Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Kasiu, też uwielbiam tulipany :lol:
Przejrzałam cały Ogródek na północ i zrobiło się już po północy ;-) Jestem pełna podziwu dla Ciebie, jak na takim malutkim skrawku ziemi zrobiłaś taki interesujący, bogaty ogródek.
Widać, że masz serce do roślin :-D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

To w Twoim regionie dużo cieplej.Wszystko jedno w czyim ogródku piwonie i liliowce ale są dorodne. Pełne narcyze mają swój urok.Ja mam jeden taki pełny że nawet się do końca nie rozwija bo pod ciężarem zawsze się mu główka złamie.
Bardzo mi się podoba kompozycja grządek obłożonych kamieniami .
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Mały ogródeczek a ile pięknych kwiatków pomieści. Wiadomo...tylko trochę pogłówkować. Tobie się udało. :mrgreen: No i pewnie region dużo cieplejszy. Liliowce już takie duże, u mnie podglądam czy wszystkie wylazły. ;) . Narcyze także bardzo mi się podobają...niestety mam mało. Coś mi wyginęły. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Witajcie!
Lila, to super! Miło mi, dziękuję, że chciało Ci się tak oglądać mój wątek. Tak, jako mała dziewczynka już grzebałam w ziemi :-D I się zaczęło. Serce do roślin dalej rośnie :-) A czy ja wiem, czy bogaty, chciałabym by był różnorodny :-) Dziękuję za miłe słowa.

Franiu, właśnie o ciągle zauważam, przede wszystkim na forum :-) Tu takie to duże są rośliny już, że sama jestem mocno zdziwiona :-) Cieszę się, że ci się podoba takie moje rozwiązanie z kamieni :-) Dziękuję :-)

Tak Zeniu, już muszę coś tam dodać, bo pusto na wiosnę :-) I chyba się ciągle udaje, bo to już długo zajmuje się tą częścią ogrodu :-) Tak, te Liliowce, w tym roku kupiłam dwa to już zieleńsze listki puszczają, ciekawe czy przezimują... Niepokoje się o Funkie, bo jeszcze ich nie widać spod ziemi... Koniecznie musisz uzupełnić wyginięte Narcyze :-) Dziękuję.

Dziękuję wszystkim za wpisy i wizyty.

Tak wygląda moja wiosna, zdjęcia robione w różnych dniach. Dziś pokazuje, bo tak powiedziałam, że będą zdjęcia, to są, tylko przepraszam, że tak późno :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogródek ogółem, taki pusty, trzeba mi to jakoś naprawić :-)
Puszkinia w duecie z Krokusem, Jak Królewna z Królewiczem.
Orlik z fantazyjnie zwiniętymi liśćmi, strasznie mi się to podoba ;-)
Pierwsze moje Tulipany, niezawodne, tylko by się sprzydało je wykopać.
Śnieżyczka przebiśnieg, jest jeszcze druga koło tej, ale urosła połowę niżej i nie zmieściła się na zdjęciu, mam zamiar dokupić ich troszkę.
Omieg, taki profilek zza Narcyzów, które idą do wykopania niedługo.
Jeszcze białe Krokusy, takiego koloru mam najmniej.
Moja Piwonia jest taka wysoka, te babcine biją na głowę:-)
Serduszka wyniosła już ma świeże listeczki.
Skalnica już ma pączki i będzie kwitła.
Zawilec, ledwo, ledwo, ale widać kolorek kwiatu na tle Omiega…

Już koniec, trzy godziny spędzone na pisaniu, to już pora kończyć.
I tyle mam dla was :-) :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wcale nie jest pusto, poczekaj aż wyrosną te które teraz zaczynają wyrastać i zakwitną to zajmą całe miejsce, no chyba że myślisz o dosadzeniu cebulowych wczesnych. :D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne zdjęcia i piękna wiosna. :-D . Teraz nam wszystkim wydaje się że pusto, poczekaj jeszcze troszkę niech się wszystko rozrośnie. Oby ci miejsca nie zabrakło. ;) . Tulipany w tym roku muszę koniecznie wykopać...coraz mizerniejsze u mnie rosną. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Lolu piękna wiosna u Ciebie, a jeszcze troszkę ciepła a czarna ziemia zostanie pokryta rozrośniętymi roślinkami,u mnie też odnoszę takie wrażenie.
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Witaj :) właśnie skończyłam oglądać Twoje roślinki :) wiosna piękna :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

O! Ile gości... :-)

Edulkot, jedyne wczesne cebulowe to te czerwone Tulipany, a koło nich te biało żółte :-) i tylko te… Ja raczej myślałam o jakiś okrywowych roślinach :-) Ale, że mam dąbrówkę, ułudkę i jasnote, to podobają mi się jeszcze inne okrywowe, kiedyś przy sposobności będę miała. :-) Hehe..., zanim wyrosną, te co wypuszczają to po tulipanach zostają puste miejsca i tak w koło Macieju :lol:, ale nic to, jeszcze się ratuję potem jednorocznymi. :-)

Dziękuję Zeniu, rzeczywiście zdjęcia wyjątkowo udane :-), zawsze staram się wybierać najlepsze do pokazania. :-) Oby mi miejsca nigdy nie zabrakło, :lol: Ja też w tym roku wykopuje tulipany, bo nie kwitną :-D, albo jak u Ciebie, mają coraz mniejsze kwiaty. :-)

Lila, dziękuję. :-) Miło, że tak uważasz. :-D Jak się rozrośnie, to na pewno pokażę. :-D Ogród jest pełen wrażeń, prawda…? :-D

Witaj Tresaa, dziękuję więc za poświęcony Twój czas :-D na oglądanie myślę ,że coś nie coś poczytałaś. :-D A wiosna, sama przyszła :-D


No tak. Coś ostatnio pisałam, że miałam podobnego szafirka tego białego, a więc zobaczcie na zdjęciu, trochę jest strzępiasty. :-) Troszkę inny niż u Zeni...
Obrazek

A teraz kolejne wiosenne zdjęcia

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Czerwone tulipany, niezawodnie co roku kwitną, mają coraz mniejsze kwiaty, więc trzeba pomyśleć o wykopkach. :-)
Śnieżnik kwitnące dwa kwiatki, przez ostatnie dwa dni rozwinęło się ich więcej, no ale cóż pogoda, czyli padający śnieg i potworne zimno nie zachęcały do sfotografowania. :-)
Żurawka ‘Beauty Color’ zaczyna pokazywać swoje kolorowe listki .:-)
Pierwiosnek, zdobycz od babci :-) będzie kwitł, koło niego rozwija się inny pierwiosnek, ale jeszcze jest tak mały, że go nie widać.
I na koniec Cebulica, już przekwita...

A teraz wymieniam, co ja kupiłam, hi hi... już dawno nie robiłam zakupów kwiatowych, a więc:
-Róża miniaturowa, czerwona, moja pierwsza, zakup na nową rabatę, już wsadziłam;
-Dalia ‘Eveline’, ‘Stolze von Berlin’, ’Gute Laune’... po polsku; ’Ewelina’, ‘Duma z Berlina’ i ‘Dobry nastrój’... Obiecujące nazwy ;-)
-Zefirant, znajdę opis uprawy, bo to zupełna nowość dla mnie,
-Ismena, biała,
-Trzykrotka, niebieska, na nową rabatę,
-Bratki dwa, fioletowe i fioletowe z białym :-) tak, chyba w takich kolorach sadziłam ;-D
Byłoby tego na dziś. :-D Do miłego. :lol:!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Kolejne wiosenne kwiatki bardzo ładne a wśród nich ta śliczna żuraweczka. Ładnie widać przezimowała. Zakupy bardzo udane, zwłaszcza Ismena...oby ci pięknie zakwitła. :mrgreen: Co do białego szafirka, upierała bym się że to taki sam jak mój. Jeśli tylko będę na działce a będą jeszcze kwitły zrobię inne zdjęcie. Może z pozycji leżącej będzie dokładniej widać.. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Ale, że mam dąbrówkę, ułudkę i jasnote, to podobają mi się jeszcze inne okrywowe, kiedyś przy sposobności będę miała. Hehe..., zanim wyrosną, te co wypuszczają to po tulipanach zostają puste miejsca i tak w koło Macieju
Dzwonek poszarskiego częściowo by załatwił sprawę okrywy :)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Tak Zeniu, a ja zrobie temu u mnie jak jest bardziej rozwinięty to sobie zobaczymy :mrgreen: ..., To moja pierwsza Żurawka, z czterech, które mam, może temu taka ładna :-D, Oj tak,Ismena, ale mam tylko jedną cebulkę :-) To ostatnia była w moim ogrodniczym...

Fox, może i by załatwił, tylko w ogródku już mam Dzwonek, zapomniałam o nim wspomnieć, to stare zdjęcie, a jest taki:

Obrazek

I jest okrywowy..., zawsze pod nim znajduje mase malutkich ślimaków, pomimo, że ziemia z wierzchu bywa sucha :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Kasiu...już zrobiłam zdjęcie mojemu szafirkowi, zaraz wstawię. Porównamy, bo już sama nie wiem. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Okazuje się, że odmian szafirków jest kilka. Ja znalazłam dwie. Szafirek armeński i groniasty. Szafirek armeński jest drobny ale trochę wyższy, bo dorasta do około 20cm. Natomiast szafirek groniasty, jeżeli jest fioletowoniebieski ma białe brzegi i tak jakby strzępiaste. Rośnie trochę niższy, bo do wys. około 15 cm.
I mój biały jest będzie szafirkiem armeńskim. Bo nie ma rozłożystych brzegów i jest drobniejszy. Lolu,a twój szafirek to chyba groniasty.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu to w tych dwóch odmianach szafirków są jeszcze różne kolory :?: a ja myślałam że to są różne odmiany te kolory. Człowiek wciąż się uczy. To ja mam chyba armeński bo ma postrzępione i białawe brzegi. :niepewny:
ODPOWIEDZ