Gadżety w ogrodach

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Chyba nie odejdę od tematu, jeżeli napiszę o gadżetach, które mogą stać koło ogrodzeń.Wezmy takie drewniane sztachetki-wśród roślinek, które rosną można postawić koło od wozu, pleciony, wiklinowy kosz z kwiatami, zydelek drewniany, korytko dla świnek pełne kwiatów, drewnianą drabinę itd.Na murowanym murze z bluszczem doczepić framugę imitującą zamurowane drzwi lub okno, powiesić oryginalną latarenkę, lub starą klamkę a wokół murku zaaranżować wijącą się ścieżkę do nikąd tj do tych drzwi.Jeżeli na ogrodzeniu rosną winigrona to można dostawić fajną, drewnianą beczkę. :-/
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Oranio- masz niezłe pomysły, już jestem ciekawa efektów kiedy wprowadzisz to w czyn :oops: . Ja napewno z niektórych podpowiedzi skorzystam :oops: , ale nie wiem kiedy będę mogła pochwalić się efektami, bo jak to w trakcie budowy ciągle są jeszcze pilniejsze prace do wykonania :cry:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Muszę Ci się przyznać, że moim największym sukcesem od maja ubiegłego roku jest sprzątnięcie połowy spalonej, zaniedbanej działki, na której mieszkali bezdomni.Jestem na etapie karczowania, pielenia,przekopywania i wyrownywania ziemi.Jedynym ogrodowym akcentem na działce jest zieloniutki trawniczek przed altanką. Ale najważniejszą sprawą jest ogrodzenie, bo mi łażą w szerz i wzdłuż... :-?

...ale pomarzyć można...



:lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Oranio- myślę więc, że wkrótce zobaczymy Twoje dzieło na forum :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Dzięki za wsparcie!!! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Oranio Nie przesadzaj z tymi gadżetami. Wprowadzenie martwej natury w dużej ilośći do niewielkiego ogrodu nie będzie z korzyścia dla niego. Często spotyka się ogrody zapełnione rypieciarnią i wtedy nie wiadomo na co patrzeć a przecież ogród sam w sobie ma być tym najważniejszym elementem dekoracyjnym.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Podzielam Twoja opinię Januszu. Ogród mają zdobić rośliny a nie gadżety.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

O rany! Chyba nie myślicie, że wszystkie te martwe przedmioty mają stać na działce!!!
Myślę,że nawet jeden gadżet w ogrodzie to za dużo,j :lol: eżeli użyty jest bez smaku i poczucia umiaru! Poza tym wszyscy wiemy,że ogród musi być spójny w każdym zakątku i mieszanie charakteru roślin już jest roślinną rupieciarnią .Macie rację, że to bardzo ryzykowne. :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Oj stoją stoją..... w ielu ogrodach widziałem podobne szaleństwo i właścićiele byli dumni ze swojej kolekcji szczególnie z gipsowych figurek w różnej postaci lub grzybków z misek pomalowanych na czerwono w białe kropki. No cóż taki mają gust i czują się spełnieni w swojej twórczości. :-P
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Ale chyba krasnale już znikają.Przynajmniej w pomorskim.
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

w okolicy mojej dzialki pod warszawa, w okolicy serocka hitem sa okrrrropne plastikowe sarenki, bociany, zajace i inne takie...

ale na szczescie tez juz coraz rzadziej..

miejmy nadzieje ze tak jak i krasnale wygina ;)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja tam nie mam nic przeciwko ozdobnikom a nawet krasnalom, jeśli tylko nie dominują nad resztą i pasują do otoczenia
Załączniki
krasnal.jpg
krasnal.jpg (38.07 KiB) Przejrzano 9226 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Śmieszniutki jest ten na Twoim zdjęciu piwonio. :lol:
Takiego chyba też bym sobie wprowadziła do ogrodu ....
Pyszna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-04, 18:17

Post autor: Pyszna »

Oj opuszczam się przy Was - stalych bywalcach:) Oranio- a tak z ciekawosci: co to za dzialka? Jakas pod budowe czy tak na odpoczynek itepe?

Dzieki za groszek, ale ciocia mi podrzuci nasionka:)

Co do krasnali i bocianow w ogrodkach, to moj sasiad trzyma plastykowa rodzine jeleni... No comments

Napalilam sie chyba na te arkade z rozami. :)
piłeś? nie jedź
nie piłeś- wypij :P
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Ten krasnal za donicą to fajny, skromny jegomość.
Moja działka znajduje sie na północnym stoku wzniesienia, w ogrodach POD, 900m, dwie spalone ,murowane altanki,i coraz mniej dzikich ,chyba dziesięcioletnich drzewek.Marzę o miniparku z kwiatami,tarasem i piecem, sadem ,warzywniakiem ,łączką i laskiem.Już jest rekreakcyjna!!! :lol:
Pozdrawiam - Orania
ODPOWIEDZ