach myślę że zazieleni się bardziej.
Mo ogródek przed domem, jak na razie mało roślin bo dopiero wszystko wychodzi. Po tych deszczach myślę że zazieleni się bardziej.
kwiecień 021.JPG
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Właśnie wróciłem z moich włości i muszę się pochwalić nowymi zdjęciami :). Powoli wszystko zaczyna się coraz bardziej zielenić i rozkwitać. Nawet 2 krzaczki pigwowca zakwity, co mnie mile zaskoczyło (niestety zapomniałem zrobić zdjęcia).
Załączniki
08052011533.jpg
08052011532.jpg
08052011531.jpg
08052011529.jpg
08052011528.jpg
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Kolejne fotki :)
Załączniki
08052011535.jpg
08052011534.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Widzę, że działka nabiera kolorów, a na jednym ze zdjęć, na drugim planie zauważyłam równiótkie zagony pod warzywnik jak się domyślam... ;)
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Równe to może są ale na zdjęciu ;), ale tak tam będzie warzywnik :) tzn już jest. Jak na razie rośnie tylko czosnek, rzodkiew, powoli wychodzi też marchewka :)
ODPOWIEDZ