Gadżety w ogrodach

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Monikam, nie chodzi o krytykę, tylko dyskusje o istocie gadżetów w ogrodzie. I tak każdy wstawi do ogrodu co zechce.W końcu są przedmioty kiczowate i nie pasujące do ogrodów.Może nawet czasem warto powiedzieć brrrrrrrrr ,byle nie urazić właściciela takiego "cudeńka". :lol:
Pozdrawiam - Orania
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

orania pisze:Monikam, nie chodzi o krytykę, tylko dyskusje o istocie gadżetów w ogrodzie. I tak każdy wstawi do ogrodu co zechce.W końcu są przedmioty kiczowate i nie pasujące do ogrodów.Może nawet czasem warto powiedzieć brrrrrrrrr ,byle nie urazić właściciela takiego "cudeńka". :lol:
Przyznaję Ci rację Oranio, przecież jest to forum dyskusyjne i każdy ma prawo wyrażenia swojego poglądu na dany temat. Nikt nikomu nie zamierza nakazywać co ma sadzić czy też jakimi gadżetami ozdabiać swój ogród.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

No to może jednak krasnala :?:
Załączniki
krasnal02.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Heheh no i dla mnie bomba :-D
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

Krasnal fajny. zgadzam się, że diabeł tkwi w szczególe. Nie tylko ważny jest gadżet, ale i jego otoczenie. Ale nawet naturalne gadżety muszą miec odpowiednie otoczenie, a w nadmiarze na pewno będą przesadą. Znam ogród, gdzie przed domem stoi koło od drewnianego wozu, wiaderko+pałka do wyrabiania masła (chyba to coś takiego), wysoka na 2 m imitacja studni z daszkiem, doniczki na parapetach zewnętrznych +dynie+drewniaki+coś jeszcze. Wszystko razem "rustykalnie", a wg mnie stwarza wrażenie bałaganu, który oczywiście stylem nie pasuje do stylu domu (może lepiej wyglądałoby to wszystko na tle domu typu "stodoła", ale nie zwykłego domu jednorodzinnego). Dla mnie horror.
drewniany smok jest ok.
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Drewniany smok,kamienne krasnale czy grzybki to wszystko detale ,które świetnie się komponują w ogrodzie,natomiast wymalowany odpustowo krasnal ,plastikowa żaba , kaczka na stawie
czy te wszystkie gadżety ,które wymieniłaś wyżej to nie tylko lekka ale wielka moim zdaniem przesada.
Jednak gust jest indywidualną sprawą właściciela ogrodu a my możemy tylko odwracać głowy na taki widok.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Piwonia - krasnal - rewelacja :-)
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Piwonio-cudowne zdjęcie!Ten Krasnal{ z szcunkiem, dlatego z dużej litery}jest najlepszym przykładem wrażliwego oka i serca jego twórcy.A ujęcie jest znakomite- ukazuje fakturę trawy, kapturka i kamienia a wszystko spójne i harmoniczne.Przepraszam za analizę ale przy porannej kawie i takie dobre zdjęcie...Piwonio-dziękuję!

Często widzimy formalne użycie dodatków z fatalnym wynikiem. Dotyczy to również ogrodzeń.W pomorskim widuje się na ogrodzeniach i w ogrodach gipsowe LWY jako wyraz lokalnego patriotyzmu.
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dzięki za miłe słowa :-D . Oranio- taka szczegółowa analiza utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak jest oprócz roślin interesują nas również inne dodatki w ogrodzie :lol: . Ale co ma wspólnego lew z morzem to nie wiem :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Ha,Ha! No właśnie, dlaczego nie gipsowe rybki? :mrgreen: Chodzi o to , że herb Gdańska{dwa krzyże z koroną} trzymają dwa Lwy.Na Starówce Lwy można zobaczyć wszędzie.
A gdyby tak zaprojektować ogród rybaka? Sieć, łódź, boja...smażone rybki.No i góra piachu jako wydmy, trochę róży falistej i sosenka.Gdzie nie gdzie muszle... :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

I jeszcze mikołajki, trochę trawek, a może opuncje :?: Byłoby nieżle tylko nie w górach :mrgreen:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Pięćdziesiąt metrów od brzegu Morza Bałtyckiego stoi...góralska koliba. :shock: Serwują dania góralskie i wystrój typowo góralski; jest pełno fotografii starych górali , przedmiotów codziennego użytku no i słychać muzykę góralską. Gdyby ktoś na Wybrzeżu zatęsknił za górami to u Kaszubów znajdzie góry.Wszystko się miesza...
Pozdrawiam - Orania
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

piwonia pisze:I jeszcze mikołajki, trochę trawek, a może opuncje :?: Byłoby nieżle tylko nie w górach :mrgreen:
No nie tylko nie opuncje dla naszego nadmorskiego folkloru.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Piwonio , tak! Mikołajek, zapomniałam ! No opuncja, nie, nie nie - podtrzymuję! Raczej jakieś trawy o ostrych liściach , nie znam nazwy-mają błękitnawy odcień.No i do tego rybacka chata- budowla szachulcowa. :mrgreen:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

No dobrze, z opuncji się wycofuję, tak jakoś się rozpędziłam jak pomyślałam o piasku :lol:
A trawa to może być kostrzewa sina lub owies wieczniezielony ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ