Początki Nutkowego ogrodu... :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Przyznaj się, że zauroczyła Cie tegoroczna piękna jesień, nie dziwię się, że nie miałaś czasu na pisanie. Ale to już historia, teraz dla rozgrzewki bierz się Małgosiu do roboty, a przy okazji pozdrów sąsiadkę :-D
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Robercie, tegoroczna jesień... muszę przyznać, że jest przepiękna :-) Oby zawsze już było tak słonecznie i ciepło o tej porze roku. A do roboty... hmmm... w ogrodzie teraz zostało jedynie... grabienie, ale tylko w połowie, bo resztę zostawiam na wiosnę :roll: ;) To najmniej lubiana przeze mnie praca w ogrodzie :lol:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Niestety ogródek już nie wygląda tak ładnie, jak jeszcze nie tak dawno... szaro już się robi. Kwiaty przekwitły. Drzewa potraciły swoje kolorowe ubranka... Jednak wyszłam, żeby pstryknąć kilka jesiennych fotek ;) Wybrałam niestety jedynie dwa "portreciki jesienne", bo widok ogólny jest nieciekawy, tym bardziej za sprawą caaaaaaaaaaaałej masy krecich kopców. Stojąc w miejscu, naliczyłam wokół siebie ich około 40 :roll: ehhh...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Małgoś, nieźle Cię podkopało, broń się trochę. Fotki oddają bardzo ładnie jesienny klimacik.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

O jejku aż 40 kretowisk. No to ja Ci nie zazdroszczę po zimie wiosennego widoku :shock:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Małgosiu u mnie dokładnie to samo się w tej chwili dzieje, mnóstwo kopców rozsypałam po trawie, zwykle tak robię bo na wiosnę i tak wszystko przerośnie trawa i nie będzie śladu.
Krety zaczynają buszować właśnie o tej porze i kończą u mnie na wiosnę, całe lato raczej mam spokój i jesienią to samo :kwasny:.
W sumie się do nich przyzwyczaiłam, nie wyganiam ich niczym, tylko nie lubię jak mi wchodzą na rabaty kwiatowe bo wtedy muszę szukać roślinek cebulowych po całej rabacie, lub coś mi podkopią.
Po za tym są naszymi sprzymierzeńcami, wyjadają szkodniki, najbardziej u mnie są szkodliwe pod względem estetycznym, bo nieciekawie wygląda cała plejada kopców na wiosnę ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Robercie, Franiu, Małgosiu, bronić się będę ale na wiosnę, jak przyjdą nowe siły ;-)

Wam i Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt, w miłej rodzinnej atmosferze, zdrowia w Nadchodzącym Nowym Roku, oraz spełnienia wszystkich marzeń (nie tylko ogrodniczych ;) ).
Pozdrawiam i przesyłam moc świątecznych uścisków! :)
Załączniki
118.GIF
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Małgosiu, także wszystkiego dobrego w tych świątecznych dniach.

Niech się spełnią świąteczne życzenia!
Te łatwe i te trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe
i te głośno mówione lub wcale.
Niech się spełnią wszystkie, krok po kroku,
niech się spełnią jak najszybciej w 2012 roku.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Danusiu dziękuję za piękne życzonka. Święta już daaaawno za nami, a szkoda bo dawno nie spędziłam tyle czasu w domu rodzinnym :roll: :-) Było bardzo miło, zresztą jak zawsze :)
Teraz pozostało nam przetrwać ten pozostały mroźny czas i wypatrywać wiosny. Tyle mam planów, że już doczekać się nie mogę. Tymczasem jednak...

...mała zimowa sesyjka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- Ostatnio dodano 27 sty 2012, o 13:10 --

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- Ostatnio dodano 27 sty 2012, o 13:11 --

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Roma »

Małgosiu! ależ pięknie na Twoich włościach. Co to za drzewo z tymi szyszkami :?: Niezapomniany widok.
Czy Nutka to Ogar Polski :?:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Romo, dziękuję za miłe słowa o moich "włościach" :-)
To drzewo z szyszkami, to modrzew. To najstarsze drzewo w moim ogródku, ma już z 15 lat.
A Nucisko to pełnokrwisty Ogar Polski ;-) Moje kochane, szalone psisko :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: klamber »

Małgosiu, lubię oglądać takie przestrzenie. Podziwiam zawsze Twoje brzózki, są przepiękne. Małgoś ubieraj się ciepło, bo idą mrozy po 20 stopni, mam nadzieję, że roślinki jakoś dadzą radę.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Robert, ja Cię proszę Ty mnie nawet nie denerwuj... ;) Od połowy lutego miała być wiosna :lol: :rotfl:
Moje brzózki już dawno polubiłam, na początku wkurzałam się tym ich "sypaniem" ale cóż... taka ich natura, ale za to jakie są piękne :D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Roma »

U mnie też od wschodu i zachodu domu rosną brzozy, mam z nimi trochę roboty bo co jakiś czas muszę im podcinać gałęzie. Za bardzo zacieniają mi grządki warzywne i rabaty. Podgalam je do wys. przynajmniej 4 m.
Małgosiu, nie denerwuj się ;-) wiosna przyjdzie od połowy lutego. Tylko do połowy miesiąca ma być Syberia :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Początki Nutkowego ogrodu... :)

Post autor: Nutka »

Romo, żebyśmy miały tylko takie "problemy" w ogrodach ;-) :mrgreen:

Póki co... trzeba się trzymać. :) Nie można się poddawać paskudnemu nastrojowi... i tej zimie... :evil:

A to najlepsze pocieszacze... ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:D :D :D

-- Ostatnio dodano 2 lut 2012, o 10:35 --

Trzeba jakoś tą zimę oszukać...że już czas na nią i że teraz wiosna ma przyjść do nas :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- Ostatnio dodano 2 lut 2012, o 10:36 --

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ