W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Piękne lilie! a róże przeurocze, nawet chaber taki skromny a taki ładny! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękny ogród, róże urzekające, też na nie choruję. Największym problemem jednak jest to, że trudno dostać ciekawe odmiany, a jeśli już trafi się na ładną różę, której nie mamy, w centrum ogrodniczym to jest ona bez nazwy, to samo w szkółkach ogrodniczych. Wysyłkowo można zamówić róże w znanej szkółce pod Poznaniem, mają (podobno) dobrze oznaczone rośliny. Napisałam podobno bo ostatnio kiedy postanowiłam złożyć zamówienie usłyszałam mało pochlebną opinię o niej, że niby wysyłają rośliny przesuszone, w złym stanie a po zakwitnięciu okazuje się, że co innego się zamawiało, a co innego rośnie. Teraz już sama nie wiem, a może ktoś tam zamawiał róże i mógłby coś na temat owej szkółki powiedzieć? W razie co Kasiu namiary wraz z aktualną ich ofertą mogę podać Ci na pw.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Gosiu, jak ja oglądam róże w sprzedaży, w centrach ogrodniczych lub na targach i widzę na etykiecie napis, np."róża czerwona", lub"róża rabatowa", to prawie białej gorączki dostaję :-| Takie minimum informacji zdecydowanie mi - i zapewne większości miłośników tych pięknych roślin - nie wystarcza. Niestety, jest to częste zjawisko i tylko nad tym ubolewać. Miejmy nadzieję, że hodowcy i handlarze wkrótce się poprawią w tym temacie.

Wysyłkowo róże dotychczas nabywałam w szkółce Rosarium. Z czterech, trzy dotarły do mnie w bardzo dobrym stanie. Czy odpowiadaja tym zamówionym to się dopiero okaże ;-) - będą dopiero kwitły. Czwarta: Rose de Rescht doszła do mnie z dwoma połamanymi pędami, ale i tak przed posadzeniem trzeba było je skrócić. Aktualnie ładnie się rozrasta i kwitnie. Tak więc, co do pozostałych, to jestem dobrej myśli :-> Szkółka ta ma bogatą ofertę, ale Gertrude Jekyll nie mieli :-(
Najchętniej ściągnęłabym sobie jakieś piękności od Austina, ale mój budżet tego by nie wytrzymał ;-)
Gosiu, jeśli masz jakieś namiary na różane szkółki, to ja poproszę :-D

Pozdrowienia dla Wszystkich odwiedzających :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Swoje róże okrywowe również zamawiałam w Rosarium. Zakwitły,co pokazałam w swoim wątku i myślę,że są to odmiany które zamówiłam.
Kasiu,
jeżeli ta pnąca róża dorasta Ci do 5 metrów,to będzie Excelasa. Mam też tą róże. Faktycznie mączniak ją żre na potęgę. Ale gdy rośnie w przewiewnym miejscu to jest mniej narażona. Jedną mam posadzoną w zacisznym miejscu i już są ślady mączniaka, a ta druga(na zdjęciu) rośnie właściwie na polu i jak na razie nic jej nie dolega.
Załączniki
1lipiec2009r 037 a Excelsa.jpg
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Danusiu, moja róża faktycznie jest bardzo podobna do Twojej Excelsy. 5m jeszcze nie ma, ale widzę że ma spore możliwości ;-) Mam tylko wrażenie, że moja jest jaśniejsza. Czy możesz mi podać ile średnicy ma kwiatek tej róży?
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Kasik5 pisze: Ach, te róże....
Jesienią chyba się nie powstrzymam i znowu posadzę kilka innych odmian. Wiosną polowałam na Gertrude Jekyll, ale bezskutecznie. Herbi, gdzieś Ty ją kupił?
Z niewielkim poślizgiem podaję ci na PW namiary szkółki z której mam róże angielskie. Z wysyłką pewnie będzie problem bo eksportują na rynek niemiecki.
Panią, która prowadzi z rodziną ten interes spotkałem na targach w Marszewie k/Pleszewa, a szkółka jest k/Konina.

Powodzenia
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kasik5 pisze:Danusiu, moja róża faktycznie jest bardzo podobna do Twojej Excelsy. 5m jeszcze nie ma, ale widzę że ma spore możliwości ;-) Mam tylko wrażenie, że moja jest jaśniejsza. Czy możesz mi podać ile średnicy ma kwiatek tej róży?
Gdy będę na ogrodzie, to ją wymierzę.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witam :-D
Dzisiejszy dzień jest już drugim dniem bez kropli deszczu :->
Słońce pięknie świeci i istnieje szansa, że to wreszcie długo wyczekiwane lato zawitało w moje okolice :-D

A w rozsłonecznionym ogrodzie powoli budzą sie wszyscy maruderzy. Na potęgę kwitną np.lilie oraz róże.
Dziś wklejam fotki maczków. Mam je pierwszy raz i baaardzo mnie zauroczyły swoją delikatną urodą! Wyglądają jak rozwirowane w tańcu sukienki :-> ;-)

Oto moje "makowe panienki":
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowionka serdeczne dla Wszystkich!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przepiękne! Zupełnie jak sukienki "Makowej Panienki" (taka bajka czeska).
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajne maczki :-D a to jednoroczne czy bylinowe??
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Śliczne maczki :shock:
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Cudeńka :roll: :-D
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Fajnie, że Wam też podobają się moje "makowe panienki" :-D
Do towarzystwa brakuje im tylko motyla Emanuela :lol: (bardzo mile wspominam tę sympatyczną, czeską bajkę).

Wyszperałam paczuszkę po siewkach, która informuje, że jest to nic innego, jak
mak polny - mieszanka; roślina jednoroczna i co ważne, cytuję:"udaje się na każdej glebie" :-> .

Pisałam, że mam drugi dzień bez deszczu.... Hm, rację mają Ci co powiadają, aby nie chwalić dnia przed zachodem słońca! Oczywiście że padało :-/ Dobrze, że choć na pocieszenie tęcza pięknie pomalowała niebo...
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Kasik5 pisze: Do towarzystwa brakuje im tylko motyla Emanuela :lol: (bardzo mile wspominam tę sympatyczną, czeską bajkę).
Miałam to właśnie napiać,maki przepiękne,zbieraj nasiona bo będziemy sie do Ciebie uśmiechać :mrgreen: .
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

O.k. Możecie się uśmiechać ;-) . Zbiorę ile się da :-D
ODPOWIEDZ