Witamy na Jaśkowej Polanie!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

No, no, no, bez śmiechu mi tu ;-) Te krzywizny wyglądają już coraz ładniej :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do wątku pomocowego ;-)
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/dora ... a3b01fabc6
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Romo.

Nie przejmuj się tymi dziwnymi buźkami, minkami i uśmieszkami tylko rób swoje.
Nie chcąc tu nikogo urazić, ale jeżeli komuś podobają się ogrody w stylu formalnym cechujące się swoją prostotą z kwadratowymi i prostokątnymi rabatkami, to niech sobie taki ma.

Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, jeśli na to Romo pozwolisz, to postaram się aby Twój ogród nigdy nie miał charakteru działek rodem z PRLu przynależnych do POD.
Myślę też, że w moich przekazach wesprą mnie koleżanki i koledzy z "FO", którzy dobrze wiedzą co to jest piękno, estetyka i harmonia ogrodu.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Waldku! U mnie pokłady dobrego humoru jeszcze nie są na wyczerpaniu i wpisy koleżanek przyjmuję jako sympatyczne żarty i dlatego w tym samym żartobliwym tonie odpowiadam.

Zawsze chętnie korzystam z dobrych rad, jak sam widzisz, to nawet wprowadzam je w życie i to dosyć szybko.
Zajrzyj proszę do wątku "doradztwo i pomoc...." link poniżej.
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/dora ... a3b01fabc6
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Waldku, jeżeli myślisz o moim wpisie o krzywiznach to na pewno nie była to krytyka. I Roma dobrze ją odczytała :mrgreen: Wprowadzenie różnych linii w ogrodzie tylko go upiększa. Czyni ciekawszym i optycznie powiększa. Sama staram się, gdzie to możliwe, odbiegać od prostokątów lub kwadratów :hyhy:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Romo jestem pełna podziwu dla twojego zapału, fajnie wyglądają nowe pozawijane rabatki. Ty szczęśliwa bo możesz kopać a ja w kropce, czekam na deszcz, dzisiaj troszkę popadało jest nadzieja, że ruszę z robotą.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Kurczę, muszę wysłać szybko przesyłkę bo za chwilę nie będzie miejsca :rotfl:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Lilu! mam nadzieję, że już niedługo będziesz mogła kopać, nadchodzi pora deszczowa.
Robercie! to i dobrze, że jeszcze nie wysłałeś roślinek bo może u Ciebie znajdą się białe marcinki?
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

:padam: oj będę śledzić na bieżąco wątek, coś mi się wydaje że z tego ogrodu będzie można czerpać moc inspiracji :-D
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Jeśli w przyszłości będą się Wam podobać moje rabaty to i tak w większości wasza zasługa :-D
Ja tylko grzecznie staram się realizować propozycje pomysłodawców. :mrgreen:
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Nie dość, że szczera aż do bólu to jeszcze taka skromna.
Romo. To będzie tylko Twoja zasługa i jak to śpiewał kiedyś zespół The Beatles,
"z niewielką pomocą Twoich przyjaciół"
Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Post autor: Asterka »

Romo, czy te krzaczki z niebieskimi kwiatkami to marcinki? Chciałam ci oprócz białych też takie podarować. Białych może być sporo, ale mają wysokość około 1,5 m. Teraz już przekwitają. Do transportu można badyle wyłamać. Mogą być jeszcze takie czerwone, jak na zdjęciu.
Załączniki
Marcinki 4.jpg
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Tak Danusiu, to marcinki.Chętnie przyjmę pozostałe kolory a w szczególności białe, gdyż chcę poprzeplatać je z tymi niebieskimi.
Dziękuję za wizytę na Jaśkowej polanie :-)
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Post autor: Asterka »

Romo, nie wiem, czy te moje białe będą się nadawały do "przeplatania" z tymi niebieskimi, bo są dosyć wysokie i mają tendencję do pokładania się. Dosyć niskie mam lila-różowe, pełne, jak na załączonym zdjęciu. Proponuję wybrać inne miejsce na białe.
Załączniki
Marcinki lila-róż.jpg
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Według mnie Asterko te liliowe marcinki to najpiękniejszy prezent jaki mogła nam podarować jesień. Ładnie też się komponują z asterkami o takim samym pokroju tylko miedzianymi.

Romo. Przedwczoraj późnym wieczorem bawiłem się też w ten sposób co na fotce Edyty i z Twoim ogrodem. Jednakże chciałem jeszcze dokończyć czytać książkę i nie wiem czy zapisałem efekty swojej pracy w komputerze. Jeżeli nie, to dla Ciebie zrobię to jeszcze raz.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

W wątku Edyty widziałam Twoją propozycję i aż mnie zatkało z zazdrości ;-) Będę czekać z niecierpliwością, choć wiem, że to kosztuje trochę pracy.
Zablokowany