Mech na trawniku

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ELGRA
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2008-08-24, 18:39

Mech na trawniku

Post autor: ELGRA »

ratunku w moim trawniku mech tak sie rozgoscił że szok- jak sie go pozbyć
ELGRA Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Jeżeli mech się pojawil to może gleba się zakwasiła,spróbuj posypać wapnem.Ja się na tym zbytnio nie znam, ale jak mech to kwaśna ziemia i wapno na to.Napewno inni forumowicze udzielą Ci bardziej wyczerpującej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Ja rozsypuję co jakiś czas popiół z kominka
Pozdrawiam Ewa
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W poradniku jest sporo artykułów o trawniku
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Może podam bezpośredni odnośnik do tego tematu: mech na trawniku oraz mech w ogrodzie (bo nie tylko na trawniku może sprawiać kłopot)

Mam nadzieję, że te rady pomogą i oczywiście zapraszam do dalszej dyskusji na forum. Może ktoś ma lepsze sposoby?
Rafał
Awatar użytkownika
anika
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-30, 16:57

Post autor: anika »

Na trawniku pojawił sie mech, obawiam sie że wapno mogłoby zaszkodzić łapkom moich psów a czy nawóz do trawników z mchem jest może bezpieczniejszy no i czy jest skuteczny?
proszę o cierpliwość - ja dopiero zaczynam z ogrodem ;)
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

obawiam sie że wapno mogłoby zaszkodzić łapkom moich psów
Każdy nawóz mineralny może im zaszkodzić, choć uważam że nie tyle "łapkom" co jednak węszą tam nosami i pewnie wodzą jęzorami po trawie. Albo trzeba odczekać kilka dni po zastosowaniu nawozu albo, myślę że najbezpieczniej, stosować wyłącznie nawozy naturalne, jak np. kompost.

Zastanów się jaka jest przyczyna pojawienia się mchu. To nie zawsze musi być zakwaszona gleba. Dopiero po rozpoznaniu przyczyny, można przystąpić do skutecznej likwidacji problemu. Może się okazać, że bardziej niż wapno, czy specjalny nawóz, pomoże po prostu rozluźnienie gleby wertykulatorem, czy wyczesanie trawnika, wygrabienie obumarłych zdźbeł trawy i dalsza właściwa pielęgnacja. Co robić w jakiej sytuacji jest dokładniej opisane w poradniku, więc ponownie odsyłam do tego tekstu: chwasty i mech na trawniku ;-)
Rafał
ODPOWIEDZ