Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7950
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale zdrowiutkie pomidorki. Ja postanowiłam - po moich nieudanych tegorocznych "zbiorach", że w przyszłym roku pomidorów nie sadzę! Wiosną parapety zajęte, a zbiór żaden.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ja sobie powiedziałem, dopóki nie zrobię tunelu, żadnych pomidorów :(
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Majeczko, Robercie, Elu, dziękuję za pochwały moich pomidorowych zbiorów ;) Niestety tylko ja się nimi cieszę, bo mój mąż woli "takie normalne, czerwone" :D :P
Moje pomidorki już drugi rok hoduję w doniczkach. Do gruntu nie sadzę ze względu na podmokły teren i długie utrzymywanie się wody po deszczach. Pilnowałam oprysków na grzyba, no i jakoś obyło się bez większych problemów. Niestety teraz krzaczki troszkę zaczynają chorować, no ale zawsze duże już pomidorki mogą dojrzeć sobie poza krzaczkiem ;) Lepsze to, niż nic ;)

A teraz parę nowych fotek :D

Zawilec japoński
Obrazek
Trzykrotka niebieska
Obrazek
Kupidynek
Obrazek
Oliwnik puszcza młode pędy :D
Obrazek
Zawciąg nadmorski
Obrazek
Tawułka
Obrazek

Widoczek ogólny przed domem :)
Obrazek
Obrazek
Widoczek ogólny na ogród za domem. Przyszła część "użytkowa", czyli teren pod drzewka owocowe, małą szklarenkę oraz basen :D ;)
Obrazek
Przyszłe oczko wodne :) obecnie zwane bajorkiem :D
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Dużo masz miejsca dla roślin, mogą swobodnie rosnąć i rozrastać się, a te miejsce do zagospodarowania piękne, życzę szybkiej realizacji. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Jak na moje oko to ze 4 tysiączki będzie tego dobrodziejstwa, a roboty jeszcze więcej. Macie piękny plac i wielkie pole do popisu, będę śledził z ciekawością zmiany Nutkowego ogrodu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Zdzisiu, dziękuję bardzo :) Miejsca rzeczywiście sporo mamy na roślinki, co do realizacji kolejnych planów... musimy poczekać na fundusze ;)
Robert, troszkę zawyżyłeś areał naszej działki (na szczęście, bo 2400 to i tak za dużo ;) )
Pola do popisu na działce pod dostatkiem. Plany już są, teraz tylko czekać na dobre czasy na ich wykonanie :D Dzięki, trzymaj kciuki za pomyślność wszystkich planów :hyhy:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ja też będę trzymać kciuki :D . Bo taki piękny kawałek ziemi nie może się zmarnować :rotfl: .
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Kciuki oczywiście, będę trzymać :ok: To się nieźle machnąłem, :oops: zdjęcia robisz pewnie kompaktem, a on oddala, ja świat widzę przez lustrzankę, ona nie oszukuje :D . Chyba muszę Ci coś podhodować, żeby Ci się zagęściło :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7950
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ooo, jak masz dużo przestrzeni wokół domu. Już widzę, jakie piękne oczko powstanie. To teraz naturalny zbiornik? Pozazdrościć.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

U mnie z pomidorami też porażka, miałam ok 100 krzaczków, tyle pielęgnacji na parapetach i tylko jeden zbiór: 1,5 wiaderka na przecier i koniec. Reszta zgniła :zly:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Loluś, dzięki ;)
Robert, widocznie moja lustrzanka, to mała "oszukistka" :D :hyhy: A co do "zagęszczenia", to przyznam że sama nie mogę się doczekać ;) :D
Elu, ta dziura mająca być oczkiem, została wykopana jakieś 3-4 lata temu. Zbiera się w niej nadmiar wód gruntowych. Gdyby nie ona, to po ogrodzie pływałabym kajakiem ;) :rotfl:
Marta, niestety pomidory są wymagające i wrażliwe na choroby. Ale zdradzę Wam co usłyszałam na temat chorób pomidorów. Ponoć dobrym sposobem uchronienia przed zarazą, jest wbicie w grube już łodyżki pomidorów (przy ziemi prawie) kawałka miedzianego drucika. W przyszłym roku zamierzam wypróbować ten sposób. :]
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7950
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu, też słyszałam o tej miedzi, więc może i się skuszę na małą uprawę, aby sprawdzić? Bo się zarzekałam, że koniec z pomidorami.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Drugi strzał znów nietrafiony, chyba już za długo chodzę w swoich okularach. Ciekawe te opowieści o pomidorach.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

O miedzianym drucie mąż mi mówił, że jago babcia tak robiła, ale nie brałam tego na poważnie :-/ Kurcze, może w następnym sezonie spróbuję, co mi szkodzi ;)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Ela, Marta, pewnie że nic nie szkodzi nam spróbować ;) Kto wie... jak to mówią "najprostsze metody bywają najlepsze" :D
Robert, okulary okularom nierówne ;) Każdy może spudłować ;) :D Co do tych opowieści o pomidorach, to zaciekawiły mnie bardzo. Ponoć to sposób sprawdzony i dość skuteczny. Zobaczymy... :roll: :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ