Jest takie miejsce - cz.1

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Piękna kolekcja wrzosów Elżbieto - już niedługo będą zdobić jak się rozrosną :mrgreen: ten na pierwszym zdjęciu najładniejszy.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Ciekawa kolekcja wrzosów, zapewne dobrze je okryłaś, aby dobrze przezimowały. :-) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

aniątko pisze:Piękna kolekcja wrzosów Elżbieto - już niedługo będą zdobić jak się rozrosną :mrgreen: ten na pierwszym zdjęciu najładniejszy.
na pewno będą jeszcze piękniejsze :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

No no fajne nabytki, teraz czekać aż podrosną :D

Majka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładne wrzosy...choć już nie zdobią ale za to mają ciepło. :lol: . Mnie zawsze na przedwiośniu jakiś wypadnie. Trzeba je jednak okrywać. :)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Wrzosy masz bardzo ładne Widać że dobrze mają u Ciebie.
Ja mam tylko 3 szt i tak jak napisałaś okryłam je na zimę żeby cieszyły na przyszły rok.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7954
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Aniu , Maju i Maju - Eldukot , :-) ,Danusiu , Zeniu , Franiu - miło że do mnie zaglądacie. Franiu , wrzosy mam w trzech miejscach w moim ogrodzie - w lasku , na rabacie z azaliami i teraz dosadzone - przy skalniaku . Azalie kwitną wiosną , więc trzeba było dosadzić coś , co ubarwi rabatę jesienią . A wrzosy również lubią kwaśną ziemię
Załączniki
wrzosy.jpg
wrzosy .jpg
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Elu piękne wrzosy ;-) ciekawa jestem czy moje przeżyją tą zimę już raz miałam sporo ale mi wymarzły i w tym roku posadziłam jeszcze raz ale je okryłam na wszelki wypadek :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7954
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu , skoro okryłaś , to z pewnością zimę przetrwają. Ja okryłam w tym roku po raz pierwszy , do tej pory tego nie robiłam - i po zimie różnie to bywało. Czasem była jakaś strata. Teraz , przed mrozami , po prostu położyłam na roślinkach włókninę. mam nadzieję , że to wystarczy. A Ty jak zabezpieczyłaś?
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Elżbieto M odwiedziłam Twój ogród i bardzo podobają mi się Twoje kolekcje tulipanów, róż, lilii i wrzosów. Oczko wodne i skalniak wyglądają świetnie. A w ogrodzie masz prawdziwe zwierzakowo. Te jajka w tui zachwyciły mnie najbardziej :-D W przyszłości też chcę wokół drzew owocowych posadzić jakieś roślinki.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7954
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

pinia01 pisze: A w ogrodzie masz prawdziwe zwierzakowo. Te jajka w tui zachwyciły mnie najbardziej :-D
Załuję tylko , Piniu , że nie umiem po jajeczkach rozpoznać , co to za ptaszek uwił sobie tam gniazdko
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7954
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Wieczorem roznosi się cudowny zapach kwitnącego wiciokrzewu - wspomnienie letnich wieczorów :lol:
Załączniki
czerwiec 2009 014.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Elu...to prawda. Wiciokrzew pięknie pachnie. Mam jednego i właśnie zastanawiam się nad dosadzeniem następnego. Szkoda tylko że nie ma wąsów czepnych....wszelkiego rodzaju kratki były by z głowy. Tak trzeba będzie o czymś pomyśleć. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Piękne wrzosy, też je lubię :-D teraz to tylko zostało wspomnienie bo wszystko pod białą kołderką :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zenia pisze:Elu...to prawda. Wiciokrzew pięknie pachnie. Mam jednego i właśnie zastanawiam się nad dosadzeniem następnego. Szkoda tylko że nie ma wąsów czepnych....wszelkiego rodzaju kratki były by z głowy. Tak trzeba będzie o czymś pomyśleć. :roll:
Zeniu, ale on się owija o wszystko co napotka na swej drodze tylko na początku trzeba mu troszeczkę pokazać w którą stronę ma iść i powspina się do góry sam. Tylko nie wszystkie wiciokrzewy pachną, musisz poszukać takiego o 'niebiańskim' zapachu. :rotfl:

Majka
Zablokowany