Ogród Yen

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Już to widzę ;-) ogrodnicy nigdy nie próżnują. :mrgreen:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

yen22 pisze:. Ale robota się jakoś pcha do przodu, obiecuję sobie , że w przyszłym roku będę leniuchować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
haha pogadamy za rok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Lilu, ja to napisałam z przymrużeniem oka ;-) , wiem , że praca w ogrodzie nie kończy się nigdy. Zresztą już oglądam nasiona - mam wielką ochotę na kobeę, wilca, fasolę ozdobną. kusi mnie mina lobata - a co tam, zobaczę na ile parapetów wystarczy :mrgreen:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Lol@ pisze:Ty masz dobrze, swój dom, swój pupil i do tego wielki ogródek
Ja bym jeszcze dodała...kamieniołomy pod nosem i to wielkie zacięcie, z nim stworzysz na pewno piękny ogród. Z niecierpliwością czekam na twój skalniak. U mnie zupełny brak kamieni...za dużo działek wkoło. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Dzięki za wsparcie :-D .Od trzech dni ciągle pada. Z przerwami, ale i tak nie bardzo można coś robić. Posadziłam tylko kilka sadzonek winobluszczu pieciolistkowego. A poza tym siedzę i robię plany... I wychodzi mi z tego :mrgreen: , że nie wyrobię się przez najbliższe 5 lat :mrgreen: .
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Oj tam .. ;-) Zawsze tak się wydaje, że czasu nie starczy lub że się będzie ciągnął latami :-D Przy takiej szybkości pracy daję Ci góra 2,5 roku :-D :mrgreen: No i baaardzo zazdroszczę Ci tych kamieniołomów w pobliżu ;-) U mnie również jak i u Zeni brak kamyków na skalniak. Na wiosnę chyba przejdę się po budowach, gdy zaczną kopać fundamenty, może tam się coś znajdzie :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Strasznie długo nic tutaj nie pisałam, chociaż w ogrodzie starałam się coś robić. Ale pogoda była wybitnie niesprzyjająca i zajęć się "różnorakich" :mrgreen: namnożyło. Musiałam na kilka dni wyjechać, wróciłam kontuzjowana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - dały znać stare kości! Ale dzisiaj się zmobilizowałam - taki piękny był dzień!
Posadziłam wrzośce ( szt.2), 6 hiacyntów, 10 szafirków, 15 tulipanów. Trochę roślinek skalniakowych. Skalniak na razie rozgrzebany tylko, daleko mu do końca ( chyba poczeka do wiosny - brak mocy przerobowych :-( ) więc roślinki wylądowały w donicy, którą po prostu zadołuję. Ale rojników kilka posadziłam.
Róże pięknie kwitną i to dzisiejsze słoneczko ach..........jak przyjemnie
Obrazek
Ktoś mi pomaga w ogrodzie
Obrazek
moje nowe wrzośce
Obrazek
Moje ulubione , białe różyczki - kwitną trzeci raz
Obrazek
Te też bardzo lubię
Obrazek
A to jeden z licznej rodziny - bardzo lubią mój ogród :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Jeszcze jedna różyczka na pożegnanie lata :-)
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich i ... oby pogoda dopisała, jak najwięcej takich dni jak dzisiejszy- cudowne "babie lato"
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Masz śliczne różyczki a pomocnik niczego sobie, tacy pomocnicy są najsympatyczniejsi. :lol:
Czasami tak jest, że mamy zamiary większe niż moce przerobowe i żal człowieka zbiera, że nie można za wiele zrobić. Ale po złych chwilach przychodzą te lepsze i tak będzie, trzeba tylko cierpliwie poczekać. :-/ Ja mam takie chwile za sobą - dwa lata robiłam tylko minimum, a i tak wszystko zarosło. Trochę pomogli mi moi mężczyźni i jakoś powoli stanęłam na nogi, a w tym roku przerabiam co się da. ;-)
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Posadziłam wrzośce ( szt.2), 6 hiacyntów, 10 szafirków, 15 tulipanów. Trochę roślinek skalniakowych.
Nieźle. Kolorowa cebulowa rodzinka :-)
Powoli, powoli dojdziemy do mistrzostwa. :-D Nie od razu...skalniak zbudowano ;-)

Podoba mi się ten spider...man albo woman :mrgreen:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Krzysiu, to chyba - woman - ogromna, mam ich całe mnóstwo.
Dzisiaj też zapowiada się piękny dzionek , plany mam szeroko zakrojone - a co z tego wyjdzie , to się zobaczy :-) :-) :-)
Maju- wiem, że w ogrodzie trzeba się nauczyć cierpliwości, ale to tak trudno przychodzi ;-)
Kocham wczesną jesień, od zawsze była to moja ulubiona pora roku i męczy mnie okropnie ten bałagan w ogrodzie. Ale pocieszam się , że do niedzieli ( podobno ma zacząć padać) uda mi się trochę posprzątać i zakończyć kilka spraw. Mam do przesadzenia trzmielinę, do posadzenia 4 wrzosy (kupiłam na allegro , jakieś dziwne, pokażę po posadzeniu na zdjęciach), no i jak zwykle - trawa do skoszenia (szukam na razie tzw. jelenia :mrgreen: ), liście do zgrabienia i 100 innych drobiazgów. Ale przecież właśnie po to mamy ogrody, czyż nie? :-)
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Piękne roze. :-D Ja tez mam zamiar posadzić trochę cebulek, ale muszę im najpierw przygotować specjalne stanowisko, bo mam gliniasta ziemie.
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witaj też posadzę róże dokupiłam 6 sztuk i zrobię sobie kącik różany miałam taki ale podczas remontu dachu nie przetrwał :-( a teraz spełnię swoje marzenie masz sporo siły targać kamienie chociaż ja też zwoziłam do domu kamienie z opuszczonej działki co się nie robi aby ogród był piękny ;-) pozdrawiam i życzę samych sukcesów w ogrodzie
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

yen22 a jaka to rasa pieska Ci pomaga :?: bo mój ma podobny pyszczek , bardzo milutki, chociaż spory :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Amfunia to nowofunland, też duży :-) , 55 kg, ale bardzo milutki!
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Śliczny jest ten piesiu myślę że mój też będzie taki piękny i mądry już to zauważam, pani od której go dostałam powiedziała że to bardzo spokojny i leniwy piesek i mądry tylko trzeba być konsekwentnym w nakazach i zakazach i nie mam czego się obawiać ponieważ ona ma takie trzy i nigdy nie miała z nimi kłopotu, troszeczkę mnie uspokoiła :-D
pozdrawiam Małgorzata
ODPOWIEDZ