Kwiaty na mojej działce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

A mamciu.. Jak zimuje? Nie jest uciążliwym stworzeniem? Bo jakoś nie wpadł mi nigdzie w oko, a jest świetny :-)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Na to pytanie będę mogła odpowiedzieć na wiosnę, bo pierwsza jego zima u mnie przed nami. Kupiłam go wiosną tego roku jak szukałam roślin na skalniak. Jak na razie jest bezproblemowy, a ładnie wygląda.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Zimuje znakomicie ale często u tej odmiany wyrastają pędy typowe dla Rozchodnika ościstego.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Avelino gdzie jesteś? Zachwyciły mnie zdjęcia z 8.08 środkowy rząd - czerwony i żółty krzaczek. Co to? Są piękne. Co prawda nie przepadam za cyniami ale te mini są urocze. Tak pieknie i kolorowo jest u ciebie :-D
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, miałam ślub w rodzinie i u nas mieszkali goście weselni. A że niektórzy przyjechali na dłużej to nie miałam czasu siedzieć przy komputerze i teraz mam olbrzymie zaległosci w czytaniu.
Jak byłam ostatnim razem na forum to trwało lato w ogrodzie a teraz już jesień zagląda do ogródka. Zimowity pięknie kwitną.


Joanna te małe krzaczki to kwiaty nachyłak ołówkowego Coreopsis verticillata. Mam go w trzech kolorach zółtym, cytrynowym i bordowym.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Dzięki, dopisałam do listy zakupów jesienno-wiosennych. :-D
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Po dłuższej nieobecności pokażę Wam co działo się na mojej działce. Jako pierwsze przedstawię astry. W tym roku wyjątkowo pięknie zakwitły. Kupiłam 4 paczki mieszanki różnych kolorów.


Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Zgadza się są przecudne
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 791
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Astry przepiękne. Czekamy na zdjęcia następnych kwiatków. :-)
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

wspaniałe astry :mrgreen: i tyle różnych kolorów
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Tym razem zacznę od smakowitej części działki, w tym roku wyjatkowo obrodziły jeżyny, robię z nich sok i pierwszy raz nalewkę.

Obrazek

Mimo że to już koniec lata to jeszcze pięknie niektóre róże kwitną

Obrazek
Obrazek

Oraz inne kwiaty, które teraz cieszą oko

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy może mi ktoś powiedzieć co jest na ostatnim zdjęciu. Jest to samosiejka, ale ładnie wyglądała to ja zostawiłam, nie wyrywałam. Nie wiem czy to nie jest chwast przypadkiem. :-D
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Pokażę Wam również dwie rabatki, które zrobiłam w tym roku wiosną. Jedna a'la skalniak, gdzie dalej mało skałek a dużo roślin oraz druga cienista rabatka gdzie nawet aksamitki nie chciały rosnąć a za to funkie dobrze się czują.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Jeżynki-pychotka.Jak kolorowo u Ciebie Avelino,nacieszyłam oczy,dzięki.Fajny jest ten cienisty zakątek.
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

witam, śliczny ogródeczeki te kolory :-) Ja mam tez cienisty kącik i dobrze sie tam czuja nie tylko funkie, ale i fiołki wonne, trójsklepki owłosione biała i kropkowana, dąbrówka, tawułka, tułacz pstry i jakims dziwnym trafem żyje lobelia o czerwonych kwiatkach. pzdr i może, wpadniesz na jikis pomysł urozmaicenia grządki
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Nie mam pojęcia co to za kwiat....wygląda jak chryzantema. Ale pąk tzn. tą główkę ma jak jeżówka, liście natomiast nie pasują mi ani do jednej ani do drugiej. :-D Tylko się cieszyć, że masz oryginalnego kwiatka. :mrgreen: Bardzo ładnie zagospodarowane. Jednak aksamitka to wdzięczny kwiat. Prawda jak rozwesela? Funkie prześliczne i ładna będzie ekspozycja a jak się jeszcze rozrosną to będzie dopiero widok :shock:
ODPOWIEDZ