Ogródek - Ewy S.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ooo ależ kolorowo, niezwykle dużo masz pięknych i kolorowych kwiatów :-)
Ogród pewnie spory, że to wszystko Ci się tam mieści ;-)
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Joanna pisze:Zabiłaś mnie dalechampią i lantaną :shock: Kwiaty masz przecudne szczególnie pokazowy jest przetacznik ale ja bym się coś więcej dowiedziała o tych dwóch cudeńkach. Bardzo proszę o info na ich temat :oops:
Joasiu ..dalechampia jest to wieloletnie pnącze tarasowe zimujące w jasnym /ok+18 */ pomieszczeniu podobnie jak... sundavilla, thunbergia.
Lantana jest też rośliną tarasową , ale ta zimującą w chłodnym ciemnym pomieszczeniu.


Ewciu, czy Twoja sundaville siedzi w ziemi?
Nie w donicy :-D ale dałaś mi do przemyślenia , myślę ze jedną posadzę
i zobaczę jak sobie poradzi.
Ewaa a może interesuje cię wymiana dzwonka skupionego na niebieski?bo ja bym się chętnie wymieniła

Elu zapewne chodzi Ci o dzwonek skupiony biały :-) może będą nasiona to Ci wyślę.
Za niebieski dziękuje ... posiadam .

gdzie zaopatrujesz sie w takie oryginalne okazy ???
Etam jakie okazy :-) najczęściej z wymiany.
Mój ogródek jest dość ''stary'' ok 15 lat i ciągle coś tam dosadzam , zmieniam ,wymieniam
i zrobił się taki busz , bez ładu i składu :oops:
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

ObrazekObrazekObrazek
języczka...dalechampia.....belamkanda
Obrazek
oregano
Obrazek
Obrazek
Obrazek
floksy

ObrazekObrazekObrazek
.....grewia?......róża......agapant
Obrazek
latria
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
powojnik
ObrazekObrazekObrazek
thunbergia....róża chińska.......?

Obrazek
goryczka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lilie
Obrazek
lobelia
Obrazek
tojad
Obrazek
pomidor
Obrazek
Obrazek
n.n.
Obrazek
n.n.
Obrazek
budleja
Obrazek
pokrzywowiec
Obrazek
i bezsenna nocka, a właściwie bardzo wczesny poranek ;-)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Ewaa piękne kwiaty pokazałaś nam na zdjęciach, szczególnie podoba mi się twój powojnik i lilie.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

No Ewaa to zrobiłaś ucztę tyle piękności na raz :shock: a te 2 nn to chyba aster i budleja.
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ewoo ale cuda :shock: . Podziwiam agapant, mój niebieski mam drugi rok ale ani w zeszłym roku nie kwitł ani w tym nie kwitnie. Może powiesz coś więcej o pięlęgnacji i nawożeniu tej rośliny. Co to za roślinki na pierwszym i drugim zdjęciu pod liatrią? Powojnik przepiękny, może udałoby Ci się zrobić z niego sadzonkę? ;-) :-D Lilie wspaniałe szczególnie ta ostatnia, gdyby kiedyś nadmiernie Ci się rozmnożyły to proszę miej mnie w swojej pamięci. Jednym słowem Ewoo masz bajkowy ogród. :->
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

O matko.. Kobieto, a czegoż Ty tam nie masz.. Floksy już tak Ci ładnie rozkwitły? :-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Po tej uczcie chyba długo nie dojdę do siebie, jestem pod ogromnym wrażeniem bogactwa roslin i ich zestawień oraz chylę czoła za wspaniałą fotorelację :roll:
I jeszcze małe pytanie, czy belamkanda to roślina wieloletnia, a jeżeli tak czy zawiązuje nasiona :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Nie mogę wyjść z podziwu nad Twoim "buszem". O mało nie dostałam oczopląsu. Twój ogródek" bez składu i ładu"jest piękny.A sprawiają to,właśnie te rozmaitości kwiatowe. Jak w bajce!
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;-)
gosia2501 pisze:Ewoo ale cuda :shock: . Podziwiam agapant, mój niebieski mam drugi rok ale ani w zeszłym roku nie kwitł ani w tym nie kwitnie. Może powiesz coś więcej o pięlęgnacji i nawożeniu tej rośliny. Co to za roślinki na pierwszym i drugim zdjęciu pod liatrią? Powojnik przepiękny, może udałoby Ci się zrobić z niego sadzonkę? ;-) :-D Lilie wspaniałe szczególnie ta ostatnia, gdyby kiedyś nadmiernie Ci się rozmnożyły to proszę miej mnie w swojej pamięci. :->
Agapant mój ma 17 kwiatów...potrzebuje /ciasnej doniczki/ i najważniejsze jest zimowanie
...w ciemnym ,najchłodniejszym miejscu , bez podlewania.Nawóz / do kwitnących/ dostał raz wiosną .
Gosiu ten niebieski kwiatek to ...szczęślin , a czerwone liście / zapomniałam nazwy :oops:
Powojnik sopróbuję ukorzenić ,a jak przekwitnie lilia to zobaczę czy ma / dzieci/ ;-)

I jeszcze małe pytanie, czy belamkanda to roślina wieloletnia, a jeżeli tak czy zawiązuje nasiona
Tak wieloletnia ,,,,,,nasiona miała , ale chyba niezdolne do skiełkowania , bo w tamtym roku wysiałam i nic nie zeszło :-( zobaczym w tym roku , może trzeba dłużej poczekać ,aby lepiej dojrzały...

Elu -dziękuję za nazwę ,ale to nie są / chyba/ astry , choć podobne do nich :-)
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Ewaa naprawdę brak mi słów. Ze zdjęć roślinek bije tyle szczęścia, uśmiechu i radości, że jeśli powiem, iż jest pięknie to i tak to nie będzie to co czuję. A to zdjęcie ostatnie z bardzo wczesnym porankiem, kawałkiem księżyca - cudownie spokojne.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Pierwszy nn to złocień trójbarwny :lol:
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Ewuś, a drugi to czasem nie aster? Coś mi się skojarzyło z czymś innym.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ewa, masz śliczności.
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

;-) niewiele , ale coś tam jeszcze kwitnie.....
Obrazek
fuksja
Obrazek
begonia
Obrazek
trawa ...z.własnych nasionek...
Obrazek
poraz drugi ...kwitnie robinia...
Obrazek
thunbergia
Obrazek
ketmia
Obrazek
thunbergia
Obrazek
komornica
Obrazek
dalechampia
Obrazek
madawilla
Obrazek
pieprz mnisi
Obrazek
Obrazek
acidentera
Obrazek
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Ewo - jeśli to jest co nieco to.... :!:
Masz piękną kolekcję roślin - gratuluję :!:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
ODPOWIEDZ