Gadżety w ogrodach

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Oranio - masz bardzo dużo miejsca na swoje marzenia.... :-P
Juz planuj ,planuj bo za chwilke wiosna! :-D
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Ojej! Pomyliłam posty! W takim razie zmieniam temat. Czy oczko wodne jest gadżetem?
Osobiście planuję stworzyć imitację strumyka, który przemyka wśród kwiatów ,ale obawiam się ,by ten wodny akcent nie wypadł kiczowato. :-/ Widziałam folię z fotografią kamyków{ niby leżą sobie na dnie}. Czy macie jakieś doświadczenie z zakładaniem oczek wodnych?
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1873
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witaj Oranio
Witaj Dawid

Ze względu na odejście od tematu kilka Waszych postów zostało przeuniętych do tematu o pogodzie

Oranio oczko wodne to może i gadżet. Mamy jednak oddzielny dział forum poświęcony oczkom wodnym: oczko wodne

Proszę też o zwrócenie uwagi, że mamy na forum odzielny wątek o gadżetach gadżety w ogrodzie i o ogradzaniu płotem ogradzam???

Proszę o trzymanie się tematów. To ułatwi innym użytkownikom odnalezienie szukanego tematu i ewentualne przyłączenie się do dyskusji.

Pozdrawiam ;-)
Rafał
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

OK, Szefie - zrozumałem i przepraszam. :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1873
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Spoko, ja tu tylko sprzątam... ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

A wracając do tematu ogrodowych gadżetów, chciałabym wrazić swoją opinię w tej sprawie. Uważam mianowicie, że dodatki w postaci różnych ozdobników wcale nie muszą dominować w ogrodzie, a umiejętnie zastosowane mogą dobrze podkreślić jego charakter i urodę i taki będzie ich cel jeżeli użyjemy odpowiedniego materiału np. kamień, drewno (pniaki, korzenie, wiklina...) lub ceramika, myślę tu o elementach nie barwionych w naturalnym kolorze.
Chętnie obejrzałabym jakieś przykłady w celu pobudzenia własnej wyobraźni, bo mam ochotę właśnie takie gadżety stosować w swoim ogrodzie. :-D
A to kilka podpatrzonych
Załączniki
ule.jpg
lawka.jpg
grzybki.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Kasienka30
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-24, 15:23

Post autor: Kasienka30 »

Ale pomyslowe te grzybki nigdy bym na to nie wpadla BRAWO.!!!!
Kasia
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

PIWONIO! Pięknie to ujęłaś...
...a te ule i drzewa tak współgrają...
Najważniejszy jest klimat ogrodu i gadżet, który podkreśli ten klimat.To tak jak z dobrze dobraną biżuterią dla kobiety-powinna podkreślić urodę [nie otwieram nowego postu!]
:-?
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

[A ja mam jeszcze korzennego smoka
Załączniki
smok.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Pyszna
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-04, 18:17

Post autor: Pyszna »

hmm Pomysly swietne :) Ale gdzie Ty to wszystko pomiescisz:)

Mnie sie narazie marzy z jednej strony romantyczny zakatek a z drugiej warzywniak...
piłeś? nie jedź
nie piłeś- wypij :P
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Miejsca to ja na razie mam duuużo, tylko rąk do pracy maaało ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Bardzo lubię oprócz roślin w ogrodzie mieć i inne akcenty. Uważam, że co za dużo to nie zdrowo. Pięknym akcentem w ogrodzie są kamienie i skałki oraz kawałki gałęzi lub korzeni. Na skalniaku wyglądają wspaniale. Sama posiadam oprócz tego dwie gipsowe żaby, które stoją na ściętym pniu gruszy po liściami liliowca oraz w rogu trwanika na pieńku stoi sowa i to mi wystarczy jeśli chodzi o figurki. Chciałabym jeszcze wstawić w jedno miejsce gdzie brakuje kolorowych akcentów, a rośnie tylko trawa (na granicy z sąsiadem przy jego szopie) jakiś wózek z donicami kwiatów lub coś w tym rodzaju.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Witaj Avelino! :-D
Czy masz może foto swoich podopiecznych?
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Sztuka połaczona z ogrodami daje super wykonczenie! co do elementów dekoracyjnych w ogrodzie to uznaje tylko elementy naturalne np. kamien, głazy! co do krasnali i tym podobnych rzeczy to nie jest to w moim stylu! ;-) Według mnie wprowadza to troche dziecinnosci! a moze to i dobrze :?:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Petrus pisze:Sztuka połaczona z ogrodami daje super wykonczenie! co do elementów dekoracyjnych w ogrodzie to uznaje tylko elementy naturalne np. kamien, głazy! co do krasnali i tym podobnych rzeczy to nie jest to w moim stylu! ;-) Według mnie wprowadza to troche dziecinnosci! a moze to i dobrze :?:
Podobno o gustach się nie dyskutuje. Mamy Petrusie podobny gust ja też preferuję tylko elementy naturalne jako ozdobniki w ogrodzie. Może się mylę? Krasnale, żabki itp nigdy u mnie nie zagoszczą.
ODPOWIEDZ