Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dawno nic nie pisałem, ale widzę, że prawie nikt nie zagląda, ale nic to, pokażę Wam trochę swojej rewolucji. Pod truskawki nawiozłem obornika i kompostu, razem to przekopałem i wyszło jakieś 5 cm po udeptaniu i podlaniu. Truskawki posadziłem na agrowłókninie. Podwyższyłem jeszcze jedną rabatę z kwiatkami i będę sadził teraz tulipany. Wykopałem pół taczki mieczyków, klatkę plastikową po pomidorach zimowitów, 2 wiadra irysów, 2 klatki szafirków. Resztę cały czas wykopuję i rozdaję. Jak wykopię, to nasypię górę liści i do wiosny będzie tam kompost, na wiosnę się to przekopie, a reszta dalej na kompost. Zobaczymy, jak się sprawdzi moje podnoszenie rabatek. Jak podejrzewam, za rok będzie susza i dla odmiany pousycha, ale brak wody można jakoś nadrobić, ale nadmiaru, to już jest problem. Facelia pięknie wzeszła, do listopada ładnie podrośnie. Dziś znów popracuję na dworze, to może uda mi się jakieś gąski ustrzelić, czuję że będzie ruch w przelotach. Dzisiaj obdzieliłem Martę, jutro jadę obdzielić Janinę, a w środę Edytkę. Trochę się upchnie roślinek, a przy okazji przybędzie nowych :lol:
Załączniki
Suszarnia mieciów.
Suszarnia mieciów.
To narcyzy, będą czekały tu do wiosny na nową rabatkę.
To narcyzy, będą czekały tu do wiosny na nową rabatkę.
Zimowity, to 70%, resztę popakowałem w torby.
Zimowity, to 70%, resztę popakowałem w torby.
Facelia i po lewo wykopane zimowity kwitnące.
Facelia i po lewo wykopane zimowity kwitnące.
Została marchew i nowe poletko truskawek.
Została marchew i nowe poletko truskawek.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Ale się dzieje u Ciebie, Robert, aż Ci zazdroszczę bo ja nie mam czasu, by zająć się swoim ogródkiem teraz, a nikt za mnie niczego nie zrobi. Może uda mi się cokolwiek zdziałać w czasie tego weekendu. Podziwiam Twoje zimowity, nie mam u siebie ani jednego, a ten biały jest naprawdę śliczny :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Pokażę teraz trochę jesieni.
Załączniki
Oczar już kwitnie.
Oczar już kwitnie.
Ambrowiec.
Ambrowiec.
To trzmielinka, dopiero zaczyna się przebarwiać.
To trzmielinka, dopiero zaczyna się przebarwiać.
Dąbek zaczyna czarować kolorami, na razie tylko jeden.
Dąbek zaczyna czarować kolorami, na razie tylko jeden.
M. cukrowy i kalina.
M. cukrowy i kalina.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Robercie, roślinki od ciebie już posadzone. Bardzo dziękuję. Jakie równiutkie zagoneczki.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Aż poszłam zobaczyć swoją kalinę, ma jeszcze zielone liście i kilka białych kwiatków, chyba twój, to inny gatunek. Razem ładnie wyglądają. Moje krzewy jeszcze nie czują jesieni.
Oczar chyba też pomylił pory roku, jeszcze go nie mam.
Rabatki przygotowane na posadzenie twoich roślinek.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zimowity naprawdę obrodziły, czy to są białe zimowity? Jeśli białe i masz ich w nadmiarze to chętnie bym się nimi zaopiekował :D W zamian na pewno coś bym znalazł.

Takie rewolucje są czasem potrzebne przy kwiatach cebulowych. Ja podobną zrobiłem u siebie rok przed powodzią. Wykopałem po przekwitnięciu 90% tulipanów jakie miałem na działce. Gdy kwitły oznaczyłem je, wykopałem, pogrupowałem i na jesieni posadziłem na nowo. Wiosną było co podziwiać i było widać pomyłki :-D Ale przyszła powódź i była kolejna ale już totalna rewolucja, którą można oglądać dziś w moim wątku.

A tak się przyglądam tej włókninie, na której posadziłeś truskawki, to agrowłóknina, czy geowłóknina? Ze zdjęcia wygląda troszkę inaczej, niż moja agrowłóknina do ściółkowania.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kawał roboty wykonałeś. Takiej ilości zimowitów i to białych nie mam :lol:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Piotrze, nie ma problemu, zimowity mam tylko białe, czy masz różowe? Irysów jeszcze nie wykopałem wszystkich, mogę dorzucić. Chętnie ogołociłbym Ci co nieco skalniaczek, ze swojego coś Ci mogę dołożyć.

Dorota, jak będę jechał na Wrocław to wezmę derenia i zimowity
Dziś kładłem jeszcze kanał podziemny, żeby woda nie lała mi się przez podwórko i ogródek. Na rurach poszerzę sobie rabatkę o 20 cm :mrgreen: Jutro muszę dokończyć robotę, a potem jadę do Janinki. Dzisiejsze fotki.
Załączniki
Na koniec moje marcinki.
Na koniec moje marcinki.
To moja podniesiona rabatka, teraz kolej na tą obok, która jest najniższa.
To moja podniesiona rabatka, teraz kolej na tą obok, która jest najniższa.
Rów na przejeździe musiałem wyrąbać łomem, gdyż był tam wysypany tłuczeń
Rów na przejeździe musiałem wyrąbać łomem, gdyż był tam wysypany tłuczeń
Rura wzdłuż ogródka, tu też będę podnosił rabatę z funkiami, znów będzie towaru do podziału.
Rura wzdłuż ogródka, tu też będę podnosił rabatę z funkiami, znów będzie towaru do podziału.
Rura pod moją drogą.
Rura pod moją drogą.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

O Robercie widzę, że praca wre i znów pracujesz po nocach. Przyjadę to obejrzę te zmiany ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Robert jestem pełna podziwu, ile już pracy odwaliłeś :shock:. A ja jak na razie w miejscu, ale chyba w końcu trzeba się zabrać za robotę, ;) . Jakie masy cebul wykopałeś, nie znajdzie się tam z jedna cebulka zimowita, mam różowego, nie wiele, ale się podzielę, widzę, że ładnie się rozrastają.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

klamber pisze:Piotrze, nie ma problemu, zimowity mam tylko białe, czy masz różowe? Irysów jeszcze nie wykopałem wszystkich, mogę dorzucić. Chętnie ogołociłbym Ci co nieco skalniaczek, ze swojego coś Ci mogę dołożyć.
Mam tylko różowe zimowity, iryski również z chęcią przyjmę, a skalniakowymi, na pewno większością, mogę się podzielić :)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Piotrze, jak jeszcze coś wykopię to mogę się podzielić miałem jeszcze liatry i śpioszki, ale wcześniej po obcinałem suche łodygi i nie mogę teraz dojść co jest co. W tygodniu się zgadamy.
Lilu, chętnie się wymienię na różowego, nie chcesz funkii?
Edyto, już przejazd zrobiłem żebyś mogła przyjechać.
Na koniec oczywiście trochę moich jesiennych klimatów ;-)
Załączniki
Klonik palmowy shirasawanum.
Klonik palmowy shirasawanum.
Mój mały dąbek błotny.
Mój mały dąbek błotny.
Aronia
Aronia
Berberys
Berberys
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

klamber pisze:Lilu, chętnie się wymienię na różowego, nie chcesz funkii?
A ;) pewnie, że chcę Robercie. :lol:

Piękne te Twoje jesienne klimaty :shock: :-D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Wróciłem z wycieczki i pokażę swoje łupy od Marty i Janiny, fotki robiłem z lampą, bo na miejsce zjechałem po 19. Dostałem główką białej jeżówki z nasionkami od Janiny. Tera patrzajta i podziwiajta :mrgreen:
Załączniki
IMGP5404.JPG
IMGP5403.JPG
IMGP5402.JPG
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Nie mogłem tego ogarnąć na 5 fotkach, więc podzieliłem na dwie części. Towaru a towaru, jutro będzie bolała mnie głowa gdzie to rozlokować, a zapomniał bym o burakach które dostałem od Marty :-D
Załączniki
IMGP5411.JPG
IMGP5407.JPG
IMGP5405.JPG
ODPOWIEDZ