Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Widoczek ogólny na "krzaczory" :D
Obrazek
Obrazek
Moje wielkie modrzewisko :D
Obrazek
Kwiatunio sierściunio :D
Obrazek
Kuklik zwisły
Obrazek
A to listeczek, z którego ciesze się jak głupia :lol: Myślałam że krzaczorek oliwnika przepadł, ale jednak żyje :mrgreen:
Obrazek
A na koniec, tak trochę lawendowo :D
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

No, widzę że Nutka się nam rozkręca. Jakie tam krzaczory, po prostu elegancki zagajniczek. Kilkanaście lat mają już iglaczki Thuję z tyłu się wyłaniają i modrzew dosyć spory, ze 20 latek mu stuknęło. Widać fajny zakątek, za płotem szpaler brzózek. Pokazuj więcej takich ogólnych fotek są super. Super zieleń trawki to jest to co lubię i proszę o więcej. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7950
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Miło w tym leśnym zagajniczku wśród "krzaczorów" :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Podziwiam Twój zielony ogród z kolorowymi kwiatami ale najfajniejszy kwiatek to ten sierściunio. :rotfl:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Na Twoje życzenie Robercie, widoczek ogólny "z góry" :D
Obrazek

Odpowiadając na Twój post...tuje wyłaniające się z tyłu są tujami sąsiadów :hyhy: Idealnie jednak mi pasują jako tło ogrodu, jest tam tez jałowiec, modrzew. A że odgradza nas jedynie siatka, to wygląda tak jak gdyby rosły u mnie w ogródku ;) A szpaler brzózek jest cudny...tylko te spadające liście... :roll:

Elu, pewnie że miło ;) a będzie jeszcze milej, jak będzie wokoło więcej kwitnących roślinek :D

Majeczko, mój "kwiatunio sierściunio" jest wyjątkowym okazem, oraz dosyć łatwym "w uprawie" :D :rotfl:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dzięki za fotkę, tylko dlaczego tak mało. :zalamany: Fajny widoczek. Brzoza bardzo ładne drzewo ale straszny śmieciuch. Muszę Ci powiedzieć, że mam wierzbę, ta to dopiero jest śmieciuch, sypie się przez cały rok, jak nie liście, to suche gałązki. Tam chyba widziałem jeszcze mandżura, to straszne drzewo, śmieci, a jak podrośnie to choruje, robią się takie narośla na pniu i potem usycha:kwasny: Miałem dużą ale załatwiła ją ta październikowa śnieżyca. Ja bardzo lubię drzewa, ale lepiej wytnij to i posadzić podobną babilońską, dużo ładniejsza. Ja osobiście nie posiadam, tylko mój kolega, mam wsadzić ale za ogrodzeniem. Rośnie u mnie jeszcze argęntyńska, też jest pogięta ale małych rozmiarów, chyb do 3 m. Mogę Ci załatwić babilońską, jakbyś chciała. Moją hołota połamała i będę sadził jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lubię takie śliczne widoczki, krzaczorki śliczne dają dużo uroku w ogrodzie :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Robercie, to prawda co piszesz o wierzbie mandżurskiej. Nie jest to "idealne drzewko" choć bardzo je lubię. Z chęcią poznam nowe odmiany wierzb ;) Jak tylko będę miała przygotowana rabatę, to zgłoszę się do Ciebie :hyhy: Jeśli byś w moim ogrodzie wypatrzył coś dla siebie, to nie krepuj się :] Choć wiem, że mało jeszcze u mnie ciekawych okazów ;)

Małgosiu dziękuję :), więc wstawiam... kolejne widoczki ogólne :mrgreen:

Na zdjęciu z wciąż tworzonego "zakątka leśnego" mój nowy nabytek, dereń biały. Mam nadzieję, że się przyjmie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

p.s. dzisiejszymi fotkami nie popisałam się, ale może jutro wstawię wyraźniejsze ;) :oops:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jej... Dereń by się nie przyjął..., to silna roślina. Przy szkole sie tak rozpanoszył, że go sprzed wejścia usunęli... Na zajęciach praktycznych wszyscy chcieli go ciąć i formować :rotfl:, teraz tak nie ma, a wysokie były jak twój, choć dużo starsze... Zimą zachwycał czerwonymi łodygami na białym śniegu, wyglądało cudownie... I żeby twój Dereń miał zawsze takie zieloniutkie łodygi to tnij go nisko :-) chyba, że nie pasuje do koncepcji :D.
Ale dzisiejsze fotki świetnie uspokajają, bo takie zielone jeszcze :-D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dereń to chwast, nie wiem co by musiało mu zaszkodzić. Ja bardzo je lubię, najładniejszy to sibirica. Będę miał dużo sadzonek na wiosnę, teraz mam tylko jedną i jedzie ze mną do wrocka. Jak mówiła Lol, żeby były badyle kolorowe i gęste, na wiosnę tnij, a gałęzie do wazonu i masz wiosnę w domu, później gałęzie do doniczek i masz sadzonki. Wracając do Twoich zdjęć, zgadzam się znów z Lol.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Loluś, Robert, dzięki :) Zielone zdjęcia faktycznie poprawiają nastrój :) Co do derenia, to wiem, że się rozrasta na potęgę ;) Obserwowałam to u teściowej w ogródku. :lol: Ja bardzo lubię tego "chwasta", koniecznie muszę sobie sprowadzić inne odmiany. Pewnie będę czekać na sadzonki :hyhy:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Skaczę zaraz do łóżeczka i nie miałbym nic przeciwko temu, żeby przyśnił mi się piękny, zielony i zadbany ogródek Małgosi. Jestem pełen podziwu dla włożonej przez Ciebie (Was) pracy w tak krótkim czasie. Efekty widać gołym okiem, a ja będę czekał z niecierpliwością na dalsze fotki.
Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Waldku, dziękuję bardzo za tyle miłych słów :oops: Cieszę się, że inni widzą nasza pracę, bo jak to zwykle bywa, ogrodnik swojej pracy przeważnie nie widzi i wiecznie z czegoś niezadowolony ;) :D

A to moje wczorajsze zbiory, oraz snow white, który okazał się nie być snow white.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Gosiu ale smakowitości pokazujesz, aż mi ślinka pociekła, uwielbiam pomidorki i mogłabym je jeść na okrągło. :-P
A dereń to chwast, ale nie zawsze się dobrze rozrasta, mnie już drugi rok wycinają dwie małe sadzonki przy koszeniu. :hyhy: :kwasny:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ładnie podane, :P smaku narobiłaś. Pomidory to mi zgniły, ale ogórki to miałem w tym roku takie słodkie jak melon. Małgosiu więcej zdjęć proszę.
ODPOWIEDZ